Nare Ne Demek?(Çözülmüş)

Contents1 Nare Kürt adı mi?2 Nare adı kuranda geçer mi?3 Nare ne demek TDK?4 Nâre adı ne demek?5 Narin adı ne anlama gelir?6 Arya adı ne anlama gelir?7 Beliz adı ne anlama gelir?8 Ayliz adı ne anlama gelir?9 Nare adını koymak caiz mi?10 Piraye adı ne anlama gelir?11 Nare isminde kac kisi var?12 Bala ne demek kuranda geçiyormu?
Nare Kürt adı mi?
Günümüz isimlerinden uzak olan Nare; Güç direnç, hem de evlatların binmiş olduğu dönme dolap anlamını taşıyor. Osmanlıca’da yazılışı “na’re” olan bu ismin kökeni Farsçadan geliyor.
Nare adı kuranda geçer mi?
Bu ismin hem de Kur’an-ı Kerim’de geçip geçmediği dört gözle beklenen mevzular içinde yer verilmiştir. Nare adı Kur’an-ı Kerim’de geçmez. Bir kız evladı için değerlendirilebilecek güzel adlar içinde içeriyor.

Nare ne demek TDK?
Nare ( Nâre ) kelimesinin lügat anlamı; TDK sözlükte Nare, güç ve direnç olarak belirtiliyor. Ek olarak Nare, Şanlıurfa yöresinde evlatların kullandığı bir dönme dolabın adı olarak da biliniyor.
Nâre adı ne demek?
Nare isminin anlamı şu şekilde; – Güç direnç. – Evlatların binmiş olduğu dönme dolap. – Nar meyvesi.
Narin adı ne anlama gelir?
Narin; ince yapılı, zarif anlama gelir.
Arya adı ne anlama gelir?
Arya adı, soyluluğu ve asaleti ifade etmektedir. Güçlülüğü, dirençli olmayı berten bir isimdir. Bu isme haiz olan kimseler, azimli, kesin ve sebatkar kimselerdir.
Beliz adı ne anlama gelir?
Beliz isminin kökeni Türkçeden gelmektedir. Ayrı zamanda narin ve hoş okunuşu ile birlikte Türkçedeki en güzel adlardan biridir. Bu ismin Türkçedeki anlamı ‘işaret ve im’ şeklinde bilinmektedir.
Ayliz adı ne anlama gelir?
Ayliz Türkçe’de yer almayan Farsça kökenli isim olarak kaynaklarda içeriyor. Bebek sahibi olmayı bekleyen çiftlerin dikkatini çeken Ayliz adı aden kelimeleri ile anlam barındırıyor. Kız bebekler için tercih edilen Ayliz ‘in ay parıltısı ve cennetten bir bahçe anlamlarını taşımış olduğu biliniyor.
You might be interested:  Him Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)Nare adını koymak caiz mi?
Küçüklere Nare adını koymak caizdir ve dini açıdan bu adı kullanmanın hiçbir sakıncası yoktur.
Piraye adı ne anlama gelir?
Piraye adı bir kız ismidir. Piraye anlam olarak süs ve ziynet anlamlarında kullanılmaktadır. Eski yazınsal eserlerde ve romanlarda bu isme rastlanılmaktadır.
Nare isminde kac kisi var?
Türkiye’de Nare isminin averaj 50 bin şahıs kullanmaktadır. Nare isminin rengi pembedir. Nare güç ve direnç anlamlarına gelir ek olarak evlatların binmiş olduğu dönme dolap anlama gelir.
Bala ne demek kuranda geçiyormu?
Bala adı Kuran’ı Kerim’de geçmemektedir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir