Emare Ne Demek?

Contents1 Emare kelime anlamı nedir?2 Alengirli olmak ne demek?3 Emare gücü nedir?4 Emare emare ne demek?5 Süveyda ne anlama gelir?6 Amare ne demek TDK?7 Alengirli ne demek Ekşi?8 Isa ne demek TDK?9 Çetrefilli sözler ne demek?10 Emare kanıt nedir?11 Yer bellemek ne demek?12 Ilke edinmek ne demek?13 Meziyetsiz ne anlama gelir?
Emare kelime anlamı nedir?
Iz, Yapıt, Emare, Başka Delillerle Desteklendiğinde Bir Olayi Isbata Yarayan, Tekbaşina Kanıt Olma Özelliği Bulunmayan Emare.
Alengirli olmak ne demek?
Kişinin maddi ya da içsel yönden zarar görmesine niçin olabilecek tehlikeli durumlar alengirli olarak nitelendirilir. Alengirli kelimesinin öteki anlamı ise gösterişlidir.

Emare gücü nedir?
Suçun, sanıkça işlendiği kanısını uyandıracak özellikte olmakla beraber, bağımsız şekilde ve kati bir kanıt gücü olmayan ipucu.
Emare emare ne demek?
Emare kelimesi Türkçe’de ” emare, bazı kişiler içinde hususi bir anlamı olan işaret, belirlenmiş olan vakit, buluşma” anlamına gelir. Arapça Amr kökünden gelen ˀamārat أمارة z ” emare, bazı kişiler içinde hususi bir anlamı olan işaret, belirlenmiş olan vakit, buluşma” sözcüğünden alıntıdır.
Süveyda ne anlama gelir?
Kalpte oluşan günahlar siyah noktalara benzetilir ve bu siyah noktalara ilişik bilinmezlik makamına Süveyda anlamı verilmektedir. Kalbin ortasında var kabul edilen siyah nokta, tohum ortasındaki tanecik ve kalpteki gizli saklı günah olmak üzerek 3 değişik anlamda kullanılmaktadır.
Amare ne demek TDK?
(Çoğulu: İmâr) Fes şeklinde başa giyilen nesne.
Alengirli ne demek Ekşi?
halletmesi ya da anlaşılması zorluk derecesi yüksek. ör: alengirli iş, alengir durum. rengarenk ya da sıradışı şeklinde anlamlarda da kullanılır: – alengirli pantolon yapmışsın kendine?
Isa ne demek TDK?
Tdk ‘ya bakılırsa “Tanrı’ın yarlıgaması, mağfireti.” demek olan ve kökeni İbranice olan İsa ‘yı Türkiye’de 97.173 şahıs kullanmaktadır ve uygun anlamı sebebiyle adam adı olarak bebeklere konulabilir.
You might be interested:  Sc Ne Demek Instagram?(Çözüm bulunmuş oldu)Çetrefilli sözler ne demek?
Çözülüp anlaşılamayacak kadar karışık, içinden çıkılması ve bir sonuca bağlanması güç olan şey. Yanlış ve bozuk bir şive ile konuşulan, yapı ve ses kurallarına aykırı kullanılan dil.
Emare kanıt nedir?
Emâre; bir vakası ispata yarayan, sadece tek başına kanıt olma özelliği bulunmayan emareler/bulgular/tespitler(tecavüz-koku benzer-evde arama sonucu suçta kullanılan maske ve bıçağın bulunması vakasında kokunun emâre olması).
Yer bellemek ne demek?
toprağı havalandırmak ve nebat yetişmesine uygun hale getirmek için bel isminde olan alet ile meydana getirilen işlem.
Ilke edinmek ne demek?
Ilke, ferdin kendi yaşam tarzına uygun olarak belirlediği ilkeler ve uyulması ihtiyaç duyulan kurallar anlamına gelir. Örnek Cümleler: 1- Şirketimize ” ilke sahibi” olan personeller olmalıyız. 2- Prensiplerime sıkı sıkı bağlı olsam da kimi zaman ben de kendi kurallarımın dışına çıkıyorum.
Meziyetsiz ne anlama gelir?
TDK’ya Gore Meziyetli, Meziyetsiz ve Meziyetlilik Kelime Anlamı Nedir? Meziyetsiz kelimesi ise, ‘Beğenilmeyen ve üstün nitelikleri bulunmayan’ anlamına geliyor.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir