Pulse Ne Demek?(En iyi çözüm)

Contents1 Elektrikte pulse nedir?2 Tıpta Pulse ne demek?3 Ingilizce Pulse ne anlama gelir?4 Müzikte Pulse ne demek?5 Pulse modu nedir?6 Puls çıkışı nedir?7 Sura ne demek tıp?8 Robotta Pulse ne demek?9 Mutfak robotu Pulse ne demek?10 Palse ne demek?11 Call ne demek?
Elektrikte pulse nedir?
Elektromanyetik darbe (İngilizce: Electromagnetic pulse, EMP), kimi zaman geçici bir elektromanyetik bozulma olarak da adlandırılır. Bu şekilde bir darbenin deposu naturel bir vaka yada insan yapımı olabilir ve kaynağa bağlı olarak yayılan elektromanyetik alan, manyetik alan yada iletilen bir elektrik akımı olarak oluşabilir.
Tıpta Pulse ne demek?
Nabız, (kalp atış hızı) kalbinizin bir dakika içinde kaç kere çarptığını gösteren değerdir. Kalbin kanı pompalamak için damar duvarına uyguladığı tazyik, dışardan nabız olarak ölçülür, kişinin sıhhat durumu ile ilgili mühim bir göstergedir.
Ingilizce Pulse ne anlama gelir?
pulse teriminin İngilizce Türkçe sözlükte anlamı {i} vuruş [müz.]

Müzikte Pulse ne demek?
Müzikte Süre Atım kimi vakit vuruş ile aynı anlamda kullanılmaktadır. Vuruşlar atımın yansımasıdır.
Pulse modu nedir?
Dedektörde Kullanılan Modlar Puls modu: Dedekte edilen her bir parçacık yada ışın başına tek bir voltaj sinyali yükseltilerek ölçülür. Işınım sertliği yeterince düşük olduğunda her bir etkileşimin niçin olduğu akımları puls’lar halinde ayrı ayrı dedekte etmek mümkün olur.
Puls çıkışı nedir?
Pulse çıkışı bir başlangıç frekansından adım atar, hedef frekansına belirli bir kalkış rampası ile ulaşır, peşinden belirli bir düşüş rampası ile yine başlangıç frekansına geri döner ve sonrasında durur.
Sura ne demek tıp?
(L.): Bacağın arka kısmı; baldır; sura.
Robotta Pulse ne demek?
Pulse özelliği, hava boşluklarını azaltmak ve malzemelerin yüzeyde yüzmesini engellemek için malzemeleri aşağı, bıçaklara doğru çeker. Böylece siz devamlı, her tarifinizde tam istediğiniz kıvamı elde edersiniz.
You might be interested:  Zoom Ne Demek? (Question)Mutfak robotu Pulse ne demek?
 Pulse düğmesi kuvvetli kısa ve en süratli şekilde kullanmanızı elde edecektir. Denetim tamamen kullanıcının elinde olduğundan ne üreyle kullanacağı tamamen kullanıcıya bağlıdır. Böylece mutfak robotunuz boşu boşuna çalışmayacaktır.
Palse ne demek?
Nabız atmak, çarpmak.
Call ne demek?
İngilizce kelimelerinin önde gelen Call kelimesi, Türkçe dilinde aramak olarak kullanılıyor. Arama yapmak yada birini aramak anlamını vermek için bu kelime kullanılıyor. İngilizce dilinde fazlaca sık kullanılan ve anlamı sebebiyle arama yapma anlamı taşıyan cümlelerde kullanılıyor.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir