Külfet Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Contents1 Külfet ne demek TDK?2 Külfet ne anlama gelir?3 Külfetli bir iş ne demek?4 Külfete girmek ne demek?5 Külfet yüklemek ne demek?6 Fazlaca müteşekkir olmak ne demek?7 Meşakkat ne anlama geliyor?8 Kamçılama ne anlama gelir?9 Nimet ve külfet nedir?10 Salt idrak etmek ne demek?11 Külfet hukuk ne demek?12 Tanrı misafiri sözü ne demek?
Külfet ne demek TDK?
Külfet TDK Lügat Anlamı Nedir? Türk Dil Kurumu üstünden bakılmış olduğu zaman külfet kelimesine karşılık olarak, ‘Sorun ve güçlük ile birlikte, büyük harcama’ anlamları aynı şekilde çıkar. ”Karşımıza çıkan bu maddi kaynak bizi büyük bir külfetten kurtardı.”
Külfet ne anlama gelir?
Bauman’ın ifadesiyle “gözden çıkarılmışlık” demek bu: Hurdalaşmış ve çöplüğe atılmak suretiyle bekleyen insan anlamına geliyor “ıskarta”. Bir tür “ mali külfet …” Üretim ve tüketim sisteminin dışına itilen bu toplumsal derslik, bununla birlikte “potansiyel suçlu” diye nitelenip bir güvenlik tehdidi olarak görülüyor.

Külfetli bir iş ne demek?
Can sıkan, zor, yorucu, itina isteyen.
Külfete girmek ne demek?
Külfete girmek: Sıkıntıyı göze alarak uğraşmak. Harcama etmek.
Külfet yüklemek ne demek?
Bir yükümlülük altına sokmak, görevli tutmak.
Fazlaca müteşekkir olmak ne demek?
Müteşekkir ile birlikte bununla birlikte müteşekkir kalma şeklinde kelime grubu bulunmaktadır. Bu sözcük ise TDK üstünden, ‘bir duruma karşı teşekkür etme durumuna girmek’ biçiminde ifade edilebilir. Genel anlamda kibarlık ve naiflik ile birlikte saygılı bir halde teşekkür etmek anlamı üstünden de ele alınabilmektedir.
Meşakkat ne anlama geliyor?
Güçlük, sorun, güçlük, zahmet. Meşakkat çekmek: Güçlüklerle karşılaşmak, sorun çekmek, zorlanmak. Meşakkate katlanmak: Güçlüklere, sıkıntıya dayanmak, göğüs germek.
Kamçılama ne anlama gelir?
kamçılamak. Kamçı ile vurmak. İsteklendirmek, özendirmek, teşvik etmek.
You might be interested:  Dağıtıcı Garantili Ne Demek? (Correct answer)Nimet ve külfet nedir?
Nedir nimet ve külfet? “ Nimet ” dediğimizde nefsin hoşuna giden ve bedeni haz ile zevk elde eden şeyler anlaşılır. “ Külfet ” dediğimizde de bu tanımın tam zıttı akla gelir. Külfet, nefsin hoşuna gitmeyen ve bedene hastalık ve ağırlık veren her türlü şeylerdir.
Salt idrak etmek ne demek?
Salt kelimesi yalnız, tek, bir tek, sırf, mutlak anlamlarına gelmektedir. Ek olarak içine yabancı bir şey karışmamış olan anlamındadır.
Külfet hukuk ne demek?
Hukuk, hatta terbiye kuralları bizlere belli bir ekip davranış tarzlarında bulunmamızı emrederler. Bizlere önerdikleri davranış tarzını yerine getirmediğimiz taktirde, bir borcu ihlal etmiş oluruz. Şahıs, o hakkını sadece bu davranışı sergilediği halde borçludan talepte bulunabilir. Biz buna “ külfet ” adını veriyoruz.
Tanrı misafiri sözü ne demek?
➡ Tanrı misafiri deyiminin anlamı:Eve kendiliğinden gelen konuk.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir