Survey Ne Demek? (Question)

Contents1 Survey yapmak ne demek?2 Tıpta Survey ne demek?3 Surveys ingilizce ne demek?4 The article ne demek?5 Survey raporu ne demek?6 Tekne sörvey ne demek?7 Survey ne yapar?8 Surview ne demek tıp?9 Survey mobil nedir?10 Survivor ne anlama gelir?11 Survi nedir tıp?12 Helical ne demek tıp?13 No article ne demek?14 Books İngilizce ne demek?15 A newspaper ne demek?
Survey yapmak ne demek?
araştırma. Araştırmak işi, taharri, araştırı, incelem. Bilim ve sanatla ilgili olarak meydana getirilen yöntemli emek harcama. Bir gerçeği ortaya çıkarmak, bir problemi çözümlemek ve eldeki verileri arttırmak için bilimsel yöntem ve tekniklerden yararlanılarak meydana getirilen tertipli emek harcama.
Tıpta Survey ne demek?
Survey terimi, tıp dilinde kullanılan Latince bir kelimedir. Survey teriminin tıbbi anlamı; n. Araştırma, dikkati incelem, muayene.
Surveys ingilizce ne demek?
Ingilizce -Türkçe Tercüme bakmak, dikkatle gözden geçirmek. gözlemlemek, müşahede/sınamak. yoklamak, yoklama yapmak.

The article ne demek?
yazı, fıkra, belirli bir mevzuda yazılmış yazı.
Survey raporu ne demek?
gözlem. İnceleme sonucu elde edilmiş kıymet, müşahede. Bir gök cismini, bir gök vakasını çıplak gözle yada bir vasıta yardımıyla izleyerek görülen değerleri tespit etme işlemi, gözlem. Bir yazı yada eseri yazmaya başlamadan ilkin mevzusuyla ilgili lüzumlu data, gözlem, araştırma ve araştırma yapma işi.
Tekne sörvey ne demek?
Alım öncesi sörvey, teknenin, makinesi ve öteki donanımların durumunu belirleyen geniş kapsamlı bir denetim listesinden oluşur. Bu sörveyin amacı; teknenin durumunu net olarak belirten bir rapor ortaya çıkararak alıma uygnluğunu, alındıktan sonrasında yapılması gerekebilecek müdahaleleri öngörmektir.
Survey ne yapar?
Sörveyör; resmi ya da hususi kurumlar için çalışan, kara, hava ve su sınırlarını belirleyen, kati ölçümler meydana getiren kişidir. Yeryüzü şeklini, dağılımını ve konumları hesaplayan sörveyör; bu hesaplamalara bakılırsa çeşitli harita, taslak ve raporların hazırlanmasında görevlidir.
You might be interested:  Vaveyla Ne Demek?(Çözüm bulunmuş oldu)Surview ne demek tıp?
1 – Averaj yaşam süresinden daha uzun yaşamak; uzun süre hayatta kalmak.
Survey mobil nedir?
1. Anket çözerek para kazanılan güvenilir bir uygulama. 5000 puan=50 TL. Arada ürün gönderimi de gönderiyor.
Survivor ne anlama gelir?
İsim bir kazadan vb. sağ kurtulan, başkası öldükten sonrasında sağ kalan kimse. İsim, Hukuk ortaklardan vb. son olarak hayatta kalan kimse.
Survi nedir tıp?
Kaza, hastalık vb. benzer biçimde ölümcül bir durumu sağ olarak atlatma.
Helical ne demek tıp?
Helix terimi, tıp dilinde kullanılan Latince bir kelimedir. Helix teriminin tıbbi anlamı; n. Dış kulak kenarı, helis, helezon.
No article ne demek?
No article doğrusu ”a, an ya da the” article kelimelerinden hiçbirini almayan adlar olarak adlandırılır.
Books İngilizce ne demek?
Ingilizce – Türkçe Tercüme. İsim kitap. İsim defter, yazılık, cüzdan, rehber. account book: muhasebe/hesap defteri.
A newspaper ne demek?
İsim gazete. İsim gazetecilik şirketi, gazete idarehanesi.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir