Ikincil Ne Demek?(Muhteşem yanıt)

Contents1 Ikincil ne demek TDK?2 Ikincil ne demek Arapçada?3 Talın ne anlamına gelir?4 Latince ikincil ne demek?5 Naftalin anlamı nedir özetlemek gerekirse?6 Talim de ne demek?7 Zebun kılmak ne demek?8 Trafikte ikincil yol nedir?9 Ikincil nedir hukuk?10 Veteran olmak ne demek?11 Ikincil nedir tıp?
Ikincil ne demek TDK?
Ikincil kelimesi Türkçe’de “izleyen, arkadan gelen, ikincil” anlamına gelir.
Ikincil ne demek Arapçada?
Arapça tlw kökünden gelen tālī تالى “izleyen, arkadan gelen, ikincil” sözcüğünden alıntıdır.

Talın ne anlamına gelir?
Talih, şans, yazgı. Tilavet eden, okuyan. Doğan.
Latince ikincil ne demek?
Doğan. Talih, şans, yazgı.
Naftalin anlamı nedir özetlemek gerekirse?
Naftalin yada naftalen, kapalı kimyasal formülü C10H8 olan, aromatik hidrokarbondur. Maden kömürünün damıtılmasıyla elde edilmiş orta ve ağır yağlardan ayrıştırılır. Beyaz pulcuklar biçiminde, billur yapılı bir katıdır. Keskin ve kendine özgü bir kokusu vardır.
Talim de ne demek?
talim / tâlim / تعليم Eğitim, öğretim.
Zebun kılmak ne demek?
Zebun olmak, yaşlılıktan ya da hastalıktan dolayı elden ayak düşmek anlamına gelir.
Trafikte ikincil yol nedir?
Ikincil yol; trafik yoğunluğunun ana yola gore daha azca olduğu yollara denir. Ana yollar birinci dereceli yollar, ikincil yollar ise ikinci dereceli yollar olarak trafik literatürüne geçmiştir.
Ikincil nedir hukuk?
3.3. Destek ( Ikincil ) Kaynaklar Mahkeme kararları ve hukuk bilimiyle uğraşanların görüşleri (öğreti/öğreti/bilimsel içtihatlar) uygulamada karşılaşılan hukuksal sorunların çözülmesi anlamında destek kaynak niteliğine haizdir.
Veteran olmak ne demek?
– Tecrübeli kimse ya da eski kurt, – Kıdemli asker yada eski asker, – Emekli ya da emekli asker, Bu şekilde amaca bağlı olarak cümle içinde değerlendirilebilir.
Ikincil nedir tıp?
Corpus Ikincil terimi, tıp dilinde kullanılan Latince bir kelimedir. Corpus Ikincil teriminin tıbbi anlamı; Aşık kemik (talus) gövdesi.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir