Rençber Ne Demek?

Rençber aslen bir meslek grubudur. Rençber kelime anlamı akımında Türk dil kurumunda kendine yer bulmuştur. Açıklaması da tek kelime ile çiftçidir. Eskiden daha oldukça ziraatçi yerine rençber kelimesi kullanılıyordur.
Contents1 Rençber mı Rençber mı?2 Pencber nedir?3 Rençber hangi dil?4 Tarumar kelimesi ne anlama gelir?5 Renç ne demek TDK?6 Yazgı ne anlama gelir?7 Nurettin Rençber aslen nereli?8 Ziraat işçisi eş anlamlısı nedir?9 Nurettin Rençber ne süre öldü?10 Zatı kalımlı ne demek?11 Tahribatın kökü nedir?
Rençber mı Rençber mı?
not: kelimenin dogrusu rençber heralde.
Pencber nedir?
Geçimini toprağı ekerek elde eden kimse, rençper. Geçimini toprağı ekerek elde eden kimse. Farmer. Cultivator.

Rençber hangi dil?
Farsça rancbar رنجبر “zahmet çeken, emekçi” sözcüğünden alıntıdır. Farsça sözcük Farsça ve Orta Farsça (Pehlevice yada Partça) ranc رنج “emek, zahmet” ve Farsça -bar بر “taşıyan” sözcüklerinin bileşiğidir.
Tarumar kelimesi ne anlama gelir?
dağıtmak, karıştırmak, perişan etmek: “Cemiyetin kuruluşunu tarumar etmek için doğan bir ihtilalci şeklinde tasarlıyordu.” -P.
Renç ne demek TDK?
RENÇ: 1 -) Üzüntü,hüzün. 2 -) Sorun,zahmet,eziyet. 3 -) Hiddet,gazab,hışım.
Yazgı ne anlama gelir?
Yazgı Nedir Anlamı? ( Tanrı’ın uygun görmesi, Tanrı’ın isteği, yazgı, öncesiz takdir, yazı, alın yazısı, yaşam, alın yazısı, takdiriilahi.
Nurettin Rençber aslen nereli?
Yaşamı Rençber, Adıyaman’dan göçen bir ailenin evladı olarak 1960’ta Mersin’de hayata merhaba dedi. Müzikle tanışması ilk olarak 1977’de bağlama ile oldu. Çocukluğunun bir çok Mersin’de geçti.
Ziraat işçisi eş anlamlısı nedir?
Sesli Lügat – ziraat işçisi, rençber.
Nurettin Rençber ne süre öldü?
Dağınık olmak, târumar etmek, dağıtmak.
Zatı kalımlı ne demek?
Arapça kökenli olan kalımlı kelimesi, sürekli olmayan, devamlı, bir miktardan geri kalan anlamları ile kullanılmaktadır. Bakilik Ne Anlamına gelir? Kalımlı Esma-ül Hüsna içinde yer edinen Tanrı’ın 99 isminden yalnız bir tanesidir. Sonu olmayan, ölümsüz olan anlamını içermektedir.
You might be interested:  Mahsun Ne Demek?(Muhteşem yanıt)Tahribatın kökü nedir?
Tahribat kelimesi Arapça kökenli bir kelime olmakla beraber tahri, ba, tı kelimelerinden türetilerek lügatımızda yer almıştır. Tahribat kelime anlamı olarak harap etme ve yıkıp bozma anlamlarına gelmektedir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir