Proje Okulu Ne Demek?(Muhteşem yanıt)

MEB tarafınca belirlenen bazı okullar proje okulları olarak adlandırılır. Bu okullar, bölgesel yada internasyonal projelerde yer almaları için seçilmiştir. Çoğu zaman başarı sıralaması yüksek olan okullar arasından tercih edilirler. Okulların proje okulları içinde kalıp kalmayacağı dört yılda bir değerlendirilir.
Contents1 Türkiyede kaç proje okulu var?2 Proje okullar hangileri?3 Proje okulu neye bakılırsa belirlenir?4 Proje okulları kaç yıl?5 Ankara’da kaç tane proje okulu var?6 Kaç proje okul var?7 Proje okulu nedir MEB?8 Fen Bilimleri ve Toplumsal Bilimler proje okulu ne demek?9 Proje okul başvurusu {nasıl} yapılır?10 Bir okulun proje okulu olması için başvurular ne süre yapılır?11 Proje okul başvuruları nereden yapılıyor?12 Toplumsal Bilimler proje okulu Nedir?13 Proje okulunda bir öğretmen kaç yıl kalabilir?14 Proje okullarına kimler başvurabilir?15 Proje Okulu mecburi hizmet olur mu?
Türkiyede kaç proje okulu var?
– Son verilere bakılırsa 155 proje okul bulunuyor. Proje okullar içinde İstanbul Adam, Kabataş, Kadıköy Anadolu, Cağaloğlu, Mustafa Kemal Atatürk Fen, Vefa, Çapa Fen, Prof.
Proje okullar hangileri?
Proje okulları hangileri?

Sayıları 200’ü buluyor.
Ankara: Ankara Güzel Sanatlar Lisesi.
İstanbul: Kadıköy Anadolu Lisesi.
İzmir: Bornova Anadolu L.
Antalya: Antalya Erünal Toplumsal B. L.
Balıkesir: Sırrı Yırcalı Anadolu L.
Diyarbakır: Diyarbakır Anadolu Lisesi.
Samsun: İbrahim Tanrıverdi Toplumsal B.L.

Proje okulu neye bakılırsa belirlenir?
Okul, merkezi sınavlarda kendi türünde başarı averajına bakılırsa il genelinde ilk beş dereceye haiz olduğu takdirde proje okul olarak seçilebilecek.

Proje okulları kaç yıl?
Proje okullarına atanan öğretmenler dört yıllığına atanırlar. Aynı unvanla aynı eğitim kurumunda sekiz yıldan fazla süreyle yönetici yada öğretmen olarak vazife yapılamaz.
Ankara’da kaç tane proje okulu var?
MEB’in Ankara ‘da belirlediği toplam 23 proje okulun 16’sını Anadolu imam hatip liseleri oluşturdu. Listeye bakılırsa Ankara ‘da proje okulu olarak yalnızca bir Anadolu lisesi, bir fen lisesi ve bir toplumsal bilimler lisesi belirlendi.
You might be interested:  420 Ne Demek? (Question)Kaç proje okul var?
İşte MEB’in proje okulları MEB’in tartışılan proje okulları uygulaması kapsamında yer edinen toplam 200 okul bulunmuş olduğu ortaya çıktı.
Proje okulu nedir MEB?
MEB tarafınca belirlenen bazı okullar proje okulları olarak adlandırılır. Bu okullar, bölgesel yada internasyonal projelerde yer almaları için seçilmiştir. Çoğu zaman başarı sıralaması yüksek olan okullar arasından tercih edilirler. Okulların proje okulları içinde kalıp kalmayacağı dört yılda bir değerlendirilir.
Fen Bilimleri ve Toplumsal Bilimler proje okulu ne demek?
Fen ve toplumsal Bilimler programlı AİHL’de toplumsal bilimleri alanını seçen öğrenciler, dört yıl süresince toplumsal bilimleri alanındaki derslerin yanı sıra üniversitelerden bilimsel niteliği olan destek almakta ve alan akademisyenleri tarafınca verilen seminer ve konferanslara katılmaktadır.
Proje okul başvurusu {nasıl} yapılır?
Şartları taşıyan ve proje okulu olmak isteyen okulların başvuruları elektronik ortamda alınır. Başvurular içinden il millî eğitim müdürlüğü ve proje okulu belirleme komisyonunca uygun bulunanlar, komisyonun teklifi ve Bakanın onayı ile proje okulu olarak belirlenir.
Bir okulun proje okulu olması için başvurular ne süre yapılır?
(3) Proje okulu olmak için başvurular sömestr tatilinde yapılır ve başvuruların tamamlanmasını takip eden iki ay içinde sonuçlandırılır.
Proje okul başvuruları nereden yapılıyor?
Yukarıda meydana getirilen açıklamalar gereğince proje okulu olmak isteyen okul /kurumların başvuruları aşağıda belirtilen takvim çerçevesince www.mebbis.gov.tr web adresinden alınacak olup tüm okul /kurum müdürlüklerine lüzumlu duyulunun yapılması hususunda, Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim.
Toplumsal Bilimler proje okulu Nedir?
Anadolu İmam Hatip Liseleri, ulusal eğitim sistemi içinde ortaöğretim (lise) düzeyinde yer edinen, Fen ve Toplumsal bilimler alanındaki derslerle beraber Temel İslam Bilimlerine ilişik derslerin de okutulmuş olduğu, üniversitelerin tüm alanlarına yönelik talebe yetiştiren okullar.
You might be interested:  Libido Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)Proje okulunda bir öğretmen kaç yıl kalabilir?
Proje okullarına atanan öğretmenler Ulusal Eğitim Bakanlığı Hususi Program ve Proje Tatbik eden Eğitim Kurumları Yönetmeliğinin “Yönetici ve öğretmenlerin vazife süresi” başlıklı 11. maddesindeki hükümlerine bakılırsa öğretmenler proje okullarına dört yıllığına atanırlar ve sekiz yıldan fazla süreyle öğretmen olarak vazife
Proje okullarına kimler başvurabilir?
a) Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak vazife yapıyor olmak. b) Adaylık süresi dahil minimum dört yıl öğretmenlik yapmış olmak. c) Mecburi emek harcama gerektiren bölgeler dışındaki eğitim kurumuna atanacaklar bakımından, mecburi emek harcama yükümlülüğünü tamamlamış ya da bu yükümlülükten muaf tutulmuş olmak.
Proje Okulu mecburi hizmet olur mu?
Bu hükümlerde proje okulunda vazife yapıyor olmak mecburi hizmeti erteletmeye bir gerekçe değildir. Kısacası, Bakanlığın MEBSİS ekranında ” Mecburi Hizmet Durumu” belirten yerde mecburi hizmeti erteleme seçeneği olarak “Ertelendi (652/37/9’a bakılırsa proje okuluna atandı)” seçeneği koyması yasal değildir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir