Hür Ne Demek?(Çözüm bulunmuş oldu)

Contents1 Hür olması ne demek?2 Hurler ne demek?3 Bağımsız hür ne demek?4 Hür yan anlamı nedir?5 Hür vicdan ne demek?6 Kükremiş kelimesinin anlamı nedir?7 Engin Deniz ne demek?8 Bent ne demek TDK?9 Bağımsız tavır ne demek?10 Bağımsız Millet ne demek?11 Bağımsız Eş anlamı ne demek?12 Üryan hangi dil?13 Ürün kelimesinin eş anlamı nedir?14 Nasihat kelimesinin eş anlamı nedir?
Hür olması ne demek?
Genel haliyle, özgürlük ve özgürlük, bağlı ve bağımlı olmama, dış ve iç etkilerden bağımsız olma, engellenmemiş olma halini dile getirmektedir.
Hurler ne demek?
Başkasının kölesi olmayan, hür. Siyasal bir güç tarafınca denetlenmeyen, engellenmeyen.
Bağımsız hür ne demek?
Yönetim bakımından yabancı bir gücün tesiri altında bulunmayan, başka bir yönetime bağlı olmayan, bağımsız, hür (millet, ülke). Kendi kendine hareket etme, davranma, karar verme gücü olan. Tutuklu olmayan, özgür, hür.

Hür yan anlamı nedir?
HÜR EŞ ANLAMLISI Hür sözcüğü ile aynı anlama gelen kelime ise “özgür” kelimesidir.
Hür vicdan ne demek?
toplumun fikrine, toplumun vicdanına, toplumun irfanına değil; kendi benimsediği fikre, kendi geliştirdiği vicdana, kendi ürettiği irfana haiz olmak.
Kükremiş kelimesinin anlamı nedir?
Coşkuyla istila etmek. Mayalanıp kabarmak. Kızgınlık ve hiddet ile yüksek sesle bağırmak.
Engin Deniz ne demek?
Denizin kıyıdan oldukca ötelerde bulunan geniş kısmı.
Bent ne demek TDK?
Dilimize Farsçadan geçmiş olan bend kelimesi, hukukta ve edebiyatta terim anlamında kullanılır. Kelimenin lügat anlamı bağ ve kuşaktır.
Bağımsız tavır ne demek?
Ekonomik ve ruhsal desteğe gereksinme duymak, ilgi görmek ve yön seçmek bakımından başkalarına bağlı olmama durumu.
Bağımsız Millet ne demek?
Bağımsızlık yada istiklâl, bir milletin yada bir devletin, kendi vatandaşları yada nüfusu tarafınca erkince yönetilebilmesidir. Doğrusu egemenlik haklarının başkası bir milletin yada bir devletin elinde olmamasıdır.
You might be interested:  Transgender Ne Demek?(En iyi çözüm)Bağımsız Eş anlamı ne demek?
BAĞIMSIZLIK EŞ ANLAMLISI Bağımsızlık kelimesinin Türk Dil Kurumu sözlüğündeki anlamı; hiçbir engelleme ya da hiçbir baskı ya da hiçbir şarta bağlı kalınmamasıdır.. Bağımsızlık sözcüğü ile aynı anlama gelen kelime ise “özgürlük” kelimesidir.
Üryan hangi dil?
Arapça kökenli olarak Türkçede üryan kelimesi ‘çıplak’ tabirine karşılık gelmektedir.
Ürün kelimesinin eş anlamı nedir?
Cümle içinde kişiler ürün kelimesi yerine, kazanç, mahsul, gelir, meyve, semere, yapıt ve verim kelimelerini kullanabilirler.
Nasihat kelimesinin eş anlamı nedir?
Nasihat kelimesinin Türk Dil Kurumu’na bakılırsa eş anlamlısı ‘tembih’ sözcüğü üstünden ifade edilmektedir. Aynı anlamı ile birlikte yazılışları ve okunuşları değişik olsa dahi amaca uygun cümlede kullanılabilir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir