Gudubet Ne Demek?(Muhteşem yanıt)

Contents1 Gudubet kimlere denir?2 Gudubet ne demek argo?3 Güdümsüz anlamı ne demek?4 Nalet ne anlama gelir?5 Ne demek Güdü?6 Ketum yapılı ne demek?7 Kenafir ne anlama gelir?8 Kaknem suratlı nedir?9 Gudubet nedir ekşi lügat?10 Güdümsüz kontakt nedir?11 Salt idrak etmek ne demek?12 Güdümlü olmak ne anlama gelir?13 Fazlaca Nalet ne demek?14 Nalet nalet ne demek?15 Nalet ne demek argo?
Gudubet kimlere denir?
Ana dili Arapça olan toplumlarda yaygın bir halde kullanılan gudubet kelimesi, hali ve davranışları itici olan, antipatik, soğuk, huysuz ve çirkin bayanlar için kullanılan bir ifadedir.
Gudubet ne demek argo?
1. Yüzüne bakılmayacak kadar antipatik ve çirkin anlamına gelir.

Güdümsüz anlamı ne demek?
Obur, açgözlü kimse. Uğursuz adam.
Nalet ne anlama gelir?
a. (la:net, l ince okunması mümkün) 1. Tanrı’nın sevgi ve ilgisinden yoksun olma, ah etme: “Başıma yağan bu ana laneti beni ürpertiyor.” -Y. Z. Fena, çok kötü, fazlaca fena: Nalet bir adam. 3. ünl. Bir ilenme sözü: “Nalet, filozofum diyerek ortaya çıkıp Tanrı’a ve kullara karşı hezeyan eden tımarhanelik herifler!” -Ö.
Ne demek Güdü?
Güdü kelimesinin ilk anlamı bilgili yada bilinçsiz olarak davranışı doğuran, sürekliliğini elde eden ve ona yön veren herhangi bir güç, saik olarak verilmiştir. Güdü kelimesinin ikinci anlamı Bir etkinlik yada işin gizli saklı sebebi olarak verilmiştir.
Ketum yapılı ne demek?
Ketum; sır saklayan, ağzı sıkı, ağzı pek şeklinde anlamlara gelmektedir. Ketum insan erdemlidir, kararlıdır ve cesurdur. Nerede {nasıl} davranacağını bilen ölçülü bireydir. Kendine, iradesine ve nefsine hakimdir.
Kenafir ne anlama gelir?
Kenafir gözlü; bakışlarıyla içindeki kötülüğü hissettiren, düşmanca bakandır. Genel anlamda renkli gözlüler için kullanılan bu tabirdeki kenafir, aslına bakarsak kinaverdir. Sözcük, Farsça kin ile -aver ekinden türetilmiştir. Kinaver; kin getiren, taşıyandır.
You might be interested:  Islah Ne Demek? (Question)Kaknem suratlı nedir?
Kaknem kelimesinin lügat anlamı yaşlı ve çirkin hanımdır. Huysuz, sinirli ve geveze bayanlar için de aynı kelime kullanılır.
Gudubet nedir ekşi lügat?
arapça “öfkelenmek” kökünden gelir fakat lügatımızda çirkinlik anlamı kazanmıştır. fazlaca çirkin, antipatik. fazlaca azca kelime bu kadar fazlaca şeyi bir kelimeyle anlatır, ifade eder. antipatik, huzursuzluk verici, hin, dedikoducu, meymenetsiz çağrışımları meydana getiren kelime.
Güdümsüz kontakt nedir?
Kılavuzluk çalışmalarında danışmanın, direkt doğruya düşüncelerini söylemekten ve öğütte bulunmaktan kaçınarak, görüştüğü hiç kimseye sorunlarını kendiliğinden çözmesi için destek olmaya çalmış olduğu bir görüşme tekniği.
Salt idrak etmek ne demek?
Salt kelimesi yalnız, tek, bir tek, sırf, mutlak anlamlarına gelmektedir. Ek olarak içine yabancı bir şey karışmamış olan anlamındadır.
Güdümlü olmak ne anlama gelir?
Güdülebilen, yönetilebilen. Belli bir amaca nazaran yönetilen, yönlendirilen, yürütülen.
Fazlaca Nalet ne demek?
Halk içinde ise, fena ve uğursuz olarak malum şeyler nalet olarak tanımlanır. Kelimenin ödat hali ise, lanetli şeklinde yazılır. Nalet kelimesi ile anlamdaş pek fazlaca sözcük vardır. Bunlar ise, ah etme, kargış, uğursuz, meşum, lain, şom ve intizardır.
Nalet nalet ne demek?
Nalet {nasıl} yazılır sorusunun TDK’ya nazaran cevabı: ” nalet ” şeklindedir. Halk içinde ‘ nalet ‘ kelimesi çoğunlukla ‘ Nalet ‘ oalrak söyleniş ediliyor. TDK’ya nazaran nalet kelimesinin doğru yazılışı nalet şeklindedir.
Nalet ne demek argo?
aziz halkımız; aksi, huysuz, nobran, kişiliksiz, ahlaksız, insanlara da nalet der.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir