Teşkilat Ne Demek?(Muhteşem yanıt)

Contents1 Teşkilatlanma nedir ne demek?2 Teşkilatçı ne demek tarih?3 Teşkilat hangi dilden?4 Örgütleyici ne anlamına gelir?5 Teşkil olan ne demek?6 Teşkilat ne demek Osmanlıca?7 Internasyonal teşkilat ne demek?8 Örgütlemek eylemi ne demek?9 Oldukca yönlülüğü ne demek?10 Teşkilat Tövbekar kimdir?11 Teşkilat Yıldırım kimdir?12 Ön örgütleyici ne anlamına gelir?13 Öngörülü bir halde ne demek?14 Çağdaşı olan ne demek?
Teşkilatlanma nedir ne demek?
Teşkilatlanma; – Herhangi bir yerdeki kişileri bir araya getirme. Teşkilatlanma ile ilgili cümleler; – Teşkilatlanma, savaşlar esnasında meydana getirilen en güzel iştir.
Teşkilatçı ne demek tarih?
TEŞKÎLÂTÇI. sıf. ve i. Teşkîlât kurmakta ve yönetmekte usta olan (kimse): Selçuk beylerinin o târihte ne kadar müteşebbis, cüretkâr, teşkîlâtçı bulunduğunu göstermektedir (Yahyâ Kemal).

Teşkilat hangi dilden?
Arapça kökenli bir sözcük olan teşkilat, teşkil fiilinden türetilmiştir. Teşkil etmek, bir araya getirmek ve oluşturmak anlamına gelir. Teşkilat sözcüğünün ilk anlamı ise aynı amaç doğrultusunda bir araya gelmiş kişilerin oluşturduğu kurumdur.
Örgütleyici ne anlamına gelir?
Örgütleyici ne anlamına gelir? Örgütleyicilik; → Ortak amaçlı kişileri bulup,aynı amaçta oldukları için onları yönetmektir.
Teşkil olan ne demek?
teşkil etmek ne demek? Oluşturmak, ortaya çıkarmak. Kimi zaman süper ötesi ve orijinal şeyler söylüyordu ki onları dinlemek itaba ve hücuma maruz kalan için bile bir zevk teşkil ediyordu. Constitute.
Teşkilat ne demek Osmanlıca?
teşkilat / teşkilât / teşkîlât / تَشْك۪يلَاتْ Tertipli ve tertipli çalışan birlik.
Internasyonal teşkilat ne demek?
Internasyonal organizasyon ya da internasyonal kurum yada internasyonal teşkilat, internasyonal üyelere yada üyelik sistemine, kapsama ya da varlığa haiz kuruluşlar için kullanılan bir isim olup, internasyonal sivil cemiyet kuruluşu ve hükûmetler arası teşkilat şeklinde iki ana türü bulunmaktadır.
You might be interested:  Sale Ne Demek?(Çözünme)Örgütlemek eylemi ne demek?
örgütlemek için 1 tane anlam bulunmuş oldu. Belli bir işin gereği benzer biçimde görülebilmesi için teşkilat oluşturmak, teşkilâtlandırmak.
Oldukca yönlülüğü ne demek?
fazlaca yönlü İkiden fazlaca yönü olan. Birçok mevzuda data ve emek vermesi olan.
Teşkilat Tövbekar kimdir?
Teşkilat dizisinin Tövbekar ‘ı Hakan Boyav, 10 Ocak 1964 tarihinde İzmir’in Ödemiş ilçesinde dünyaya gelmiştir. 1993-2003 yıllları içinde ise Antalya Devlet Tiyatrosu’nda vazife alan ve ondan sonra Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çalışan Hakan Boyav; halen Ankara Devlet Tiyatrosu kadrolu sanatçıları içinde yer verilmiştir.
Teşkilat Yıldırım kimdir?
Gürkan Uygun 27 Mayıs 1974 tarihinde İzmit, Kocaeli’nde dünyaya gelmiştir. Gürcü asıllı olan Uygun, babasının berberlik için çalışmaya gittiği İzmit’te dünyaya geldi. Lise yıllarında tiyatro ile tanıştı. 1990 senesinde amatör tiyatroya başladı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na girdi.
Ön örgütleyici ne anlamına gelir?
“ Ön Örgütleyici ” öğrencinin başarısını artırabilmek için evvelde öğrenilenle yeni öğrenilecek data içinde köprü işlevi gören somut ve soyut modellere verilen addır.
Öngörülü bir halde ne demek?
Bir işin ileride {nasıl} olacağınıkestirerek ona gore davranan, öngörüsü olan, durendiş.
Çağdaşı olan ne demek?
Arapça kökenli bir kelime olan uygar sözcüğünü anlamı, ‘ aynı çağda yaşayan’dır. Modern Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? TDK’ya gore uygar kelimesi, ‘aynı çağda yaşayan, bulunan dönemin özeliklerine, anlayış ve şartlarına uygun olan, çağdaş ve çağdaş’ anlamına gelmektedir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir