Leg Ne Demek?(Muhteşem yanıt)

Contents1 Leg ne deme?2 What hair ne demek?3 Kol ingilizce ne demek?4 Glutes ne?5 Diz ingilizce anlamı nedir?6 Come here ne anlama gelir?7 Brown Türkçede hangi renk?8 El ingilizce {nasıl} yazılır?9 Cold Türkçesi ne?10 Gluteus maximus ne ise yarar?11 Kalça kasları ne işe yarar?12 Kalça ekstansör kasları nedir?
Leg ne deme?
Hayvanlarda yürümeye yada atlamaya yarayan organ. Bazı şeylerin yerden yüksekçe durmasını elde eden dayak, destek yada bunlardan her biri, ayak.
What hair ne demek?
Ödat saç/kıl/tüy şeklinde, kıldan/tüyden yapılmış. Ödat saç+, saç bakımına yarayan. hair dye: saç boyası.

Kol ingilizce ne demek?
kol. arm.
Glutes ne?
Yunancada “ glute ” kalça, latincede “maxim” en geniş anlama gelir. Birincil işlevi kalça ekleminin ekstansiyonudur (Bacak ve beden arasındaki açıyı arttırır, otururken 90, ayakta 180). Kalça kası zayıfladığı süre, aşırı lomber lordoza (bel çukurunun normalden fazla artması) neden olur.
Diz ingilizce anlamı nedir?
” diz ” teriminin İngilizce Türkçe Sözlükte anlamları: 7 netice knee i. strung i. knee i.
Come here ne anlama gelir?
” come here!” Türkçe tercüme buraya gel!
Brown Türkçede hangi renk?
Brown: Kahverengi (Onun mavi gözleri ve kahverengi saçları var. O oldukca yakışıklı.)
El ingilizce {nasıl} yazılır?
El İngilizcede ‘hand’ şeklinde yazılmaktadır.
Cold Türkçesi ne?
Ingilizce- Türkçe Tercüme. soğuk. cold water. a cold day.
Gluteus maximus ne ise yarar?
İşlev. Kalça ekleminde ekstansiyon yapar; doğrusu uzuv bükülmüş durumdayken düz hâle getirir. Bu hareketi yaptıran en kuvvetli kas olsa da genel anlamda otururken kalkmak, merdiven çıkmak şeklinde kuvvet gerektiren hareketlerde kullanılır.
Kalça kasları ne işe yarar?
Kalça kaslarımız boks yaparken, raketi savururken yada futbol topuyla sert bir halde şut atarken üreteç görevi üstlenir. Zeminle bağlantımızı ayaklarımız sağlar. Zeminle ayaklarımızın bağlantısından gelen gücün geçirme merkezi, vücudumuzdaki en büyük kasın da bulunmuş olduğu (gluteus maximus) kalça bölgemizdir.
You might be interested:  Kapsam Dışına Çıktı Ne Demek? (Question)Kalça ekstansör kasları nedir?
Kalçanın esas ekstansörleri gluteus maksimus ve hamstring kaslarıdır 30 dereceye kadar ekstansiyon yaptırabilirler. Kalçanın esas abdüktör kası gluteus medius ve minimus kaslarıdır.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir