Iys Ne Demek? (Correct answer)

Contents1 İYS kimleri kapsıyor?2 İYS ücretli mi?3 İYS ne işe yarar?4 İYS org.tr ne demek?5 İYS güvenilir mi?6 İYS ret nasil yapilir?7 İYS tacir izni nedir?8 İYS sınavına girmek mecburi mu?9 İYS yolu modülü nedir?10 İYS Yakınma {Nasıl} Yapılır?11 E devlet İYS {nasıl} kullanılır?12 İYS ne süre?13 İYS kimin?14 Isy nedir?15 Ileti yönetim sistemi kimin?
İYS kimleri kapsıyor?
Sesli arama, e-posta yada sms benzer biçimde ticari elektronik ileti göndermek isteyen gerçek ve tüzel kişiler İleti Yönetim Sistemi ( İYS )’ne kaydolmak zorundadır. Yalnızca sistem üstünde onayı olan alıcılara ticari elektronik ileti gönderilebilmektedir.
İYS ücretli mi?
İleti Yönetimi Hizmetleri Tüm hizmet sağlayıcılar İYS ‘yi Temel Hizmetler kapsamında mevzuatın mecburi kıldığı tüm işlevler için ücretsiz bir şekilde kullanabilirler.

İYS ne işe yarar?
İleti Yönetim Sistemi ( İYS ), tüm hizmet sağlayıcıların güncel ticari elektronik ileti onaylarını kaydettikleri ulusal veri tabanı sistemidir. Alıcılar (vatandaşlar) onay verebildikleri benzer biçimde, mevcut onayları için ret haklarını da İYS üstünde kullanabilirler.
İYS org.tr ne demek?
İleti Yönetim Sistemi Web nedir? https://vatandas. iys. org. tr üstünden ticari elektronik iletilere ilişkin izin ve şikâyet süreçlerinin yönetilmesine imkân tanıyan web platformudur.
İYS güvenilir mi?
İYS, vatandaşların tüm ticari elektronik ileti onaylarını tek noktada ve güvenli bir halde tutmaktadır. Böylece vatandaşlar aynı yerde tüm onay ve ret işlemlerini kolaylıkla yapabilir. Bu amaçla vatandaşlar İYS İnternet sitesi, e-Devlet yada İYS Mobil uygulamasını kullanabilir.
İYS ret nasil yapilir?
İYS ‘de ” Ret ” bildirimi {nasıl} uygulanır? Hizmet Sağlayıcı, alıcının ticari elektronik iletiyi almayı reddettiğine ilişkin talebinin kendisine ulaşmasını takiben 3 (üç) iş günü içinde alıcıya ticari elektronik ileti göndermeyi durdurmak zorundadır.
You might be interested:  Asistan Ne Demek?(En iyi çözüm)İYS tacir izni nedir?
Tüm ticari elektronik iletilerin izinlerinin tutulacağı sistemdir. Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi ( İYS )’ne kayıt yaptırmadan, onayı olmayan alıcılara sesli arama, e-posta ya da sms ile ticari elektronik ileti gönderilemeyecek. Sesli aramada; tacirler, tecim unvanına, esnaf, adı ve soyadına yer verebilecek.
İYS sınavına girmek mecburi mu?
4 Ocak 2020 tarihindeki, 30998 sayılı Resmi Gazete ile yürürlüğe giren “Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelikte Değişim Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile beraber ticari elektronik ileti gönderimi yapmak isteyen gerçek/tüzel kişilere İYS ‘ye kayıt zorunluluğu getirilmiştir.
İYS yolu modülü nedir?
İYS yolu modülü hizmet sağlayıcının, mevzuata uygun halde, alıcının ticari elektronik ileti onayının yada reddinin İYS üstünden alınmasını elde eden, aşağıdaki yollardan birini kullanmasıdır.
İYS Yakınma {Nasıl} Yapılır?
İys ‘de Yakınma Süreci {Nasıl} İşliyor? Yakınma başvuruları, e-Devlet kapısı ve Tecim Bakanlığının web sitesi üstünden yada yazılı olarak şikayetçinin ikametgahının bulunmuş olduğu yerdeki il müdürlüğüne yapılır.
E devlet İYS {nasıl} kullanılır?
e – Devlet ‘ten giriş yapmış olursanız Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi’ni aratın. -“Yeni İletişim Adresi Ekle” kısmından telefon numaranızı yada e -posta adresinizi ilave edin. -Aydınlatma Metni’ni okuyup, onaylayın. -Sonraki aşamada tek tek onaylarınızı inceleyip, düzenleyebilirsiniz.
İYS ne süre?
Tüm hizmet sağlayıcıların güncel ticari elektronik ileti onaylarını yönetebildikleri İleti Yönetim Sistemi ( İYS ), SMS ve e-posta benzer biçimde iletiler göndermeye devam eden firmalar için son zamanı deklare etti. 31 Mayıs 2021 tarihinden sonrasında lüzumlu onayları sisteme yüklemeyen işletmelere cezai işlem uygulanacak.
İYS kimin?
İleti Yönetim Sistemi ( İYS ), 1 Mayıs 2015 tarihinde yürürlüğe giren 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Ile alakalı Kanun ve Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik çerçevesinde Tecim Bakanlığı tarafınca yetkilendirilmiş (TOBB) Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nce sunulan ticari
You might be interested:  Plates Ne Demek?Isy nedir?
Tecim Bakanlığında hazırlanan yeni mevzuat ile tüm ticari iletilerin izinlerinin tutulduğu sisteme İleti Yöneti Sistemi denir. Özetlemek gerekirse İYS olarak tanımlanmıştır.
Ileti yönetim sistemi kimin?
6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun uyarınca ulusal bir ticari elektronik ileti yönetim sisteminin kurulmasına karar verilmiş ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, T.C. Tecim Bakanlığı tarafınca bu kapsamda göreve getirilmiştir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir