Malum Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Contents1 Malum ne demek cümle içinde kullan?2 Malum şey nedir?3 Malül ne demek TDK?4 Muayyenler ne demek?5 Malum insan ne demek?6 Osmanlıca malum ne demek?7 Aptala malum olmak ne demek?8 Malum Sorusunun cevabı ne demek?9 Ne malum {nasıl} yazılır?10 Malulen ne demek TDK?11 Aklen malül ne demek?12 Mahlul ne demek TDK?13 Belirli müddet ne demek?14 Mutad ne anlama gelir?15 Vasıta muhayyer ne demek?
Malum ne demek cümle içinde kullan?
Malum kelimesi; belli olan, hepimiz tarafınca açıkça malum, kuşkusuz ve bilinmiş olduğu suretiyle benzer biçimde anlamlara gelmektedir. Malum Cümlede {Nasıl} Kullanılır? Malum kelimesi cümle içinde şu şekilde kullanılmaktadır: – Malumunuz, alim insanların ilimleri halkın yolunu aydınlatan bir meşale gibidir.
Malum şey nedir?
Malum ya!: Malum şey. Malum ya, Sorusunun cevabı tekerrür ederse yanıt da tekerrür eder. Ne malum?: Bir mevzu hakkında bir tek tek sonuca varılamayacağını başka sonuçlarda doğabileceğini anlatmak için kullanılır.

Malül ne demek TDK?
Malul nedir TDK? sf. (ma:lul, l’ler ince okunması mümkün) 1. Sakat (kimse): “Ben, bir ihtimal artık malulüm bir ihtimal ömrümün sonuna kadar bu şekilde kalacağım.” -N. Hikmet. 2. Hasta (kimse).
Muayyenler ne demek?
Belirli ne demek tir? Belli, belirli, kati olarak belirlenmiş. Kararlaştırılan.
Malum insan ne demek?
şimdilerde en atatürkçü takılan bir cemaat içinde, atatürk için kullanılan en hafifçe ifadelerden biri. her insanın bilmiş olduğu kişidir.
Osmanlıca malum ne demek?
malum / malûm / mâlum / mâlûm / معلوم Malum, belli.
Aptala malum olmak ne demek?
Abdala Malum Olur Atasözünün Anlamı (TDK) Nedir? Halk içinde sevilen ve sayılan kişiler olarak görülmektedirler. Abdala malum olur atasözünün anlamına bakıldığında ise bir olayın olacağını vaka gerçekleşmeden sezmiş olan kişiler için latife yollu söylenen bir atasözüdür.
You might be interested:  Mürted Ne Demek?(Çözülmüş)Malum Sorusunun cevabı ne demek?
” malum Sorusunun cevabı ” başlığındaki entrylerin metinlerinde arama yapar. Çoğu zaman bir karı hakkında konusan iki abazanın tartırmasını bitiren sorudur.
Ne malum {nasıl} yazılır?
Bu kelime çoğu zaman Mağlum şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Malum şeklinde olmalıdır.
Malulen ne demek TDK?
sf. (ma:lul, l’ler ince okunması mümkün) 1. Sakat (kimse): “Ben, bir ihtimal artık malulüm bir ihtimal ömrümün sonuna kadar bu şekilde kalacağım.” -N. Hikmet. 2. Hasta (kimse).
Aklen malül ne demek?
Kabahat işleyen failin hem “idrak etme” hem de “irade” kabiliyeti mevcutsa, cezai ehliyetinin tam olduğu kabul edilir. Akıl hastalığı yada zayıflığı, kusur kabiliyetini ortadan kaldıran yada zayıflatan sebeplerdendir.
Mahlul ne demek TDK?
Türk Dil Kurumu üstünden malul kelimesi 2 değişik sözcük ile ifade edilmektedir. Bu şekilde sakat ya da hasta olan ve bu bilhassa uzun süre bir durum ise dile getirilen bir kelimedir.
Belirli müddet ne demek?
Belirli, belli bir zaman. Altmış dakikalık vakit.
Mutad ne anlama gelir?
mutad / mûtad Âdet olunmuş, alışılmış.
Vasıta muhayyer ne demek?
ARKADASLAR İLANLARDA BU ARAC MUAYYER DİR YAZIYOR. NE ANLAMA GELİYOR. Beğenilmediğinde geri verilmek şartıyla alınan (eşya vb), seçmece. “al bak/baktir/kullan, begenmezsen geri getirebilirsin” anlamına gelir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir