Önemli Ne Demek?(Çözülmüş)

Contents1 Önemli sözcüğünün lügat anlamı nedir?2 Önemli değil ne demek?3 Önemli bir şey ne demek?4 Önemli Türkçe mi?5 Önemli mevki ne demek?6 Önemli kelimesinin eş anlamı nedir?7 Yol göstermenin anlamı nedir?8 Muhim {nasıl} yazılır TDK?9 Saltanat ne anlama gelir?10 Zanda nedir?11 Mukim olmak ne demek?12 Malumatın ne demek?13 Güvenlik anlamı ne anlama gelir?14 Ehliyetin anlamı nedir?15 Agırmak ne demek?
Önemli sözcüğünün lügat anlamı nedir?
Önemli kelimesi Türkçe’de “mühim” anlamına gelir. Arapça sözcük Arapça ihmām إهمام z “ilgilendirme, önemsenme, ehemmiyet taşıma” sözcüğünün ifˁāl vezni (IV) failidir.
Önemli değil ne demek?
önemsiz anlamında kullanılan söz.
Önemli bir şey ne demek?
Lazım, lüzumlu, lüzumlu.

Önemli Türkçe mi?
Önemli kelimesi, lügatımızda oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. Önemli, Arapça dilinden Türkçe ‘mize geçmiştir. – Sivas’tan yükseltilen bu sedanın düşmanlar için ne kadar güçlü ve önemli olduğu takdir buyrulur.
Önemli mevki ne demek?
Müstahkem mevki: (askeri terim) Çeşitli müdafa tesislerini kapsayan bölge.
Önemli kelimesinin eş anlamı nedir?
MÜHİM EŞ ANLAMLISI Türk Dil Kurumu mühimin eş anlamlısı olarak mühim, ehemmiyetli, güncel, lüzumlu, azim ve lazım kelimelerini seçmiştir. Lakin bunlar içinde önemli eş anlamlısı olarak en oldukça kullanılan mühim kelimesidir.
Yol göstermenin anlamı nedir?
➡ Yol göstermek deyiminin anlamı:1. Rehberlik etmek, yolu bilmeyene tanımlamak, {nasıl} gidileceğini anlatmak. 2. {Nasıl} davranılacağını, ne yapılacağını öğretmek.
Muhim {nasıl} yazılır TDK?
Türk Dil Kurumu açısından bakılmış olduğu zaman önemli kelimesi, ‘Mühim’ biçiminde öne çıkmakta ve ifade edilmektedir. ”Bu ne olursa olsun halledilmesi ihtiyaç duyulan önemli bir mevzudur.”
Saltanat ne anlama gelir?
Saltanat ne anlama gelir özetlemek gerekirse data? Osmanlı İmparatorluğu döneminde kullanılan yönetim şekline verilen addır. Yönetim şekli Osmanlı Hanedanı mensubu padişahın görünüşte mutlak egemen olmasına dayalıdır. Saltanat kelimesi Türkçe’de gösteriş ve zenginlik anlamında da kullanılır.
You might be interested:  Cover Ne Demek? (Correct answer)Zanda nedir?
Sözlükte “kuşkulanmak, kati bilgiye ulaşmak, itham etmek” anlamlarındaki zan da hem “yakinin zıddı, şüphe, kesinleşmemiş kanaat” hem de “ilim, düşünüp taşınarak erişilen kati data” anlamına gelir.
Mukim olmak ne demek?
Mukim kelimesi Türk Dil Kurumu için, ‘ikamet eden, bir evde oturan ya da bir yerde. Bilhassa vatanı olan ya da vatana sayılan bir yerde 10 ya da 15 günden fazla kalmış olan şahıs için bu kelime ele alınmaktadır.
Malumatın ne demek?
Bilgi, bir mevzu hakkında derin değil yüzeysel data edinmedir. Derin data edinme ilimdir. Bilgi almak: Data edinmek, öğrenmek. Bilgi sahibi (olmak): Bir mevzuda data sahibi olmak.
Güvenlik anlamı ne anlama gelir?
Itimat, inanma, güven. Polis işleri. Güvenlik işlerinin yürütülmüş olduğu yer.
Ehliyetin anlamı nedir?
1. Ustalık, uzluk; 2. Bir işi yapabilme yeterliliğine (liyakat) haiz olma.
Agırmak ne demek?
Ağarmak kelimesi nedir? ağarmak için 2 tane anlam bulunmuş oldu. Ak olmak, ak duruma gelmek, beyazlanmak, solmak. Aydınlanmak.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir