Mesnetsiz Ne Demek?(Çözülmüş)

Contents1 Mesnetsiz ne demek hukuk?2 Mesnet ne demek TDK?3 Mesnetlemek nedir?4 Defaatle ne demek?5 Meşrebime ne demek?6 Mesmursuz ne anlama gelir?7 Mimarlık mesnet nedir?8 Durağan(durgun) mesnet ne demek?9 Rijit hanım ne demek?10 Mafsal ne anlamına gelir?11 Ankastre Mesnette kaç bilinmeyen vardır?12 Inşaat mesnet ne demek?13 Defaaten ne demek TDK?14 Defaten {nasıl} yazılır TDK?15 Defaten ne demek ekşi lügat?
Mesnetsiz ne demek hukuk?
dayanaksiz itham etme, atip tutma. daha oldukça avukatların dava yada yanıt dilekçelerinde yer edinen bir ibare. karşı tarafın herhangi bir iddiasını çürütmeye yönelik belirtilir.
Mesnet ne demek TDK?
a. 1. Dayanak. 2. esk. Mevki, makam: “Annem ata, otomobile, kendi tabirince mansıba, mesnede, hanımefendiliğe çok isteyen bir hanımdı.” -H. E.
Mesnetlemek nedir?
[1] Bir yerden, fikirden, düşünceden, hakikaten vb. dayanak almak. [2] (mimarlık) (Bir strüktür elemanı için) bir mesnete bağlanmak.

Defaatle ne demek?
Defaatle kelimesinin anlamı, onlarca defa, birçok kez, kere benzer biçimde sözcüklerle karşılık bulmaktadır. Yineleyen doğrusu tekrarlayan durum ve şeyler için kullanılır.
Meşrebime ne demek?
Anlamı ise, ‘Mizaç, davranış ve davranış ile yaratılış’ şeklinde ifade edilmektedir. ”Bu hanım tam meşrebime uygun biridir.” Yukarıdaki cümlede de görüldüğü benzer biçimde bir kadının kendi davranışları ile uyumlu bulunduğunu konu alıyor.
Mesmursuz ne anlama gelir?
Hocam mesmursuz ne demek?; dinlemeye değmez, sözüne kıymet verilmez, tatsız tuzsuz konuşan, saygısız kimse demekmiş.
Mimarlık mesnet nedir?
[3] ( mimarlık ) Döşeme, kiriş vb. yatay strüktür ögesinin düşey taşıyıcıya oturmuş olduğu yer, dayanak, taşımalık.
Durağan(durgun) mesnet ne demek?
Durağan(durgun) Mesnet Bağlandığı elemanın yatay ve düşey doğrultuda hareket etmesini engellemiş olan mesnettir. Her iki yönde de harekete izin vermediği için mesnet tepki kuvveti oluşturur. Durağan(durgun) mesnetle mesnetlenmiş bir eleman, yalnızca dönme hareketi yapabilir.
You might be interested:  Talim Ne Demek?(Muhteşem yanıt)Rijit hanım ne demek?
Rijit kelimesinin Türk dil kurumunda iki tanımı vardır. İlki sert ya da katı davranış anlamındadır. İkincisi ise kuvvet yada moment tesiri altında biçim değiştirmeyen, formunu korumuş olan anlamındadır.
Mafsal ne anlamına gelir?
Mafsal ne demek tıp? Birbirine bağlanmış parçaların her yönden dönmesini elde eden bağlantı ögesi.
Ankastre Mesnette kaç bilinmeyen vardır?
4.2.3 Ankastre (Konsol) Mesnetler Yönü ve sertliği bilinmeyen iki tepki ve momenti sağlar (toplam üç bilinmeyen ). Bu şekilde bir mesnet iki doğrultuda lineer hareketi ve bir eksen çevresinde dönmeyi engeller.
Inşaat mesnet ne demek?
Bir sistemin genel olarak yatay ve düşey doğrultuda ötelenme ve dönme hareketlerini yapmasını engellemek suretiyle durağan(durgun), hareketli yada ankastre halde bulunan elemanlara “ mesnet ” adı verilir.
Defaaten ne demek TDK?
Türk Dil Kurumu ‘nda yer edinen anlamı mevzusunda defaten ”ansızın” olarak geçiyor. TDK bünyesindeki bu anlamlar üstünden değişik cümlelerde defaten kelimesini kullanabilirsiniz. Mesela, ”Dönerek bakan gözleri defaten parladı,” şeklinde değerlendirmek mümkün.
Defaten {nasıl} yazılır TDK?
Defaten nasil yazilir? defaten, 7 karakter ile yazılır. Ek olarak, d harfi ile adım atar, n harfi ile biter. Tüm karakter dağılımı ise, ‘d’, ‘e’, ‘f’, ‘a’, ‘t’, ‘e’, ‘n’, şeklindedir.
Defaten ne demek ekşi lügat?
düne kadar onlarca defa diye bildiğim, bugüne dek yüzlerce kez kullandığım ve hatta büyüklerimin de benim düşündüğüm benzer biçimde onlarca defa anlamında kullandığı kelime.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir