Kabil Ne Demek? (Question)

Contents1 Kabil olmak ne demek?2 Kabil midir ki ne demek?3 Kabil isminin anlamı nedir?4 Uygulama Müddeti ne demek?5 Kabil mi kâbil mi?6 Iptali kabil ne demek?7 Mukaveme ne demek?8 Merhaleydi ne demek?9 Mabadi ne demek?10 Hasıldır ne demek?11 Doğal ki ne demek?12 Mütemadiyen ne anlama geliyor?13 Ödeme süresinin son günü kamu alacağının hangi günüdür?14 Vergi borcu kamu alacağı mıdır?15 Uygulama sahası nedir?
Kabil olmak ne demek?
Kabul eden. Olabilir, istidatlı, mümkün olan, önde ve ileride olan.
Kabil midir ki ne demek?
Olabilir, istidatlı, mümkün olan, önde ve ileride olan. Kabul eden, kabul edici.
Kabil isminin anlamı nedir?
1. Kabul eden, kabul edici. 2. Hz. Âdem’in oğlu.

Uygulama Müddeti ne demek?
(2975 sayılı Kanunun 8’inci maddesiyle değişen madde) Gecikme zammının uygulama müddeti, kamu alacağının tecilinde tecilin yapıldığı, batkı halinde iflasın açıldığı, aciz halinde bu durumun durağan(durgun) olduğu güne kadar olan müddettir.
Kabil mi kâbil mi?
Türkçede Kâbil (a uzatılarak ve ince okunması mümkün) olan ismin aslı Kâbul’dur. Kabil 19. yüzyılda iki kez İngilizlerin eline geçti.
Iptali kabil ne demek?
Herhangi bir hükmün geçersiz bulunduğunu gerekçeleri ile göstererek çürütme.
Mukaveme ne demek?
Direnme, cisimlerin çeşitli dış etkisinde bırakır ve bu dış etkilerin niçin olduğu iç kuvvetler karşısında gösterecekleri davranış biçimini inceleyen bilim dalıdır. Mekanik biliminin bir alt kolu olan direnme bilimi rijit olmayan (biçim değiştirebilen) cisimlerin mekaniği olarak da tanımlanabilir.
Merhaleydi ne demek?
Aşama, basamak, aşama, evre: “Bu yolun üstünde Edirne bir konak, özgürlük bir merhaledir.” -F. R. Atay.
Mabadi ne demek?
Mabad ne anlama gelir? MÂBAD. (ﻣﺎﺑﻌﺪ) i. (Ar. mā “şey” ve ba’de > ba’d “sonrasında” ile mā-ba’d) Son, arka, devam. Karşıtı: MÂKABL: “Mâbâdı yarın.” Onlar bu hükmümüzü kabul etmişler ise biz dahi vukūâtın mâbâdını hikâyeye devam ederiz (Ahmed Midhat Efendi).
You might be interested:  Yarı Otomatik Ne Demek?Hasıldır ne demek?
Hasıl kelimesi ortaya çıkan yada görünen bir şeyle ilgili söylenmektedir. Hasıl TDK Lügat Anlamı Nedir? Hasıl kelimesi dilimize Arapçadan geçmiştir. Hasıl kelimesinin TDK sözlüğünde ki anlamları olan, ortaya çıkan ve görünen anlamlarında verilmektedir.
Doğal ki ne demek?
doğal; naturel, olağan, alışılagelen ve elbet anlamlarını ihtiva eder. doğal olarak ise bağlı, bağımlı, ilişkili anlama gelir.
Mütemadiyen ne anlama geliyor?
Türk Dil Kurumu’ na bakılırsa kelimenin doğru yazımı ” mütemadiyen “dir. Mütemadiyen sözcüğü Türk Dil Kurumu sözlüğüne bakılırsa; “ara vermeden, devamlı olarak” anlamına gelmektedir.
Ödeme süresinin son günü kamu alacağının hangi günüdür?
6183 sayılı Kanunun 37’nci maddesi ‘ Ödeme Zamanı ve Ilkin Ödeme ‘ başlığını taşımaktadır. Buna bakılırsa, kamu alacaklarının hususi kanunlarda düzenlenmiş olan ödeme sürelerinde ödeneceği ve ödeme süresinin son gününün kamu alacağının vade günü olduğu düzenlenmiştir.
Vergi borcu kamu alacağı mıdır?
6183 Sayılı kanunun birinci maddesinde geçen Asli Kamu Alacaklarını açıklayacak olursak, Vergi, Fotoğraf, Harç,Ceza Tahkik ve Takiplerine Ilişkin Muhakeme Harcaması, Vergi Cezası, Para Cezası, Çeşitli Kanunlara Bakılırsa Alınan her türlü Vergi, Fotoğraf ve Harç ve bunlara ilişkin para cezaları, Ek Mali Yükümlülükler, Haksız Çıkma
Uygulama sahası nedir?
Oyuncuların yeni üslûp denemelerine yarayan minik sahne.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir