Semer Ne Demek?(Çözülmüş)

Contents1 Semere ne demek TDK?2 Semerin öteki adı nedir?3 Semeri ne demek anlamı?4 Semer eyer ne demek?5 Ürün semere ne demek?6 Semare ne demek?7 Semer icra eden kişiye ne denir?8 Palancılık nedir?9 Isparta semeri ne demek?10 Semsert ne demek?11 Semere i yaşam ne demek?12 Arapçada semer ne demek?13 Haykırmak ne demek TDK?14 Atını Eyerlemek ne demek?15 Kuskuna ne demek?
Semere ne demek TDK?
Yemiş, meyve, ürün. 2. mec. İstenilen netice, verim: “Sonunda bu zahmetli uğraşın semeresini görür benzer biçimde oldu.” -A.
Semerin öteki adı nedir?
Semere palan, semer otuna palan otu da denir.
Semeri ne demek anlamı?
Semeri ne demek anlamı? Hamalların yük taşırken kullandığı deriden sırt yastığı, arkalık. Yukaç.

Semer eyer ne demek?
Izahat: Semer; yük taşıma amacıyla eşek, katır ve beygir benzer biçimde binek hayvanlarının sırtına yerleştirilen binicinin üstüne oturmuş olduğu oturaktır. Semer, palan ve eyer aynı amaçlarda kullanılır ve ölçüleri bakımından farklılık gösterir.
Ürün semere ne demek?
Hukuk terimi olarak bir maldan elde edilmiş ürünlere semere adı verilir. Bir malın kendinden meydana gelen ürünlerine ise naturel semere kısaca doğal olarak semere denir. İntifa hakkı malikin bir malı kullanma ve semerelerinden yaralanma hakları ile bir kişi lehine devredilir.
Semare ne demek?
Yemiş, meyve, ürün. İstenilen netice, verim.
Semer icra eden kişiye ne denir?
At, eşek ya da öküz benzer biçimde yük hayvanlarının sırtına yerleştirilen, üstüne yük bağlanan ya da binilen, iskeleti ağaçtan yapılmış yastığa “ semer ” denir. Semeri icra eden ve satan kişiye “semerci” denilmektedir.
Palancılık nedir?
At, eşek, deve, katır benzer biçimde binek ve yük hayvanlarının sırtına bakılırsa hazırlanan ve binicisinin rahatı düşünülerek meydana getirilen oturaklara Niğde’de “Palan”, bu zanaatla uğraşanlara da “Palancı” denilmektedir. Hayvanların kullanıldığı taşımacılık biçimi, süre içinde kültürel yapıda da yerini almıştır.
You might be interested:  Vaftiz Ne Demek? (Correct answer)Isparta semeri ne demek?
poposu büyük olan hanımefendiler için söylenen söz.
Semsert ne demek?
aynı şeyi onlarca defa tekrarlama.
Semere i yaşam ne demek?
Yaşamın netice ve yararları.
Arapçada semer ne demek?
Semere kelimesi Türkçe’de “ürün, meyve” anlamına gelir. Arapça s̠mr kökünden gelen s̠amarat ثمرة z “ürün, meyve” sözcüğünden alıntıdır.
Haykırmak ne demek TDK?
haykırmak. (nsz) 1. Telaş, şikâyet vb. sebeplerle yüksek sesle bağırmak: “Çocuk haykırarak ağlamaya başlamıştı.” -A. Kulin.
Atını Eyerlemek ne demek?
Türk Dil Kurumu’na bakılırsa Eyerlemek kelimesinin anlamı: At üstüne eyeri koyup bağlamak, eyer vurmak.
Kuskuna ne demek?
Kuskun kelimesi Türkçe’de “dökmek” anlamına gelir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir