Hırrım Ne Demek?(En iyi çözüm)

zazaca yarrağım demek.. niçin hep askerde öğrenilir bu kelime araştırmaya şayan bir mevzu.. askere gidildiğinde günde minimum 100 kere duyulan / söylenen sözdür.
Contents1 Hir kürtçe ne?2 Hırı MUKE ne demek?3 Kürtçe nan Buke ne demek?4 De Here Lo ne demek?5 Hırbo kime denir?6 KUZI Keri ne?7 Xıre kere ne demek?8 Kome Hırrim Buke ne demek?9 Vara vara kürtçe ne demek?10 Tırrek kürtçe ne demek?11 BREZ anlamı nedir?
Hir kürtçe ne?
kürtçe adam cinsel organı anlamına gelen kelime.
Hırı MUKE ne demek?
kürtçe, eşeğin yarağı anlamına gelir. her ne kadar sözcük ve dil babında türkçesinden değişik görünse de, aynı durumlarda, aynı cevaplarda kullanılır.

Kürtçe nan Buke ne demek?
kürtçe “ekmek ye” anlamındaki kolay cümle/ifade. önceleri aklımda nambıka/nambuka diye kalmış fakat iki ayrı sözcük bulunduğunu bolluk versin kürtçe bilen dostlar anlamış oldu. türkçe ve hafifçe eğerek yazarsak nan bukhe.
De Here Lo ne demek?
‘yaw bi’ git ya’ anlamında kürtçe ifade.
Hırbo kime denir?
Hırbo kelimesi Türkçe’de “kaba, terbiyesiz” anlamına gelir. Kürtçe (Kurmanci) xirbo “kaba, terbiyesiz” sözcüğünden alıntıdır. Hırbo kelimesi tarihte malum ilk kez “irikıyım (argo)” A. Fikri, Lugat-ı Garibe (1889) eserinde yer almıştır.
KUZI Keri ne?
kürtçe “eşeğin amı” manasına gelir. ek olarak gündelik hayatta, hoş olmayan durumları anlatmak için kullanılır. örnek: “dün gece fazlaca içtim, baya kuzi keri oldum” şeklinde.
Xıre kere ne demek?
kürtçede eşşeğin ammı anlamına gelir ve tüm küfürlerin temel öğesini oluşturur.
Kome Hırrim Buke ne demek?
fazlaca değişik kafalara haiz olan grup lakin güldürüyor. koma hırrım buke ‘nin türkçe anlamı ise grup sikimi ye.
Vara vara kürtçe ne demek?
kurtce “gel gel” demek.
You might be interested:  Steps Ne Demek?(Çözülmüş)Tırrek kürtçe ne demek?
son günlerde kullanılan ve baya yaygınlaşmış bir kelime olan tırrek, sözcük olarak salak, odun kafalı şeklinde anlamlar ihtiva eder. doğuda kürtler fazlaca kullanır, özelikle diyarbakır da ezelden beri kullanılan bir kelimedir. bir kahvehanenin önünden geçerken bile bu kelimeyi duyabilirsiniz. korkmak anlamında kullanılır.
BREZ anlamı nedir?
kürtçe ‘de sayın demek.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir