Şapşal Ne Demek?

Contents1 Şapşal diye kimlere denir?2 Şapşal ne demek Ekşi?3 Şapşik kelimesi ne anlama geliyor?4 Alık olmak ne demek?5 Bir kız niçin şapşal der?6 Saf demek ne anlama gelir?7 Şapşik kimlere denir?8 Allek ne demek?9 Alik kimdir?10 Alık sima nedir?
Şapşal diye kimlere denir?
Şapşal kelimesi; Ahmakça harekette bulunan kişilere denir.Türkçe bir kelime olmadığı için ilk kez duyduğumuz kelimeler listesinden sayabiliriz.Türkçe bir kelime olmadığını söylemiştik. Kökeni Yunancadan gelmektedir.
Şapşal ne demek Ekşi?
dostlar salaklık yaptığında,dalga geçmek isteyip de kırmaktan korkulan durumlarda kullanılabilecek sözcük.sevgi sözüdür bir nevi. elini ayağını nereye koyacağını bilemeyen *, bu yüzden de bir ekip çevrelerce salak olarak vasıflandırılan, durduk yere, istem dışı komiklik yaratan insan tipi.

Şapşik kelimesi ne anlama geliyor?
Yeri ulaştığında sevgi, yeri ulaştığında hakaret, yeri ulaştığında de özür için kullanılan bir kelime. Tatlı bir şapşallık meydana getiren hiç kimseye de söylenebilen bir sözcük.
Alık olmak ne demek?
Düzensiz, tertipsiz, alıngan, duyarlı, yalan söyleyen, unutkan kimse, sersem, aptal, bön, dağınık, akılsız, sözünde durmayan, dönek ve ne yaptığının bilincinde olmayan olarak anlatılır.
Bir kız niçin şapşal der?
bazı kızların sevdikleri kişilere söyledikleri ödat. sevgilisinden hoslanan ve sevgilisinin gonlunu fethetmek icin dile gelen sozcuktur, o kizlar genel anlamda cok tatli olur, bir surpriz yaptiginda sapsalsin sen, seni seviyorum şeklinde tepkiyle karsilasmanin degerini bicmene izin vermeyecek kadar da dominant olabilirler.
Saf demek ne anlama gelir?
Katıksız, arı, katışıksız, halis, özgü. Kurnazlığa aklıermeyen, kolaylıkla aldatılabilen. İyi niyetli, art niyetsiz.
Şapşik kimlere denir?
Şapşik kelimesi mesajlarda genel anlamda birini mutlu edince kullanılır. Mutlu edilen şahıs de karşısındakine şapşik diyebilir. Bu bakımdan şapşik kelimesinin kullanımı yalnız fazlaca samimi olan kişilerle uygun olur.
You might be interested:  Racism Ne Demek?(En iyi çözüm)Allek ne demek?
anteke dili ve edebiyatında açıkgöz kurnaz insanoğlu için kullanılan bir sözdür.
Alik kimdir?
Alık olarak adlandırılan kimseler, herhangi bir vaka yada durumla karşılaştığında {nasıl} davranacağını bilemeyen şaşkınca etrafına bakan ve ne yapacağı hakkında hiçbir fikre haiz olmayan insanoğlu olarak değerlendirilmektedir.
Alık sima nedir?
Hoşnutsuzluğunu, kızgınlığını yüzüne sert bir anlam vererek belirten, öfkeli görünüşlü yüz.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir