Teçhizat Ne Demek?(En iyi çözüm)

Contents1 Teçhizat nedir örnek?2 Teçhizat ne demek TDK?3 Makine ve teçhizat ne demek?4 Teçhizat ne demek din?5 Teçhizatçı ne demek?6 Propaganda etmek ne demek?7 Tebriz etmek ne demek?8 Tefrişatı ne demek?9 Makine nedir {nasıl} hareket eder?10 Kuvvet makinesi nedir?11 Tedrisat yapmak ne demek?12 Entegre olmak ne anlamına gelir?
Teçhizat nedir örnek?
ç. a. (teçhi:za:tı) Tabanca dışındaki harp gereçleri, donatı: “Silahını, teçhizatını ve hatta başındaki şapkasını bırakıp kaçıyor.” -R. E. Ünaydın. teçhizat, 8 karakter ile yazılır.
Teçhizat ne demek TDK?
Teçhizat TDK lügat anlamı nedir bilgileri ile derledik. Teçhizat Ne Demek? Arapça kökenli bir sözcük olan teçhizat, bir oluşum için lüzumlu olan donatımlar anlamına gelir. Kelimenin tekil hali teçhiz, eylem hali ise teçhiz etmek şeklinde yazılır.

Makine ve teçhizat ne demek?
Makine: Herhangi bir enerji türünü başka bir enerjiye dönüştürmek, belli bir güçten yararlanarak bir işi yapmak yada tesir oluşturmak için çeşitli mekanik parçalardan oluşan düzenekler bütününe makine denir. Teçhizat: Vasıta-gereç donanım anlamına gelmektedir.
Teçhizat ne demek din?
Teçhizat Din Kültürü ve Terbiye Bilgisi Terimi Olarak Teçhizat: Tabanca dışındaki harp gereçleri, donatı.
Teçhizatçı ne demek?
İyesi bulunmuş olduğu bir gemiyi her çeşit vasıta ve gereçlerle donatan ve denize açılabilecek bir duruma getirerek çalıştıran ya da bir başkasına kiralayan şahıs.
Propaganda etmek ne demek?
Propaganda, oldukca sayıda insanoğlunun fikir ve davranışlarını etkilemek amacını taşıyan öncesinden planlanmış bir mesajlar bütünüdür. Propaganda yansız data sağlama yerine, en temelde kendi kitlesini etkileyecek bilgiyi sunar. Bildiri doğru olsa da yönlü olabilir ve olayın tümünü dengeli bir halde sunmayabilir.
Tebriz etmek ne demek?
Dışarı çıkarmak. Tekebbürlenmek, gururlanmak. Göstermek, izhâr etmek.
You might be interested:  Tasfiyesi Ne Demek?(Çözüm bulunmuş oldu)Tefrişatı ne demek?
Tefrişat Arapça kökenli olan bir kelime olmaktadır. Türkçe diline Arapça dilinden girmiştir. Anlam olarak döşeme ile ilgili olan faaliyetler manasına gelmektedir. Tefrişat Arapça kökenli bir kelime olmak ile beraber döşeme faaliyeti ile ilgili olan her şeyi niteleyen bir kelime olmaktadır.
Makine nedir {nasıl} hareket eder?
Herhangi bir mekanik parçası olmayan elektronik yada organik aygıtlara da makina denir. Makinalar ısıl, kimyasal, nükleer ya da elektriksel enerjiyi mekanik enerjiye dönüştürerek ya da bunu tam tersi biçiminde çalışabilir yada yalnızca kuvvetleri ve hareketi aktarma ya da uyarlama işlevi görebilir.
Kuvvet makinesi nedir?
Kuvvet Makineleri: Naturel ya da kimyasal enerjiyi mekanik enerjiye çeviren makinelere kuvvet makineleri denir. İçten yanmalı motorlar, traktör, su ya da rüzgâr tribünleri kuvvet makinelerine örnek olarak gösterilebilir. İş Makineleri: Kuvvet makinesinden alınan enerjiyle çalışan makinelerdir.
Tedrisat yapmak ne demek?
Öğrenmeyi kolaylaştıracak etkinlikleri düzenleme, gereçleri sağlama ve kılavuzluk etme işi. Belli bir amaca nazaran ihtiyaç duyulan şeyleri öğretme işi.
Entegre olmak ne anlamına gelir?
Entegre olmak bütünleşmek ve uyum sağlamak olarak tanımlanabilir. Entegre etmek ise birleştirmektir. Entegrasyon işleminin yapılması entegre edilmesi olurken işlemin kendisine entegre olmak denilebilir. Değişik sistemlerin bir arada emek harcaması entegre olmak terimine örnek olabilir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir