Bulgaristana {Nasıl} Gidilir?(Çözülmüş)

Bulgaristan’a {Nasıl} Gidilir?

Havayolu ile Ulaşım. Türkiye’den Sofya’ya her gün aktarmasız uçuşlar yapılmaktadır.
Karayolu ile Ulaşım. Otobüs,hususi otomobil ve ya motosiklet ile Bulgaristan’a rahatça ulaşılabilmektedir.
Demiryolu ile Ulaşım. Tren ile gitmek isteyenler İstanbul Sofya ekspresi ile Bulgaristan’a ulaşabilirler.

Contents1 Türkiyeden Bulgaristan’a gitmek için ne lüzumlu?2 Bulgaristana pasaportsuz gidilir mi?3 Bulgaristan vize tutarı ne kadar?4 Bulgaristan’a vizesiz giriş var mı?5 Bulgaristan’a gitmek için hangi geçişlik lüzumlu?6 Bulgaristan günübirlik {nasıl} gidilir?7 Bulgaristan Vatandasligina kimler basvurabilir?8 Kıbrısa pasaportsuz gidilir mi?9 En kolay hangi ülkeye gidebilirim?10 Bulgaristan C vizesi kaç günlük?11 Bulgaristan kapıda vize veriyor mu?12 Bulgaristan vizesi almak kolay mı?13 Bulgaristan Türkiyeye vize istiyor mu?14 Bulgaristan vatandaşları hangi ülkelerde çalışabilir 2021?15 Bulgaristan işçi vizesi kaç günde çıkar?
Türkiyeden Bulgaristan’a gitmek için ne lüzumlu?
Bulgaristan Vizesi İçin Lüzumlu Evraklar 2022

Geçişlik.
Biyometrik Fotoğraf.
Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği.
Banka Hesap Dökümü
İkametgah Belgesi.
6- Hotel Konfirmasyonu.
Mesleki Durumunuzu Gösteren Belgeler.
-Emekli iseniz; emekli kartınızın fotokopisi yeterlidir.

Bulgaristana pasaportsuz gidilir mi?
Bulgaristan’a kimlik ile girme şansınız ne yazık ki yoktur. Kısa süreliğine Bulgaristan’a gitmek isteseniz bile ne olursa olsun vize şartı vardır. Bulgaristan’a giriş yapmanız için Bulgaristan vizesi sahibi olmanız gerekmektedir.

Bulgaristan vize tutarı ne kadar?
Bulgaristan gezinsel vize tutarı 2021 yılı ve 2022 yılları için aynı olup gezi sigortası dahil 110 EURO gezi sigortası hariç 100 EURO’dur.
Bulgaristan’a vizesiz giriş var mı?
Hususi geçişlik sahibi Türk vatandaşları geriye dönük son 180 gün içinde toplam 90 güne kadar ikamet edebilecek şekilde, vizesiz olarak Bulgaristan’a gezi edebilirler. Hizmet pasaportu sahibi yurttaşlarımız ile diplomatik geçişlik sahibi yurttaşlarımız 30 güne kadar yapacakları seyahatler için vizeden muaftırlar.
You might be interested:  Saç Kaşıntısı {Nasıl} Geçer?(Çözüm bulunmuş oldu)Bulgaristan’a gitmek için hangi geçişlik lüzumlu?
Diplomatik Geçişlik (Siyah) ve Hizmet (Gri) geçişlik sahipleri ise 30 günü aşamayan seyahatleri için ülkeye vizesiz giriş yapabilirler. Sadece Umuma Mahsus (Bordo) geçişlik hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bulgaristan’a gezi etmek için Bulgaristan vizesi almakla yükümlüdür.
Bulgaristan günübirlik {nasıl} gidilir?
Günübirlik Bulgaristan gezisi düzenleyecek kişiler Bulgaristan gezgin vizesi ya da Bulgaristan transit vizesi alarak Bulgaristan ‘a günübirlik gezi edebilir. Bulgaristan ‘da günübirlik vize isminde bir vize türü bulunmamaktadır.
Bulgaristan Vatandasligina kimler basvurabilir?
Üstün başarı gösteren sanatçılar, bilim adamları, akademisyenler, ülkeye yüksek meblağlarda ihracat meydana getiren kişiler ya da sporcular bakan ya da müsteşar teklifi ile vatandaşlık başvurusu hayata geçirmeye hak kazanabilir. Bu durumlarda dil şartı ya da ikamet şartı aranmaz.
Kıbrısa pasaportsuz gidilir mi?
Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gezi ederken geçişlik zorunluluğu yoktur. Bir tek TC kimlik belgenizi yanınızda bulundurmanız yeterlidir. TC kimlik belgeniz olmadığı durumlarda pasaportunuzu kimlik belgesi olarak kullanabileceğinizi hatırlatalım.
En kolay hangi ülkeye gidebilirim?
Vize alması en kolay ülkeler

Slovakya. Orta Avrupa’nın minik fakat sempatik ülkesi, Avrupa tatili dendiğinde ilk akla gelenlerden olmasa da kesinlikle gezilmesi ihtiyaç duyulan ülkelerden biri.
Norveç Norveç, rahat ve sakin kentleri, sessiz fiyortlarıyla dinlendirici bir gezi vaat ediyor.
Macaristan.
İtalya.
Portekiz.

Bulgaristan C vizesi kaç günlük?
Bulgaristan C vizesi, yabancı ülke vatandaşlarının Bulgaristan sınırları içinde 90 günden azca süreyle bulunabilmesini elde eden Bulgaristan vize türüdür. Bulgaristan kısa süreli vize, Bulgaristan ‘a ilk giriş tarihinden itibaren 6 aylık süre içinde Bulgaristan ‘da en fazla 90 gün kalınmasına izin verir.
Bulgaristan kapıda vize veriyor mu?
Bulgaristan üstünden yapılacak transit geçişler için Bordo (umuma) mahsus geçişlik sahipleri transit vizesine tabidir. Bulgaristan kapıda transit vize uygulaması bulunmamaktadır. Bulgaristan üstünden gidilecek ülke Schengen ülkesiyse ve bu ülkenin vizesi bulunuyorsa transit vizeye gerek kalmaksızın geçiş yapılabilir.
You might be interested:  Etsiz Pişmemiş Köfte {Nasıl} Yapılır?(Muhteşem yanıt)Bulgaristan vizesi almak kolay mı?
Sorusunun cevabı: Bulgaristan Vizesi Almak Zor mu? Yanıt: Bulgaristan vizesi almak, Bulgaristan vize koşullarını eksiksiz olarak yerine getirilme koşuluyla alınması zor bir vize değildir. Türkiye vatandaşları Bulgaristan Konsolosluğunun belirlemiş olduğu evrakları eksiksiz olarak organize ederek Bulgaristan vizelerini alabilirler.
Bulgaristan Türkiyeye vize istiyor mu?
Bulgaristan Türkiye’ye vize tatbik eden ülkelerden biridir. Umuma Mahsus (Bordo) geçişlik hamilleri Bulgaristan vizesine tabidir. Kısa süreli olmak şartıyla Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaportu olanların ülkeye giriş yapabilmeleri için vize almalarına gerek kalmamıştır.
Bulgaristan vatandaşları hangi ülkelerde çalışabilir 2021?
Bulgar Vatandaşı Hangi Ülkelerde Çalışabilir?

Avusturya.
Belçika.
Şimal Kıbrıs.
Hırvatistan.
Çek Cumhuriyeti.
Danimarka.
Estonya.
Finalandiya.

Bulgaristan işçi vizesi kaç günde çıkar?
Çalışanların D Vize başvuruları bir aksilik olmadığında minimum 45-60 gün içinde sonuçlanmaktadır. Fakat bu süreç Bulgaristan konsoloslukları ve Büyükelçiliğin resmi tatilleri ve yoğunluğu sebebiyle uzayabilir. Ek olarak vize yetkilisi lüzumlu gördüğünde ek evrak isterse bu da vizenizin çıkış süresini uzatacaktır.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir