Partizan Ne Demek?(Çözülmüş)

Contents1 Partizanlık ne demek TDK?2 Partizan nedir kime denir?3 Italyanca partizan ne demek?4 Partizan ne demek Ekşi?5 Partizanlık etmek ne demek?6 Toplumcu ne demek kelime anlamı?7 Partizan hangi ülkeye ilişik?8 Partizan hangi parti?9 Sempatizan ne deme?10 Bella Ciao hikayesi nedir?11 İtalyanca Çav ne demek?12 Çav Bella sözleri ne demek?13 Partizan savaşı nedir?
Partizanlık ne demek TDK?
Partizanlık siyasal literatürde kullanılan bir terimdir. Siyasal olarak bir siyasal partiye bağlı, onun işaret etmiş olduğu yoldan sapmayan anlamındadır.
Partizan nedir kime denir?
Partizan, yabancı bir güç yada bir ordu işgali ya da idaresi altında bulunan bir bölgenin kontrolüne direnmek için teşekkül etmiş düzensiz askeri kuvvetlerin üyesi.
Italyanca partizan ne demek?
O kelimelerden önde gelen partizan, kullanıldığı zamana ve ülkeye gore birçok değişik anlama gelir. İtalyanca kökenli bir sözcük olan partizanın lügat anlamı, işgalci kuvvetlere karşı direniş gösteren düzensiz ordudur. Bu kelime öteki Avrupa dillerinde ”partisan’ şeklinde yazılır ve yazıldığı şeklinde söyleniş edilir.

Partizan ne demek Ekşi?
parti kelimesine ili$tiriliveren -zan [-san(e)] eki yardımıyla, “parti sever”, “parti mensubu” gibilerinden anlamlara gelen kelime. nitekim sempati kelimesine ayni i$lem uygulandiginda “sempatizan” elde ederiz. parti mensubu hatta mensubu olduğu partinin fanatiği anlamlarında kullanılır.
Partizanlık etmek ne demek?
Partizanlık siyasal literatürde kullanılan bir terimdir. Siyasal olarak bir siyasal partiye bağlı, onun işaret etmiş olduğu yoldan sapmayan anlamındadır.
Toplumcu ne demek kelime anlamı?
Kelime anlamı (Sosio: Cemiyet, Halk) itibarıyla bakıldığında üretici gücün insan, insan emeği ve dolayısıyla cemiyet olduğu düşüncesinden yola çıkılarak oluşturulmuş bir sistemdir. Çeşitli toplumcu teorilerde devletçilik prensibi mutlak olarak geçerlidir. Devlet üretime hakim güç olarak ön plana çıkar.
You might be interested:  Busy Ne Demek?(Çözüm bulunmuş oldu)Partizan hangi ülkeye ilişik?
Fudbalski Klub Partizan, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ın futbol takımlarından biridir. 4 Ekim 1945’te kurulmuştur.
Partizan hangi parti?
Partizan (silahlı kuvvetler) → İkinci Dünya Savaşı’nda işgal altındaki bölgelerde oluşturulan düzensiz askeri güçler. Partizan → Sırbistan’da kurulan bir futbol kulübü.
Sempatizan ne deme?
i. (Fr. sympathisant) Mensûbu olmadığı halde bir partiye, bir görüşe, bir akıma yakınlık duyan kimse.
Bella Ciao hikayesi nedir?
Bella ciao (İtalyanca: “elveda güzelim”), 19. yüzyılın sonlarında ortaya çıkan bir İtalyan protest halk şarkısıdır. Nazi Alman kuvvetlerinin İtalya’yı işgal etmiş olduğu 1943-1945 yılları arasındaki İtalyan direnişi esnasında İtalyan partizanları şarkının sözlerini değiştirerek şarkıyı faşizm karşıtı bir marşa dönüştürdü.
İtalyanca Çav ne demek?
Ciao İtalyanca bir kelimedir. İtalyanca hoşçakal,görüşürüz,hoşçakal şeklinde kelimeleri karşılamak için ciao kullanılır.Bir yerden ayrılırken ciao ( Çav!)
Çav Bella sözleri ne demek?
Bella Ciao (Türkçede Çav Bella olarak bilinir), II. Dünya Savaşı esnasında İtalyan partizanların söylediği bir şarkıdır. ” Bella Ciao ” İtalyancada Elveda Güzelim anlamına gelmektedir. Çav Bella şarkısı, İtalya’da Mussolini döneminde anti-faşist, komünist, devrimci, toplumcu grupların marşıdır.
Partizan savaşı nedir?
İkinci Dünya Cenginde bağlaşık güçlerine destek olmak amacıyla oluşturulan ve gerilla savaşı (” partizan savaşı ” da denir) veren silahlı halk güçlerinin genel adı. ” Partizan ” terimi ilk kez John von Ewald tarafınca ” Partizan Savaşı Üstüne İnceleme” (1789) kitabında kullanıldı.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir