Skinny Fit Ne Demek?(Muhteşem yanıt)

Contents1 Skinny fit ne demek anlamı?2 Skinny fit mi slim fit mi?3 Slim fit ne demek pantolon?4 Skinny kot ne demek?5 Slim kesim ne demek?6 Regular fit ne demek?7 Comfort Fit kalıp ne demek?8 Mid Rise skinny ne demek?9 Slim Carrot fit ne demek?10 Oversize kalıp ne demek?11 Slim fit eşofman ne demek?12 Rodeo Jean nedir?13 Mavi jeans Skinny ne demek?14 Skinny jean modası geçti mi?15 Adam kot pantolon modeli {nasıl} olmalı?
Skinny fit ne demek anlamı?
SKİNNY NEDİR? Dar kesim, bacağı boydan boya sımsıkı saran kot pantolon ya da deriden üretilen pantolon çeşidine skinny jeans denilmektedir.
Skinny fit mi slim fit mi?
Özetlemek gerekirse slim olarak tanımlanan slim – fit pantolon modelleri dar kesimlidir. Fakat skinny jeanlarden değişik olarak daha rahattır ve tüm bacağı sarmaz. Dolayısıyla slim – fit pantolonların giyip çıkartması daha kolaydır ve paça kısımları da fazlaca dar değildir.
Slim fit ne demek pantolon?
Slim fit kesim fazla kumaşlardan arındırılmış bir halde pantolon modelinin üretimidir. Skinny kesime nazaran birazcık daha bolca olsa da slim fit kesime haiz olan pantolonlar vücudu tamamen sarıyor. Bu pantolonların baldır kısmı birazcık daha düz bir görünüme haiz olur.

Skinny kot ne demek?
Sadece skinny kot pantolonlar, jean ailesinin en dar kesimli üyeleridir. Boru paça pantolonlar şeklinde yalnızca bacağın alt kısmını değil vücudu tamamiyle sarmalar. Bu pantolonları yapışık kalıp olarakta nitelendirmek mümkündür. Dar olmalarıyla beraber, skinny pantolonlar kadar vücudu sarmalayıp sıkmazlar.
Slim kesim ne demek?
Vücudu sara giysiler slim fit olarak adlandırılmaktadır. Bu ifade aslına bakarsak dar kalıp anlamına gelir. Bu biçim giysilerde kol, basen, kalça, bacak ve bel kısımları giyim ile sarılmaktadır.
You might be interested:  Şifahen Ne Demek? (Correct answer)Regular fit ne demek?
Regular fit kıyafetin basit, standart kesimi anlamına gelen bir terim olarak karşımıza çıkmaktadır. Regular fit ile slim fit arasındaki en mühim farkı birazcık daha bolluk oranı verilerek kesilir özellikte olmasıdır. Bu bolluk ise giysinin içinde kişinin daha rahat bir halde hareket etmesine olanak sağlar.
Comfort Fit kalıp ne demek?
Confort fit kalıp, rahat kalıp anlamına gelir. Doğrusu dar kalıp kadar bedeni sarmayan hem de geniş kalıp kadar da boş durmayan kalıp şeklidir.
Mid Rise skinny ne demek?
orta yükseklikte bel: türkiye’de bu tip çoğu zaman yüksek bele kıyasla “düşük bel” olarak ifade edilse de etiketlerin izahat kısmında mid rise / medium rise olarak belirtilir. bu tip pantolonlar aşağıdaki resimde de göreceğiniz suretiyle hakikaten düşük bele haizdir.
Slim Carrot fit ne demek?
Carrot fit pantolonlar üst bölümde, basende ve üst bacakta daha geniş, dizden itibaren daha dar bir kesime haizdir. Adını da biçim olarak benzediği havuçtan alır. Ters bir piramit olarak da düşünülebilir. Düşük bel, beli ve bilekleri skinny kadar olmasa da hafifçe dar kesimdir.
Oversize kalıp ne demek?
” Oversize ” terimi, kelimi olarak ”büyük gövde” anlamına gelir. Model olarak salaş, rahat ve düzgüsel bedenlerden büyük olan parçalardır. Bolca, rahat ve özenmeden ”çabasız şıklık” anlamında da kullanılabiliyor.
Slim fit eşofman ne demek?
Slim Fit “dar kesim” anlamına gelmektedir. Giyildiğinde vücudunuza oturan üst bedenlerde bel ve kol kısmı, pantolonlarda kalça ve baldır kısmını saran giysiler slim fit kıyafetlerdir.
Rodeo Jean nedir?
Rodeo (kumlama), denim mamullere bilhassa kot pantolonlara uygulanan bir işlemdir. Rodeo şekilleri ile elbiseye eskimiş görünüm verilir; – Kum rodeo yöntemi: Basınçlı ince ve hususi bir kumun mamule uygun bir basınçla püskürtme işlemidir.
You might be interested:  Nazenin Ne Demek?(Çözülmüş)Mavi jeans Skinny ne demek?
Zira jean ‘ler asla olmadığı kadar revaçta ve şık! Derhal bir Sorusunun cevabı daha: Skinny jean ne? Skinny jean ‘ler bacaklarınızı sımsıkı saran daracık kesimli, yüzde doksanı kot kumaşındansa, yüzde ikisi elastan kumaştan pantolonlardır.
Skinny jean modası geçti mi?
Sadece moda otoritelerine bakılırsa skinny jeans modası bitmek suretiyle. Dünyaca meşhur moda markalarının koleksiyonlarında rastladığımız yüksek bel, bolca kesimli geniş paçalı pantolonlar, skinny jeans kullanımını oldukça azalttı diyebiliriz.
Adam kot pantolon modeli {nasıl} olmalı?
Kot pantolonun kalçanın üst kısmına tam oturduğuna ve eğildiğinizde düşmeyecek kadar yüksek olduğuna güvenilir olun. Belin de ne fazlaca sıkı ne de bolca olmamasına dikkat edin. Eğer kemeri aksesuar olarak değil de yükümlülük olarak kullanıyorsanız jean pantolon vücudunuzla uyumlu değil anlamına gelir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir