Keşmekeş Ne Demek?(En iyi çözüm)

Contents1 Keşmekeş ne demek TDK?2 Peşmekeş ne demek?3 Keşmekeş çekmek ne demek?4 Keşmekeş nedir Ekşi?5 Sigaya çekmek ne demek?6 Keş diye kime denir?7 Rest çekmenin anlamı nedir?8 Ya kadim ne demek?9 Köktencilik değişimler ne demek?10 Kaypak adam ne demek?11 Hengamesi nedir?12 Eni mevzu ne anlama gelir?13 Müzikte kakafoni ne demek?14 Mapamundi ne demek?15 Kakafonik ses ne demek?
Keşmekeş ne demek TDK?
a. Karışık olma durumu, kargaşalık: “Ne olacaksa olur ve her hâlde bu millet, ölümden beter bir keşmekeşten kurtulur.” -N. F.
Peşmekeş ne demek?
Yaranmak amacıyla uygunsuz olarak verilen şey. (Pişkeş) f. Başkasının malını birine affetmek.
Keşmekeş çekmek ne demek?
Herhangi bir problem üstünden karışıklıkların içinde kalmak keşmekeş çekmek anlamına gelir. Bilhassa bir işin üstesinden gelememek ya da içinden çıkamamak benzer biçimde durum söz mevzusu olduğunda, keşmekeş kelimesi yaygın olarak değerlendirilmektedir.

Keşmekeş nedir Ekşi?
trafik icin sikca kullanilan benzetme. ozellikle istanbul’da farsça kökenli bir isim. kargaşalık, çekişme, kavga anlamları taşır. artık boku çıkmış olan bir kelime.
Sigaya çekmek ne demek?
Sigaya çekmek en genel anlamı ile sorgulamak anlama gelir. Bir hiç kimseye üst üste sorular sormak onu sorguya çekmek sigaya çekmek olarak biliniyor. Ek olarak nerede ise her alanda kullanılan bu ifade bir kimseyi Sorusunun cevabı yağmuruna tutmak anlamına da gelmektedir.
Keş diye kime denir?
Keş:Kendinden güvenilir kabadayı,söz dinlemez.
Rest çekmenin anlamı nedir?
rest çekmek

(bkz: rest )
yaşanılan olayların yada içinde bulunulan olayların gelişmesi ve dayanılmaz bir hal alması sonucu gırtlağın son boğumuna kadar beklenmesi durumunda “yeter be!!!!” diyerek karşı tarafa çıkış yapılması suretiyle düşünce beyan edilmesi durumu.

Ya kadim ne demek?
Kadim, başlangıcı geçmişin derinliklerinde bulunan ve fazlaca eskilere uzanan; “öncesiz” anlamlarında kullanılan bir sıfattır. Kadim ne demek sorusunun yanıtını, özetlemek gerekirse bu şekilde açıklamak mümkündür. Kadim kelimesinin kökeni, Arapçaya dayanmaktadır. Kadim kelimesinin eş anlamlısı, “devamlı” ve “öncesiz” kavramlarıdır.
You might be interested:  Açık oturum Ne Demek? (Question)Köktencilik değişimler ne demek?
Toplumsal meselelere temelden ve alışılagelmiş, denenmiş usûl ve prensiplerden tamâmıyle değişik şekilde çözüm bulma hareketi, kökten ve tamâmen değişme, değişiklik yapma hareketi olarak anlatılır.
Kaypak adam ne demek?
Kaypak, üstünden kolaylıkla kayılabilen, ıslak ve kayağan anlamına gelir. İkinci bir anlamı ise, sözünde durmayan, sözünden dönen ve dönek kimse anlamına gelir. Bu söz, halk dilinde çoğu zaman sözüne güvenilmeyecek kişiler için kullanılır.
Hengamesi nedir?
a. (hengâ:me) Patırtı, gürültü, kavga: “O hengâmede, kucaktan kucağa dolaştırılan ufaklık, akıl defterine bir gözlem daha düşmüştü.” -E. Şafak. Angarya: Bu çocuk bana hengâme oluyor.
Eni mevzu ne anlama gelir?
Türk Dil Kurumu üstünden bakılmış olduğu zaman enikonu ikilemesi ‘iyiden iyiye ya da iyice ve oldukça’ benzer biçimde anlamlar üstünden ifade edilmektedir. Yukarıdaki cümlede olduğu benzer biçimde iyiden iyiye ya da iyice benzer biçimde anlamlar üstünden enikonu kelimesi kullanılmaktadır.
Müzikte kakafoni ne demek?
Kakofoni, ses uyumsuzluğu anlamına gelmektedir. Müzikte ses uyumsuzluğu istenmeyen durumlar içinde bulunmaktadır.
Mapamundi ne demek?
kelime anlamı; dünya haritası.
Kakafonik ses ne demek?
Bir araya gelen ses, hece yada kelimelerin birbirleriyle uyuşamayarak kulağa hoş gelmeyen bir tesir yapması hali (Kakışık, Mütenafir, Caco-phone)” (TDK Sözlüğü).


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir