Muhteviyat Ne Demek? (Question)

Contents1 Dosya muhteviyat ne demek?2 Muhteviyat ne demek hukuk?3 Muhteviyat hangi dil?4 Muhtevi olmak ne demek?5 Münderecatını ne demek?6 Sigorta muhteviyat ne demek?7 Muhteviyat ne demek Osmanlıca?8 Ayrıntılar ın anlamı nedir?9 Muhteva kelimesi Türkçe mi?10 Mümessil ne demek anlamı?11 Muharebe etmek ne demek?
Dosya muhteviyat ne demek?
Bir kitabın, derginin baş yada sonuna konulmuş olan, mevzu başlıklarını sayfa numaralarıyla gösteren sıralama, fihrist.
Muhteviyat ne demek hukuk?
Bir şeyin ihtiva ettiği unsurların tamamına muhteviyat denir. Ek olarak bir kitabın mevzusu için de aynı kelime kullanılır.
Muhteviyat hangi dil?
Muhteviyat kelimesi Arapça kökenlidir. – Bu üç vesika muhteviyatını göz önünde tutarak hep birlikte, kısa bir tahlil yapalım!

Muhtevi olmak ne demek?
muhtevi / muhtevî / محتوی / مُحْتَو۪ي İhtivâ eden. Bir yere toplayan. İçine alan.
Münderecatını ne demek?
Münderecat ne demek kelime anlamı? Bir şeyin içine dercedilmiş şeyler, anlatılan şeyler, muhteva.
Sigorta muhteviyat ne demek?
YANGIN SİGORTALARINDA MUHTEVİYAT NEDİR? Ticari bir kavram olan muhteviyat bir ticarethane yada endüstri kuruluşunda bulunan makine döşem, elektronik cihazlar, demirbaşlar ve emtia’yı kapsamaktadır. Şahıslara ilişik makine ve emtialar için ek olarak sigorta bedeli belirtilerek güvence alınması gerekmektedir.
Muhteviyat ne demek Osmanlıca?
muhteviyat / محتویات / muhteviyât / مُحْتَوِيَاتْ İçinde bulunanlar.
Ayrıntılar ın anlamı nedir?
Belli bir varlık ve şekil kazanma. Kurulma.
Muhteva kelimesi Türkçe mi?
Muhteva kelimesi Arapça kökenli bir sözcük olarak Türkçede yerleşik şekilde değerlendirilmektedir. Bilhassa eski yazınsal eserlerde ve yazılı kaynaklarda kullanılan bir sözcüktür.
Mümessil ne demek anlamı?
Mümessil kelimesi anlam olarak, herhangi bir alanda çalışan insanları çeşitli yönlerden temsil etme anlamında kullanılmaktadır. Mümessil terimi, bilhassa sıhhat sektöründe meydana getirilen bir pazarlama durumunu ifade etmektedir. Türk Dil Kurumuna nazaran mümessil kelimesi, temsil eden şeklinde açıklanmaktadır.
You might be interested:  Sat Ne Demek?(Çözülmüş)Muharebe etmek ne demek?
Muharebe, iki yada daha çok sayıda ordunun birbirlerine askerî açıdan üstün gelmek suretiyle belirli bir süre ve askerî güç kullanarak yaptıkları çatışma.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir