Mazbut Ne Demek?(Muhteşem yanıt)

Contents1 Mazbut Arapça ne demek?2 Mazbud ne?3 Sitayiş ne demek edebiyat?4 Müzmin kelimesi ne anlama gelir?5 Mazbut aile ne demek?6 Mazbut ve mülhak vakıflar ne demek?7 Mağfiretin anlamı nedir özetlemek gerekirse?8 Yaratık ne anlama gelir?9 Maksut ne anlama gelir?10 Zatülcenp nedir ne demek?11 Sıtayiş kaç bölüm?12 Sitayişle anlatmak ne demek?13 Müzmin bekar ne anlama gelir?14 Müzmin süreğen ne demek?15 Müzmin sebep ne demek?
Mazbut Arapça ne demek?
Mazbut Arapça ne demek? mazbut::: (a. s. zabt’dan): 1) zabtolunmuş, yakalanmış. 2) yazılmış, kaydedilmiş. 3) hatırda tutulmuş.
Mazbud ne?
Tek başına kullanımlarında mabut, ek aldığında mabudu şeklinde yazılmaktadır. Kendisine tapılan varlık anlamında ifade edilmiştir. Tanrı, Tanrı, Rab, Yaratıcı olarak da anlamı çeşitlendirilebilir. Tüm bu ifadeler kendisine tapınılacak yüce varlığı ifade eden kelimeler içinde sayılmaktadır.

Sitayiş ne demek edebiyat?
”Sita” kelimesinden türetilmiş olan sitayiş dilimize Farsçadan geçmiştir. Birinin meziyetlerini ya da şahsına mahsus özelliklerini övmeye sitayiş adı verilir. Divan edebiyatında, birisini ya da bir yeri övmek için yazılan kitaplara, sitayiş -name, birisini öven ya da takdir eden kişiye ise sitayiş -kar denir.
Müzmin kelimesi ne anlama gelir?
Müzmin kelimesi, bir süredir devam etmekte olan ve ne süre sona ereceği belli olmayan anlamına gelir. Bu kelimeyle eş anlamlı olan kronik sözcüğü daha fazlaca hastalıklar için kullanılır.
Mazbut aile ne demek?
– Unutulmamış, hatırda kalmış. – Tertipli, muntazam ve beğenilen.
Mazbut ve mülhak vakıflar ne demek?
5737 sayılı Vakıflar Kanunu uyarınca mazbut vakıf; Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafınca yönetilen ve temsil edilen, mülga 743 sayılı Türk Çağdaş Kanunu’nun yürürlük tarihinden ilkin kurulmuş olan vakıfları; mülhak vakıf ise; gene 743 sayılı Türk Çağdaş Kanunu’nun yürürlük tarihinden ilkin kurulmuş ve yönetimi
You might be interested:  Hamallık Ne Demek? (Question)Mağfiretin anlamı nedir özetlemek gerekirse?
Mağfiret Tanrı’ın kullarına karşı sonsuz bağışlayıcı ve acıma sahibi olması anlamına gelir.
Yaratık ne anlama gelir?
Maluk ne demek? Boyunduruk kayışının ucuna takılan ağaç çivi. 2. Çarık dikmeye yarayan ucu sivri ağaç.
Maksut ne anlama gelir?
Kast olunan, istenilen şey, talep. maksat, niyet, murat.
Zatülcenp nedir ne demek?
Plörezi yada Plöral efüzyon, akciğerleri çepeçevre saran zarların içinde sıvı toplanmasıyla sonuçlanan hastalıkların genel ismidir. Halk içinde zatülcenp adıyla bilinir. Her yaştan insanda görülebilir. Tüberkülozdan kansere, kalp yetersizliğinden romatizmal hastalıklara kadar 50’den fazla sebebi vardır.
Sıtayiş kaç bölüm?
İran dizisi ” Sitayiş “in 44 bölümlük ilk sezonu Aralık 2010-Ekim 2011 içinde yayımlandı. 26 bölümlük ikinci sezonu ise Ocak-Ağustos 2014’te yayımlandı.
Sitayişle anlatmak ne demek?
Birisini sitayişle anmak, söz mevzusu kişiden övgüyle anlatmak manasına gelir.
Müzmin bekar ne anlama gelir?
Belli bir yaşın üstünde olup da halen evlenmiş olan ve evlenmeyi de düşünmeyen kişilere müzmin bekar denir.
Müzmin süreğen ne demek?
Kronik ya da süreğen, müzmin, Vücudun herhangi bir parçasında mevcud, uzun soluklu devam eden, kimi süre yaşam boyu düzelmeyen ve tedavi imkânları daha sınırı olan kabul edilen hastalık türüdür.
Müzmin sebep ne demek?
Mücbir sebep, hukukta görevin, taahhüdün ve sorumluluğun yerine getirilmesine engel teşkil edebilecek özellikte bulunan ölüm, batkı, hastalık, tutukluluk ve buna benzer hallerdir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir