Provokasyon Ne Demek?(En iyi çözüm)

Contents1 Provokasyon ne dir?2 Provokatif nedir TDK?3 Provokatörlük yapmak ne demek?4 Provokasyon hangi dil?5 Getto ne anlamına gelir?6 Provokasyon ne demek Ekşi?7 Provokatif nedir tıp?8 Provokatör nedir TDK?9 Provoke ederek ne demek?10 Provokatör ne demek Ekşi?11 Mantalite nedir Türkçesi?12 Hudut ne anlama gelir?13 Provokasyon {nasıl}?14 Provokasyon testi ne demek?15 Mukaveme ne demek?
Provokasyon ne dir?
Provakasyon, bir kişiyi yada grubu kışkırtarak eylemi saptırmayı amaçlamaktır. Bunu tatbik eden kişilere provokatör denir. Barışçıl bir protesto yada şov, sendika, siyasal parti yada şirket benzer biçimde herhangi bir grubu hedef alabilirler.
Provokatif nedir TDK?
İkinci Anlamı: Kitleleri kışkırtan, isyan çıkartan, mevzuyu saptıran ve infiale neden olan.
Provokatörlük yapmak ne demek?
i. ve sıf. (Fr. provocateur) Kışkırtıcı, tahrikçi.

Provokasyon hangi dil?
Provokasyon kelimesi, lügatımızda oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. Provokasyon, Fransızca dilinden Türkçe’mize geçmiştir.
Getto ne anlamına gelir?
Getto, bir kentin herhangi bir azınlıkça yerleşilen kısmına genel olarak verilen ad. Ortaçağda şehirlerde yabancılar gözlem altında ve hususi mahallerde yaşamak zorundaydılar. Yahudiler benzer biçimde gruplar kamusal haklardan yoksun olarak şehrin periferisinde (kenar mahallesinde) yaşıyordu.
Provokasyon ne demek Ekşi?
evvelinde olaylandırma. ana vakadan ilkin ufak vakalar çıkartarak topluluğu havaya sokma işi.
Provokatif nedir tıp?
Provocation terimi, tıp dilinde kullanılan Latince bir kelimedir. Provocation teriminin tıbbi anlamı; n. Gizli saklı bir hastalığın sun’i olarak uyandırılması, provokasyon.
Provokatör nedir TDK?
TDK ‘nın güncel yazım kılavuzunda sık sık aranan bu kelimelerden biri de ‘ provokatör ‘dür. PROVOKATÖR NE DEMEK: Kışkırtmacı.
Provoke ederek ne demek?
1. anlamı “Kışkırtmak” anlamındaki provoke etmek birleşik fiilinde kullanılır. 2. anlamı harekete geçirmek; provoke tahrik et, küs- provokingasaba dokuprovokinglykızdıracak şeki; sebep olbe provoked kızmak; teşvik etmek, tahrik etmek, dürtmek; kızdırmak, öfkelendirmek, sinirlendirmek.
You might be interested:  Ahmet Ne Demek?(En iyi çözüm)Provokatör ne demek Ekşi?
sözel/fizyolojik sertlik, hakaret ya da ayrımcılığa başvurmadan karşı dünya görüşünü çelişkileri ile yüzleştiren kişinin, bu dünya görüşüne ilişkin kişiler tarafınca suçlandığı ödat.
Mantalite nedir Türkçesi?
Mantalite Fransızca kökenli bir sözcüktür. İsim olarak kullanılan mantalite kelimesinin anlamı anlayış, fikir gücü anlamına gelir.
Hudut ne anlama gelir?
Hudut Kelimesinin Lügat Anlamı Nedir? 1. Sınır. 2. Uç noktası, son.
Provokasyon {nasıl}?
Bu kelime çoğu zaman Provakasyon şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Provokasyon şeklinde olmalıdır.
Provokasyon testi ne demek?
Bronş provokasyon testleri hava yollarındaki duyarlılaşmayı göstermek amacıyla yapılır. Hava yollarında duyarlılaşma olduğunda hastalar alerjenlere ya da spesifik olamyan uyaranlara (sigara dumanı, hava kirliliği, kimyasal maddeler vb) karşı öksürük, nefes darlığı, hışıltı benzer biçimde emareler ile cevap verirler.
Mukaveme ne demek?
Direnme, cisimlerin çeşitli dış etkisinde bırakır ve bu dış etkilerin niçin olduğu iç kuvvetler karşısında gösterecekleri davranış biçimini inceleyen bilim dalıdır. Mekanik biliminin bir alt kolu olan direnme bilimi rijit olmayan (biçim değiştirebilen) cisimlerin mekaniği olarak da tanımlanabilir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir