Itina Ne Demek?(Çözülmüş)

Contents1 Özenli ne demek TDK?2 Itinayla sunar ne demek?3 Ihtimamı ne demek?4 Özenli olmak nedir?5 Eş anlamlı özenli ne demek?6 Kaotik ne demek TDK?7 Yüksek iltimas ne demek?8 Ilke edinmek ne demek?9 On denetim ne demek?10 Ihtimamlı hareket etmek ne demek?11 Oldukça müteşekkir olmak ne demek?12 Zatürre lügat anlamı nedir?
Özenli ne demek TDK?
Itina etmek ne demek TDK? özenmek, itina göstermek: “Buradan geçinceye kadar etrafımı görmemeye itina ederek annemin elini sımsıkı tutardım.” -A.
Itinayla sunar ne demek?
İtina göstermek herhangi bir durum hakkında özenli hareket etmek ve mümkün olmasıyla birlikte en iyi hale getirmek şeklinde ifade etmek mümkündür.

Ihtimamı ne demek?
Dikkatle emek harcama, önemle araştırma. İyi, özenli bakım. Ne kadar ihtimama muhtaç bulunduğunu pek iyi bilirdi. Özenmek, fazla dikkat etmek.
Özenli olmak nedir?
özenli. Itina gösterilerek meydana getirilen (iş), özenli. Özenle çalışan (kimse). Attentive.
Eş anlamlı özenli ne demek?
Sözcüklerin eş anlamları kişilerin hususi olarak araştırmış olduğu bir mevzudur. İtinalı sözcüğünün en malum eş anlamı, özeli kelimesidir. Bakıldığında özenli ve özenli aynı anlama haiz olan kelime türleridir.
Kaotik ne demek TDK?
Kaos kelimesiyle aynı kökten gelen Kaotik sözcüğü, karmaşık, bileşik, herhangi bir sisteme ve düzeneğe haiz olmayan anlamına gelir.
Yüksek iltimas ne demek?
Bu kelimenin Türk Dil Kurumu açısından anlamı, ‘Haksız yere, yasa ve kurallara uymaksızın kayırma, arka çıkma’ şeklinde ifade ediliyor.
Ilke edinmek ne demek?
Ilke, kişinin kendi yaşam tarzına uygun olarak belirlediği ilkeler ve uyulması ihtiyaç duyulan kurallar anlamına gelir. Örnek Cümleler: 1- Şirketimize ” ilke sahibi” olan personeller olmalıyız. 2- Prensiplerime sıkı sıkı bağlı olsam da kimi zaman ben de kendi kurallarımın dışına çıkıyorum.
You might be interested:  Lonely Ne Demek?(Muhteşem yanıt)On denetim ne demek?
Yapılması kabul edilen bir işe başlamadan ilkin ihtiyaç duyulan araştırmanın ve incelemenin yapılması.
Ihtimamlı hareket etmek ne demek?
İlk anlamı dikkatli davranma, bir işe bir duruma özenmedir. Öteki bir anlamı ise iyi bakım, özenli bakımdır.
Oldukça müteşekkir olmak ne demek?
Müteşekkir ile birlikte hem de müteşekkir kalma şeklinde kelime grubu bulunmaktadır. Bu sözcük ise TDK üstünden, ‘bir duruma karşı teşekkür etme durumuna girmek’ biçiminde ifade edilebilir. Genel anlamda kibarlık ve naiflik ile birlikte saygılı bir halde teşekkür etmek anlamı üstünden de ele alınabilmektedir.
Zatürre lügat anlamı nedir?
Pnömoni halk arasındaki malum tabiriyle zatürre; özetlemek gerekirse akciğer dokusunun iltihaplanmasıdır. Bakteriler başta olmak suretiyle çeşitli mikroorganizmalara bağlı olarak meydana gelir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir