Irl Ne Demek? (Question)

Contents1 IRL ne kısaltması?2 IRL yayını ne demek?3 IRL stream ne demek?4 IRL ne demek Twitch?5 Ngl neyin kısaltması?6 Tbh anlamı nedir?7 Lmao ne demek?8 İngilizce SMH neyin kısaltması?
IRL ne kısaltması?
in real life ( irl )
IRL yayını ne demek?
Twitch’te bir şahıs oyun yayını yapmayacağını, yalnızca muhabbet edeceğini gösterim başlığına IRL yazarak kullanıcılara duyuruyor. Yayıncılar In Real Life ( IRL ) yayınlarda seyircileriyle etkileşime geçer. Chat’in yönlendirmesiyle beraber hareket eden yayıncılar videolar izler, söyleşi eder ve keyifli zaman geçirirler.
IRL stream ne demek?
Bu yeni özellik Twitch IRL olarak adlandırılıyor. Twitch IRL üstünden, Twitch yayıncıları vlog şeklinde videolar paylaşabilecek. Geziler, etkinlikler ve günlük videolar Twitch IRL olarak paylaşılacak.

IRL ne demek Twitch?
IRL; “in real life” kısaca “gerçek hayatta” cümlesinin kısaltması olarak İngilizce konuşan insanoğlu içinde yaygın bir halde kullanılıyor.
Ngl neyin kısaltması?
not gonna lie. gepgereksiz bir kısaltma, tbh ekolünden.
Tbh anlamı nedir?
tbh (to be honest) expr.
Lmao ne demek?
Lmao kelimesinin uzun hali, ‘Laughing my as off’ biçiminde anlatılır. Bu ifadesi ile birlikte bilhassa toplumsal medyada oldukca fazla kullanılan bir kısaltma olarak öne çıkıyor. Dünya genelinde kullanılması ile birlikte toplumsal medya üstünden Türkçeye de girmiş durumda.
İngilizce SMH neyin kısaltması?
türkçe’ye sözcük sözcük “kafamı sallıyorum” (hıı anladım, oldukca güzel) olarak çevirebileceğimiz bu ingilizce tabir saçma, fena, aptalca vb. bir şey karşısında kullanılıyor ve bizdeki cık cık cık şeklinde. kısaca sözü geçen kafa yukarı aşağı değil de sağa-sola sallanıyor.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir