Reva Ne Demek?(Muhteşem yanıt)

Contents1 Bu bana reva mı ne demek?2 Reva adı ne anlama gelir?3 Refah görmek ne demek?4 Muhtıra ne demek TDK?5 Reva ne demek Ekşi?6 Yaraşan ne demek?7 Revna adı ne anlama gelir?8 Erva adı ne anlama gelir?9 Zümra ne anlama gelir?10 Refah içinde olmak ne demek?11 Gönençli refahlı ne demek?12 Refah ülke ne demek?13 Muhtıra nota ne demek?14 Muhtıra süreci ne demek?15 Memorandum nota nedir?
Bu bana reva mı ne demek?
( reva:) Yakışır, yerinde, uygun: “ Reva mı hiddetin, reva mı şiddetin / Zulmeden sen misin, bilmiyorum ki ben miyim?” -Şarkı.
Reva adı ne anlama gelir?
Farsça kökenli bir isim olan Reva adı uygun ve yerinde anlama gelir.
Refah görmek ne demek?
TDK’ya nazaran refah kelimesinin lügat anlamı dirlik, bolluk, zenginlik ve berekettir. Refaha Kavuşmak Nedir? Maddi açıdan zor bir durumdayken rahatlamaya ve daha biri bir konuma yükselmeye refaha kavuşmak denir.

Muhtıra ne demek TDK?
Türk Dil Kurumu sözlüğünde, kelime anlamı olarak bir şeyi hatırlatma yada uyarma amacıyla yazılan yazı ifadesi yer almıştır. Siyasetteki kullanımı ise herhangi siyasal bir mevzuda bir şahıs yada kişilerce, bir başka şahıs yada kişilerin uyarılması şeklindedir. Bu yönüyle muhtıra, diplomatik notaya da benzemektedir.
Reva ne demek Ekşi?
akla yakışık alan cinsten. anagramı vera, tümleyeni vera zvonareva olan sözcük. aslen negatif bir anlamı yoktur fakat genel anlamda anlamca negatif cümlelerde kullanılır. özneye yönelik “layık”ın nesne için olan karşılığıdır denebilir.
Yaraşan ne demek?
Layık, uygun: “Yüzüne kahramanlığına yaraşır bir tebessüm sindirdi.” -N.
Revna adı ne anlama gelir?
Güneş ışığında parlayan su damlası. Göz alan, alımlı bir güzellikte olan.
You might be interested:  Px Ne Demek?Erva adı ne anlama gelir?
Erva adı, anlam olarak letafet ve güzellik anlamlarında kullanılmaktadır. Bu isim, oldukça genç ve güzel insanoğlu anlamına da gelmektedir. Bununla beraber yiğitlik ve cesaret olarak da kullanılır. Eski şiirlerde susuz kalan kimselere su veren güzel kız anlamında kullanılmıştır.
Zümra ne anlama gelir?
Zümra isminin kelime anlamlarında güzel, iyi, ahlaklı, yürekli, yiğit, yürekli, akıllı ve bilgili hanım anlamları vardır. Zümra isminin lügat anlamları içinde ise gene kelime anlamları içinde olan güzel, iyi, ahlaklı, yürekli ve yürekli anlamları vardır.
Refah içinde olmak ne demek?
Refah içinde olmak ne demek? (ﺭﻓﺎﻩ) i. (Ar. refāh) Varlık ve bolluk içinde rahat ve kolay yaşama, geçim rahatlığı ve bolluğu: Bir kemik bir deridir ölmedi kaldıysa diri / Nerde evvelki refâhın acaba onda biri (Mehmet Âkif’ten).
Gönençli refahlı ne demek?
refah,bolluk,bolluk anlamında kullanılan öz türkçe sözcük.
Refah ülke ne demek?
Refah devleti yada toplumsal devlet, minimum düzey ötesinde vatandaşlarının refahı için birincil mesuliyet kabul eden devlet terimi olup devletin vatandaşlarının tutumsal ve toplumsal esenliklerinin korunması ve teşvik edilmesinde ana rol oynamasını önerir.
Muhtıra nota ne demek?
Her kadar birçok değişik anlamı olsa bile günlük yaşamdaki kullanımı Türk Dil Kurumu üstünden bakılmış olduğu zaman, ‘Bir devletin başka bir devlete politik problemler sebebiyle gönderilmiş olduğu uyarı yazısı,’ biçiminde ifade edilmektedir. Bununla beraber bu durum ülkeler arası bir nota vermek olarak da öne çıkar.
Muhtıra süreci ne demek?
Türkiye Cumhuriyeti tarihinde emir-komuta zinciri içinde yapılmış ilk askerî müdahaledir. 12 Mart Süreci ile Türkiye’de artmakta olan ve ordu içinde de tesiri olan sol-sosyalist hareketler ve cuntalar hedef alınmıştır.
Memorandum nota nedir?
Data istemek suretiyle bir büyükelçilikten bulunmuş olduğu ülkenin dışişleri bakanlığına yazılan notalar, devletin belli mevzularda informasyon vermek için gönderilmiş olduğu memorandum ( Memorandum yada özetlemek gerekirse Memo bir antak kalma, sözleşme ya da uzlaşmanın resmi bir özeti ve belgesidir.)


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir