Spontan Ne Demek?(Çözüm bulunmuş oldu)

Contents1 Spontan insan ne demek?2 Spontan ne demek TDK?3 Spontane ne için kullanılır?4 Spontan gelişme ne demek?5 Sofistike kişilik ne demek?6 Spontane müzik nedir?7 Spontan yaşamak ne demek?8 Spontan etken nedir?9 Spontane ne demek okunuşu?10 Spontane hareket ne demek?11 Spontane dayanışma ne demek?12 Spontan ne demek sıhhat?13 Spontane ilişki nedir?
Spontan insan ne demek?
Spontan şahıs ne demek? Spontan olmak, kendi fikir ve fikirlerine bakılırsa organik ve samimi bir halde hareket edebilme kabiliyeti gerektirir. Bunun orijinal yada yaratıcı şeyler yapmakla ilgisi yoktur, spontan olmak kişinin sözleri ve davranışlarıyla kendini olduğu şeklinde göstermesidir.
Spontan ne demek TDK?
Sadece TDK ‘ya bakılırsa doğru olanı spontane. Bilhassa sanal kontakt mecralarında karşımıza sıkça çıkan bir kelime. TDK spontane kelimesinin anlamını “anlık” ya da “kendiliğinden” şeklinde tanımlıyor. Spontan kelimesi de oldukca sık kullanılıyor.
Spontane ne için kullanılır?
Herhangi bir dış tesir olmaksızın, kendiliğinden, kendi kendine meydana gelen şeyler için kullanılır. Sadece günümüzde bu anlamı aşarak “ansızın, habersizce, plansızca” şeklinde anlamlar da kazanmıştır. Kelimenin bir öteki Türkçe karşılığı da “kendiliğindenlik” şeklindedir.

Spontan gelişme ne demek?
Spontane; anlık gelişen, kendiliğinden olan, anında meydana getirilen şeklinde anlamlara gelmektedir. “Herşey spontane gelişti, probleminin ne bulunduğunun farkına bile varamadım.” cümlesinde herşeyin kendiliğinden geliştiğiniden bahsedilmektedir.
Sofistike kişilik ne demek?
– Oldukca gelişmiş, oldukca karmaşık olan ya da oldukca hususi, – Oldukca yapmacık davranan şahıs yada kişiler, Her iki anlamı üstünden de gündelik yaşam içinde değerlendirilen bir sözcüktür.
Spontane müzik nedir?
Bir tiyatro, müzik yada sunuculuk terimi olarak karşımıza çıkan “doğaçlama” terimi, günlük yaşamda sıkça kullanılan bir kelime hâline gelmiştir. İçinden geldiği şeklinde olan, daha ilkin bir hazırlık yapılmaksızın o anda gerçekleşen vakalara yada esere doğaçlama terimi yakıştırılmaktadır.
You might be interested:  Seyyanen Zam Ne Demek?Spontan yaşamak ne demek?
“Her şey spontane olarak gelişti” cümlesindeki kullanımında, her şeyin plansız ve anlık olarak geliştiği ifade edilmektedir. Başka bir perspektif ile değerlendirildiğinde ise, spontane yaşam biçimini seven birinin yaşam felsefesi anı yaşamak olarak tanımlanabilir.
Spontan etken nedir?
Spontan Aktivite Kas dinlenme halinde iken oluşan elektriksel aktiviteye spontan aktivite denir. Düzgüsel koşullarda dinlenme halinde spontan elektriksel aktivite yoktur. İleri derecede denerve kaslarda dengesiz elektriksel yük olması sebebiyle spontan aktivite oluşur.
Spontane ne demek okunuşu?
spontane nin yanlış söyleniş edilmiş hali. tdk’ya bakılırsa “kendi kendine, kendiliğinden olan” anlamı taşıyan, ingilizce kökenli bir kelime. spontane ‘nin yanlış söylenişi falan değil. yaratıcılık ve spontanlıkla ilgili derler ki bir insan spontansa o elinde kılıç olan bir köylü gibidir.
Spontane hareket ne demek?
İradesiz olarak gerçekleşen ( hareket ). Dış etkilerin zorlaması olmadan iç sebeplerle oluşan. Doğuş özelliklerinin ya da erkesinin yapısal sonucu olan, bir dış etkenin uygulamasından bağımsız. Başka şeylerin tesiri altında kalmaksızın kendi kendine oluşan.
Spontane dayanışma ne demek?
bir insan topluluğunun bir mevzu hakkında reflekslerinin dayanışmaya dönüşmüş hali.
Spontan ne demek sıhhat?
Spontaneous teriminin tıbbi anlamı; a. Kendi kendine olan, spontan.
Spontane ilişki nedir?
Tamamı hazırlanmış, doğallıktan uzak seksiliktir. Oysa devir, spontane sex devri. Kısaca üstünde çalışılmış, öncesinden hazırlanmış görüntüden ziyade; konuşma, davranış, bakış, nefes alıp verişler ve ilişki kurma esnasındaki organik davranışların ihtiva ettiği sex unsurlarını yakalamaya çalışın.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir