Inisiyatif Almak Ne Demek? (Question)

İnisiyatif almak: Elinde bulunan karar verme yetkisini harekete geçirmek, kullanmak. (İnisiyatif almak bununla birlikte inisiyatifi ele geçirmek olarak da kullanılabilmektedir. İnisiyatif kullanmak: Lüzumlu olan bir sonucu öncelik ile almak.
Contents1 Inisiyatif ne demek örnek?2 Inisiyatif almak niçin önemlidir?3 Inisiyatif yetkisi nedir?4 Bireysel inisiyatif ne demek?5 Inisiyatif TDK ne demek?6 Inisiyatif kullanmak ne demek?7 Inisiyatif {nasıl} kullanılır?8 Inisiyatif {nasıl} yapılır?9 Inisiyatif mi?10 Inisiyatif hangi dilden?11 Ilke edinmek ne demek?12 Analitik ne anlama gelir?
Inisiyatif ne demek örnek?
Inisiyatif ne demek örnek? Bazı şeyler öne sürmek ya da bir işe adım atmak hakkı. Bu mevzuda inisiyatif, görevli proje mühendisine düşer. Bir kimsenin lüzumlu sonucu kendiliğinden verebilme ve eyleme geçebilme kabiliyeti.
Inisiyatif almak niçin önemlidir?
İnisiyatif alan şahıs yapmış olduğu işin sonucunda oluşacak riskleri de göz önüne almış anlama gelir. Kişinin bu şekilde harekete geçmesi bir şahıs ya da kurum tarafınca istenmemiş, emredilmemiş dahi olsa içsel motivasyonlarla, sürecin analizi yapılmış bir halde yola çıkmaktadır.

Inisiyatif yetkisi nedir?
Öncelik, üstünlük’ ya da “karar verme yetkisi ” anlamında kullanılmaktadır. Herhangi bir kişinin genel bir mevzu içinde bireysel olarak lüzumlu kararları alması anlamına gelir.
Bireysel inisiyatif ne demek?
İnisiyatif kelimesi ‘öncelik, üstünlük’ ya da ‘karar verme yetkisi’ olarak kullanılmaktadır. Herhangi bir kişinin herhangi bir mevzu içinde bireysel olarak lüzumlu kararları alması anlamına gelir.
Inisiyatif TDK ne demek?
Türk Dil Kurumu ‘nda inisiyatif kelimesi üstünlük yada imtiyaz olarak geçmektedir. Aynı şekilde lüzumlu kararları alabilecek kişinin niteliği olarak da tabir edilebilir.
Inisiyatif kullanmak ne demek?
İnisiyatif almak: Elinde bulunan karar verme yetkisini harekete geçirmek, kullanmak. ( İnisiyatif almak bununla birlikte inisiyatifi ele geçirmek olarak da kullanılabilmektedir. İnisiyatif kullanmak: Lüzumlu olan bir sonucu öncelik ile almak.
You might be interested:  Sinerji Ne Demek?(Muhteşem yanıt)Inisiyatif {nasıl} kullanılır?
Türkçe’de bazı kelimelerin anlamları ve yazılış biçimleri sık sık bu lügat üstünde sorgulanmaktadır. İNİSİYATİF NASIL YAZILIR? Bu kelimenin ” insiyatif mi, inisiyatif mi?” olarak yazıldığı sorgulanır. Bu kelimenin doğru kullanımı İnisiyatif şeklinde olmalıdır.
Inisiyatif {nasıl} yapılır?
İNİSİYATİF NASIL YAZILIR? Türk Dil Kurumu’na nazaran ” inisiyatif ” olarak yazılmaktadır.
Inisiyatif mi?
İNİSİYATİF NASIL YAZILIR? Bu kelimenin inisiyatif mi, insiyatif mi olarak yazıldığı sorgulanır. Bu kelimenin doğru kullanımı inisiyatif şeklinde olmalıdır.
Inisiyatif hangi dilden?
Fransızca initiative “girişim, öncülük” sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca initier “adım atmak, önayak olmak” fiilinden türetilmiştir. inisiye maddesine bakınız.
Ilke edinmek ne demek?
Ilke, ferdin kendi yaşam tarzına uygun olarak belirlediği ilkeler ve uyulması ihtiyaç duyulan kurallar anlamına gelir. Örnek Cümleler: 1- Şirketimize ” ilke sahibi” olan personeller olmalıyız. 2- Prensiplerime sıkı sıkı bağlı olsam da kimi zaman ben de kendi kurallarımın dışına çıkıyorum.
Analitik ne anlama gelir?
Analitik kelime anlamı itibariyle ‘çözümlemeli’ olarak bilinmektedir. Herhangi bir durumu ya da sorunsalı çözüme kavuşturmak adına meydana getirilen emek harcamalar bütünü olarak da dile getirilebilir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir