Hadsiz Ne Demek?(En iyi çözüm)

Hadsiz negatif bir niteleme yapmak için kullanılır. Hadsiz kelimesi, pervasızca doğrusu bir hesap kitap yapmadan anlamına gelmektedir. Sayılamayacak derecede anlamına gelen bir ödat anlamına da gelmektedir. Nerede {nasıl} davranmasını bilmeyen kişilerin durumunu bildirmek için de kullanılır.
Contents1 Hadsiz kime denir?2 Had ne demek TDK?3 Çapsızın anlamı nedir?4 Zevzek ne anlama gelir?5 Hadsiz argo mu?6 Haddini bilmemek ne demek?7 Had safhada ne demek TDK?8 Had safhada ne demek?9 Had mi hat mi?10 Çapı olmayan ne demek?11 Çaplı insan ne demek?12 Argoda vizyonsuz ne demek?13 Çaçaron olmak ne demek?14 Zibidi Türkçe anlamı nedir?15 Patavatsız ne demek?
Hadsiz kime denir?
Haddini aşan kişilere hadsiz denmektedir. Had kelimesi sınır anlamına geldiği için sınırını aşan kişilere hadsiz denmektedir.
Had ne demek TDK?
Had nedir TDK? 1. Sınır, uç. 2. Aşama: İnsan buna bir hadde kadar göz yumabilir.
Çapsızın anlamı nedir?
ÇAPSIZ. sıf. mec. Yetersiz, değersiz, dar görüşlü: “ Çapsız yönetici.”

Zevzek ne anlama gelir?
Dilimize Arapçadan geçmiş olan zevzek kelimesi sefih sözcüğünden türetilmiştir. Sefih, zamanının çoğunu eğlenerek geçiren ve hiçbir şeyi ciddi almayan şahıs anlamına gelir. Zevzek ise en ciddi mevzularla bile dalga geçen, mantıklı düşünmekten ve hareket etmekten uzak olan kimse anlamına gelir.
Hadsiz argo mu?
Hadsiz negatif bir niteleme yapmak için kullanılır. Hadsiz kelimesi, pervasızca doğrusu bir hesap kitap yapmadan anlamına gelmektedir. Sayılamayacak derecede anlamına gelen bir ödat anlamına da gelmektedir.
Haddini bilmemek ne demek?
“Kendi kıymet ve kabiliyetinin bilincinde olmak” ve “Konumuna, durumuna uygun hareket etmek” anlamında bulunduğunu. “ Haddini Bilmez”in ise “ Data seviyesinin gerektirdiği şekilde davranmayan, küstah” anlamında kullanılan bir deyim olduklarını öğrendik.
You might be interested:  Dilhun Ne Demek?(En iyi çözüm)Had safhada ne demek TDK?
Hat aşama da ne demek? Varmak, ulaşmak. Varlığını sürdürmek, yaşamak, intikal etmek.
Had safhada ne demek?
hat çizgi anlamına gelir, aşama da aşama benzer biçimde bişiy. sakar olunması durumunda götüyle dağları devirmek eylemi meydana gelen periyot. hat aşama yanlış yazılmış halidir.
Had mi hat mi?
Had sözcüğü, Arapça kökenli (ḥadd) bir sözcük. Sınır, uç, insanoğlunun yetki ve kıymeti anlamına geliyor. Hat sözcüğü ise, gene Arapça kökenli (ḫaṭṭ) bir sözcük ve çizgi, yazı, ulaşım elde eden bir taşıtın uğramış olduğu yerlerin bütünü, yol anlamına geliyor.
Çapı olmayan ne demek?
[1] Çapı geniş olmayan. [2] Değersiz, önemsiz. [3] Yetersiz, dar görüşlü, kapasitesi sınırı olan.
Çaplı insan ne demek?
Burada çap ‘la, “ çaplı insan ”la anlatılmak istenen, daha fazlaca, bir insanoğlunun yüksek kavrama kapasitesi, sezgi ve öngörü gücü, doğru ve yerinde karar verme kabiliyetidir. Bunlar, yüksek, asil kişiliklerde genel olarak aranan özelliklerdir.
Argoda vizyonsuz ne demek?
vizyonu olmayan, ileri görüşlü çalışamayan manasına gelen bir 90lar sonrası küfürü.
Çaçaron olmak ne demek?
Çaçaron, fazlaca konuşan asla susmayan geveze kişilere verilen addır. Köken itibariyle İtalyanca olan çaçaron; çenesi düşük gereksiz yere konuşan, çevresindeki insanları gevezeliğiyle bıktıran kimselere denir.
Zibidi Türkçe anlamı nedir?
Zibidi sözcüğünün TDK anlamı, zamansız davranışlar yana kimsedir. Yersiz ve zamansız meydana getirilen tüm davranışlar sergileyen kimselere zibidi sözcüğü kullanılır.
Patavatsız ne demek?
Patavatsız, sonunun nereye varacağını düşünmeden hareket eden ya da konuşan şahıs anlamına gelir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir