Hummalı Ne Demek?(Çözüm bulunmuş oldu)

Contents1 Hummalı ne demek cümle içinde?2 Hummalı hastalık ne demek?3 Hummalı söz ne demek?4 Gizler ne demek?5 Yoneldi ne demek?6 Yer bellemek ne demek?7 Sarı humma hastalığı {nasıl} bulaşır?8 Dong hastalığı nedir?9 Sarı humma nedir vikipedi?10 Ne demek muamma?11 Mutamediyen ne demek?12 Mukaveme ne demek?
Hummalı ne demek cümle içinde?
Hummalı ne demek cümle içinde? Hummalı emek harcama hem titiz bir halde çalışmak hem de başka bir şeyle ilgilenmeden, yalnız tek bir mevzuyla ilgilenmek manasına gelir. Örnek Cümle: Haftaya sahnelenecek tiyatro oyunu için hummalı bir emek harcama var.
Hummalı hastalık ne demek?
Arapça kökenli bir sözcük olan hummalı kelimesi, hem gerçek hem de mecazi anlamda kullanılır. Hem sıtma hastalığına hem de bu hastalık ile beraber gelen titreme nöbetine humma denir. Enfeksiyonel bir hastalık olan humma, sivrisinek ısırmasıyla bulaşır.
Hummalı söz ne demek?
hastaliktan oturu cok terletici, cok yorucu bitkin du$urucu eylemler icin kullanabilecek bir soz. ateş çıkmasını veya bir salgını tabir etmek için de kullanılır (bkz: sarı humma) lakin toplumda ekseriyetle fazlaca yoğun manasında kullanılır. hummalı emek harcama, şu demek oluyor ki fazlaca yoğun oldukça yüksek çaba gösterilen manasında.

Gizler ne demek?
Gizli saklı tutulan şey, sır. Mystery.
Yoneldi ne demek?
Belli bir yön tutmak, yüzünü belli bir yöne doğru çevirmek, teveccüh etmek. Hedef almak. Bear.
Yer bellemek ne demek?
toprağı havalandırmak ve nebat yetişmesine uygun hale getirmek için bel isminde olan alet ile meydana getirilen işlem.
Sarı humma hastalığı {nasıl} bulaşır?
Bulaşma Yolu Sarıhumma virüsü Aedes yada Haemagogus türü sivrisinekler vasıtasıyla bulaşır. Bu sivrisinekler bilhassa gündüzleri ısırmaktadır. Bulaşma 2500 metreye kadar olan yerleşim birimlerinde gözlenebilir. Sarıhumma insanları ve maymunları enfekte etmektedir.
You might be interested:  Katarsis Ne Demek?(En iyi çözüm)Dong hastalığı nedir?
Dang humması yada deng humması (İngilizce: dengue fever), dang virüsü kaynaklı bir enfeksiyondur. Sivrisinekler dang virüsünü bulaştırır (ya da yayar). İnsanların kemikleri kırılır şeklinde şiddetli ağrı çekmesine niçin olduğundan, Dang humması “kırık kemik humması” olarak da bilinir.
Sarı humma nedir vikipedi?
Sarıhumma virüsü, maymun, fare, kobay ve sivrisineklerde kolayca üreyen minik bir RNA virusudur. Kanamalarla seyreden ve son aşama öldürücü bir viral hastalığa niçin olur. Isı ve dezenfektanlara dayanıklıdır. Aedes aegypti cinsel Sivrisineğin sokmasıyla bulaşarak, ” sarıhumma “ya niçin olur.
Ne demek muamma?
– Anlaşılmayan, bilinmeyen şey.
Mutamediyen ne demek?
Mütemadiyen Arapçadan gelen ve Türkçede yaygın kullanılan sözcüklerden biridir. Türk Dil Kurumu açısından ele alındığı süre anlamı, ‘Ara vermeden ve devamlı olarak’ biçiminde ifade ediliyor.
Mukaveme ne demek?
Direnme, cisimlerin çeşitli dış etkisinde bırakır ve bu dış etkilerin niçin olduğu iç kuvvetler karşısında gösterecekleri davranış biçimini inceleyen bilim dalıdır. Mekanik biliminin bir alt kolu olan direnme bilimi rijit olmayan (biçim değiştirebilen) cisimlerin mekaniği olarak da tanımlanabilir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir