Kuzzulkurt Ne Demek?(Muhteşem yanıt)

“Kuzzulkurt” tabiri Kürtçede günlük hayatta çoğunlukla kullanılmaktadır. Kürtçede kızgınlık, daralma, sinir anlarında kullanılır. Çocuklar yaramazlık yapmış olup anne ve babalarını sinirlendirdiklerinde, art arda sorular sorup anneyi boğduğunda, devamlı mızmızlandıklarında kullanılan bir ifadedir.
Contents1 Kuzzulkurt Arapça ne demek?2 Kuz Kürtçe ne demek?3 Kuzzulkurt ne demek Ekşi?4 Birçime ne demek?5 Mala Mine ne anlama gelir?6 Leameeee ne demek?7 Bahoz kürtçe ne demek?8 Ava Zer ne demek?9 Çitki ne demek?10 Anne kürtçe ne anlama gelir?11 Daye Ez Birindarım ne demek?
Kuzzulkurt Arapça ne demek?
İskenderun Doğum Fotoğrafçısı on Instagram: “( Kuzzulkurt: Senelerce Arapça zannettiğimiz, sadece kısa süre ilkin Kürtçe bulunduğunu öğrendiğim; elinin körü, zıkkımın kökü, anlamına gelen…”
Kuz Kürtçe ne demek?
Kuz kelimesinin Kürtçe karşılığı karının uzvi organı anlamında.

Kuzzulkurt ne demek Ekşi?
çukurova yöresinde, bir azar ifadesi olarak söylenen, sinirlenen kişiyi baştan defetme efektidir.
Birçime ne demek?
Kürtçe bir ifade olan “Ez bırçime” ne demek? Feysbuk, tiktok, youtube ve daha birçok içeriğe mevzu olan bununla birlikte Kürtçe’de günlük hayatta sıkça kullanılan bir ifade olan “Ez bırçime ” “Ben açım yada karnım aç” anlama gelir.
Mala Mine ne anlama gelir?
Mala mıne ne demek? şu demek oluyor ki yazık anlamında günah anlaminda bisi daha bir oldukca sekilde kullanilir kelime içinde geçtigi yere bagli. türkçe deki “vah vah” hayıflanmasına karşılık geliyor sanırım. fakat kelime kökü açısından farsça yada kürtçeden geçmiş olabilir.
Leameeee ne demek?
arapca gözün kör olmaya* anlamına gelen sözcük.
Bahoz kürtçe ne demek?
Bahoz adı kasırga anlamına gelmektedir.
Ava Zer ne demek?
isveç’te büyümüş 2 tane kürt gencin çek cumhuriyeti’nde mahalli bir firmaya ürettirdiği bir kürt pilsner birası. ava zêr ‘in anlamı altın suyu * olmakla beraber diaspora kürtleri içinde favori olup olmayacağı vakit gösterecektir.
You might be interested:  Müteselsilen Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)Çitki ne demek?
Türk Dil Kurumuna bakılırsa çıtki kelimesinin anlamı ölen kişilerin çene kısımlarının bağlanmasında kullanılan bağa verilen isimdir.
Anne kürtçe ne anlama gelir?
Anne kelimesinin Kürtçesi nedir? Türkeçe Anne kelimesinin Kürtçede yörelere bakılırsa bir oldukca karşılı vardır. Bunlar: Da, Dê, Dayê, Dadê ve Yadê’dir.
Daye Ez Birindarım ne demek?
Ez birindarım Kürtçe bir kelimedir. Türkçe yaralıyım anlamına gelmektedir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir