Mahmur Ne Demek?(Muhteşem yanıt)

Contents1 Gözleri Mahmur ne demek?2 Mahmur sima ne demek?3 Mahrur ne demek TDK?4 Mahmur mahmur bakmak ne demek?5 mAh ne anlama gelir?6 Kalendar Meşrebim ne demek?7 Mahrur ne demek osmanlica?8 Mahmur ne demek Ekşi?9 Doğa unsuru nedir?10 Mahur manası ne?11 Mahinur ne demek TDK?12 Hamster TDK da ne anlama gelir?13 Mahmurlaşmaya görsün ne demek?
Gözleri Mahmur ne demek?
Gözleri Mahmur ne demek? Uykudan sonrasında üstünde sersemlik, ağırlık bulunan. Süzgün, dalgın bakışlı ( göz ). Uyku basmış göz, baygın göz.
Mahmur sima ne demek?
Dilimize Arapçadan geçmiş olan bu sözcük bayılmak suretiyle olan şahıs anlamına gelir. Mahmur -ı Ayn şeklinde yazılan tamlama ise süzgün bakışlı yar anlama gelir.
Mahrur ne demek TDK?
Mahur kelimesinin iki anlamı bulunmaktadır. TDK ‘ya gore mahur kelimesi, klasik Türk müziğinde bir makamı ifade etmektedir. Mahur makamı neşeli, şen bir makamdır. Mahur bakışlı kelimesi, yumuşak, süzgün bakışı vasıflandırmak için kullanılır.

Mahmur mahmur bakmak ne demek?
Sarhoşluğun sebep olduğu sersemlik içinde olan. Uykudan sonrasında üstünde sersemlik, ağırlık bulunan. Süzgün, dalgın bakışlı (göz).
mAh ne anlama gelir?
mAh ya da miliampere-hour, pillerin tek seferde toplam ne kadar enerji depolayabildiğini gösterir. Bunu şöyleki açıklayalım: Mesela 100 miliamper çeken bir cihaza 1500mAh bir pil takıldığında, pil 15 saatte boşalır. Sadece 150 miliamper çeken bir aygıt, aynı pili 10 saatte boşaltabilir.
Kalendar Meşrebim ne demek?
sıf. ve i. (Fars. ḳalender ve Ar. meşreb “davranış, doğa” ile ḳalender- meşreb ) Kalender tabiatlı, dünya malına ehemmiyet vermeyen, her şeyin üstünde durmayan (kimse): Ben kalender – meşrebim güzel çirkin aramam (Kanto).
Mahrur ne demek osmanlica?
mahmur / mahmûr / مخمور (Hamr. dan) Sarhoşluğun verdiği sersemlik. Uyku basmış ağırlaşmış göz. Baygın göz.
You might be interested:  Flex Ne Demek? (Correct answer)Mahmur ne demek Ekşi?
eş anlamlarını hemen hemen öğrendiğim kelime: akşamdan kalma (bkz: hangover), çakırkeyif, içkili, esrik, kafayı bulmuş, tadı yerinde, körkandil, körkütük, küfelik, yüklü.
Doğa unsuru nedir?
Kendi kuralları çerçevesinde devamlı gelişen, değişen canlı ve cansız varlıkların hepsi, tabiat.
Mahur manası ne?
Mahur kelimesinin iki anlamı bulunmaktadır. TDK’ya gore mahur kelimesi, Alaturka Türk müziğinde bir makamı ifade etmektedir. Mahur makamı neşeli, şen bir makamdır. Mahur kelimesi hem de değişik kaynaklara gore kumarhane ve meyhane anlamlarında da kullanılabilmektedir.
Mahinur ne demek TDK?
Mahinur adı ışıklı ay anlamına haiz bir isimdir.
Hamster TDK da ne anlama gelir?
TDK Bilim ve Sanat terimleri sözlüğüne gore hamster ne anlama gelir? Yanaklı fare, oynak kemirgen, sempatik sincap, cırtlak fare.
Mahmurlaşmaya görsün ne demek?
Uykudan sonrasında duyulan ağırlık ve sersemlik.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir