Unique Ne Demek? (Correct answer)

Contents1 Unique ne anlama gelir?2 Eşi olmayan olmak ne demek?3 Unique Brands ne demek?4 Veteran olmak ne demek?5 Eşi benzeri olmayan varlıklara ne ad verilir?6 Eşi benzeri olmayan ne demek?7 Yapboz ne demek TDK?8 Veteran sporcu ne demek?9 Veteran hanım ne demek?10 Kıdemli personel ne demek?
Unique ne anlama gelir?
İngilizce bir kelime olan ” unique ” Türkçe’de; İsim olarak kullanıldığında; “benzeri olmayan şey, ender şey”, Ödat olarak kullanıldığında; “tek, benzersiz, biricik, rakipsiz, yegane, benzeri olmayan, muhteşem, bir kıymetli [mat.], emsalsiz” anlamına gelmektedir.
Eşi olmayan olmak ne demek?
sıf. (Güzellik, büyüklük vb. nitelikleri bakımından) Eşi ve benzeri olmayan, görülmemiş, müstesnâ, emsalsiz, yektâ: Eşi olmayan Boğaz, şerefli hayâlin derindedir / Senden kalan o levhada her şey yerindedir (Yahyâ Kemal).

Unique Brands ne demek?
Markamızın adını Unique Brands koyduk şu sebeple ekibimiz, müşterilerimiz ve ürünlerimiz eşsizdi. Üretim ve dağıtım mevzusunda tecrübeliydik. Tasarımda özgünlüğe, malzemede kaliteye, üretimde sürdürülebilirliğe, dağıtımda kusursuz hizmete ve hizmette güvenilirliğe odaklandık.
Veteran olmak ne demek?
– Tecrübeli kimse ya da eski kurt, – Kıdemli asker yada eski asker, – Emekli ya da emekli asker, Bu şekilde amaca bağlı olarak cümle içinde değerlendirilebilir.
Eşi benzeri olmayan varlıklara ne ad verilir?
benzeri olmayan, tek, biricik. ingilizcesi unique. esi olmayan, yalniz anlamina da gelir. ingilizcesi single olur bu durumda.
Eşi benzeri olmayan ne demek?
Sadece bilhassa Emsal kelimesinin haricinde emsalsiz sözcüğü Türkçede yaygın olarak oldukca fazla değerlendirilmektedir. Bu kelimenin TDK açısından anlamına bakılmış olduğu vakit emsalsiz, ‘ Eşi benzeri olmayan, benzeri olmayan ve bir eşi daha bulunmayan’ şeklinde anlamlara haizdir.
Yapboz ne demek TDK?
Türk Dil Kurumu’na nazaran Yapboz kelimesinin anlamı: Kesilmiş fotoğraf parçacıklarını birbirine uygun duruma getirerek resmi tekrardan yapmaya dayanan bir tür çocuk oyunu.
You might be interested:  Sensei Ne Demek? (Correct answer)Veteran sporcu ne demek?
“Emektar” anlamına gelen Veteran, turnuvaya adını verdiği şeklinde, futbola emek ve gönül vermiş sporcuların bir araya gelmesini amaçlamaktadır. Amacı, spor, kardeşlik ve beraberlik duygusunu barındıran bu turnuva, KARAÇAYIR’dan kopamayanların bir araya gelmesini sağlayarak ayır bir hava estirmektedir.
Veteran hanım ne demek?
binicilikte veteran; artik binicilik musabakalarında etken olmayan bayanlarda 40 erkekler de ise 45 yas uzerinde olan binicilikte deneyimli, pek cok musabakaya katilmis ve mevzusunda uzman kisilere verilen sıfattir.
Kıdemli personel ne demek?
Bir görevde rütbece eskilik ve üstünlük. Görevde geçirilen uzun süre, emek harcama süresi.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir