Thx Ne Demek? (Correct answer)

Contents1 THX açılımı ne?2 THX özelliği nedir?3 THX ne demek Ekşi?4 THX teknoloji ne demek?5 Rica ederim ne anlama gelir?6 Ty ne demek?7 THX Audio ne işe yarar?8 Dolby ses sistemi nedir?9 Dolby nedir ne işe yarar?10 NP nin açılımı ne?11 CS GO Rofl ne demek?12 THX Spatial nedir?
THX açılımı ne?
thx (thanks) expr.
THX özelliği nedir?
THX, sinemalar, tiyatrolar, beyazperde salonları, ev sinemaları, tüketici sınıfı ve ustalaşmış hoparlörler, vasıta ses sistemleri ve ötekiler için yüksek kaliteli ses / görüntü üretimi için bir standarttır.
THX ne demek Ekşi?
teşekkür ederim yerine thx yazmak – ekşi lügat.

THX teknoloji ne demek?
THX, beyazperde salonlarının akustik performansını arttırmaya yarayan bir ses düzenleme yöntemi. Lucasfilm’in geliştirdiği bu teknolojiye uygun standarttaki ürünler, gene Lucasfilm tarafınca ”kontrol edilip onaylandıktan” sonrasında, THX sertifikasını alıyorlar.
Rica ederim ne anlama gelir?
Rica etmek, TDK’ya nazaran teşekkür etmenin karşılığıdır. Teşekkür edildiğinde çoğu zaman bu yanıt verilir. Hem kibarlığı hem de samimiyeti temsil eden bir kelime türüdür. Bilhassa naiflik mevzuları için oldukça mühim bir cevaptır.
Ty ne demek?
Triküspit Yetmezliği. Triküspit yetmezliği ( TY ), triküspit kapağın sağ ventrikülün kasılması esnasında tam kapanamaması ve bunun sonucunda sağ ventrikülden sağ atriuma kanın geri kaçmasıdır (kapakların anatomisi ve kalbin emek harcama prensipleri için bakınız: kan dolaşımı ve kalp kapakları).
THX Audio ne işe yarar?
Razer, bugün Windows 10 için Razer THX Spatial Audio Uygulaması’nın piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Ayarlanabilir sanal hoparlörlerle 7.1 surround ses sunan Razer THX Spatial Audio App, oynanış standardını geliştirirken tüm kulak üstü ve kulak içi kulaklıklarla kullanılabiliyor.
Dolby ses sistemi nedir?
Dolby Digital Live (DDL) video oyunları şeklinde interaktif medya ürünleri için gerçek zamanlı ses kodlama teknolojisidir. Bilgisayar yada oyun konsollarında ses sinyallerini 640kbpsde 5.1-kanal 16-bit/48 KHz Dolby Digital ses biçimine dönüştürür ve bunu tek bir S/PDIF kablosu ile taşır.
You might be interested:  Istirham Ne Demek?(Çözüm bulunmuş oldu)Dolby nedir ne işe yarar?
Ses gürültüsü azaltma, ses sıkıştırma ve kodlama mevzusunda uzman hale gelmiş Amerikan şirketine dolby denir. Böylece oldukça etkin bir ses yapısı altında pek fazlaca değişik müzik ya da beyazperde üstünden dinleme imkanı elde edilir.
NP nin açılımı ne?
NP, çoğumuzun esasen bilmiş olduğu ve kullandığı bir kısaltma. No sorun’ı günlük yaşamda pek fazlaca insan kullanıyor, “mesele değil” demek.
CS GO Rofl ne demek?
“rolling on floor laughing” açılımıyla gülmekten yerlerde yuvarlanmaya sebep olmayı ifade etmektedir.
THX Spatial nedir?
Razer THX Spatial Audio uygulaması, her kullanıcının uygulamayı kendi tercihlerine nazaran tam olarak ayarlamasına olanak tanıyan hoparlör konumlandırma, ses seviyesi ve mesafe şeklinde özelliklere haiz bir kişiselleştirme seçenekleri sunuyor.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir