Döküman Ne Demek?(Muhteşem yanıt)

Contents1 Doküman ne demek TDK?2 Doküman TDK {nasıl} yazılır?3 Doküman terimi nedir?4 Doküman hangi dilden gelir?5 Ustalaşmış ne demek TDK?6 Seçkin kelime anlamı ne demek?7 TDK unvan {nasıl} yazılır?8 Bir fazlaca {nasıl} yazılır?9 Doküman mı?10 Web Dokumani nedir?11 Tıbbi doküman ne demek?12 Doküman ve dokümantasyon nedir?13 Belge Türkçe bir kelime midir?14 Versiyon mu versiyon mu?15 Reset ne demek TDK?
Doküman ne demek TDK?
Türk Dil Kurumu’na bakılırsa kelimenin doğru yazımı ” doküman “dır. DOKÜMAN KELİME ANLAMI NEDİR? TDK sözlüğüne bakılırsa; Türkçeye Fransızcadan geçen doküman; “Belge” anlamına gelir.
Doküman TDK {nasıl} yazılır?
TDK kapsamında bakılmış olduğu zaman bu kelimenin karşılığı olarak doğru yazılışı, ‘ Doküman ‘ şeklindedir. ”Derhal tüm dokümanları masamda isterim.”
Doküman terimi nedir?
Çeşitli verilerin aktarıldığı, herhangi bir işlemin metotlarını özetleyen, başka bir deyişle bir işlemin adımlarını aktaran elektronik ya da yazılı belgelerdir.

Doküman hangi dilden gelir?
Doküman kelimesi Fransızca kökenlidir.
Ustalaşmış ne demek TDK?
Türk Dil Kurumu’na bakılırsa kelimenin doğru yazımı ” ustalaşmış “dir. TDK sözlüğüne bakılırsa; Türkçeye Fransızcadan geçen ustalaşmış; “Bir işi kazanç sağlamak amacıyla icra eden (kimse), ustalaşmış, uzmanlaşmış” anlamlarında kullanılmaktadır.
Seçkin kelime anlamı ne demek?
Türk Dil Kurumu açısından Seçkin kelimesi ‘seçkin’ anlamı ile değerlendirilmektedir. Bu anlam üstünden cümle içinde kullanabilirsiniz. Seçkin ya da seçilmiş, en üst katman kesim yada bir iş olarak cümle içinde değerlendirmek mümkün.
TDK unvan {nasıl} yazılır?
TDK ‘ya bakılırsa unvan kelimesinin doğru yazımı unvan olarak vurgulanıyor. Ünvan şeklinde yazılması yanlış yazım olarak değerlendiriliyor. Haiz olduğu unvan ile övünüyor.
Bir fazlaca {nasıl} yazılır?
Birazcık, birçok, birçoğu, birkaç, birkaçı, bazı, herhangi, hiçbir, hiçbiri belirsizlik ödat ve zamirleri de gelenekleşmiş olarak bitişik yazılır.
You might be interested:  Ülkücü Ne Demek? (Question)Doküman mı?
Bu kelimenin döküman mı, doküman mı olarak yazıldığı sorgulanır. Bu kelimenin doğru kullanımı doküman şeklinde olmalıdır.
Web Dokumani nedir?
Döküman yönetim sistemi, şirketlerin ya da kurumların belgelerini (Prosedürler, Formlar, Talimatlar vb. benzer biçimde öteki belgeler) tertipli bir halde arşivleme ve yönetmelerini elde eden bir sistemdir.
Tıbbi doküman ne demek?
Tıbbi dokümanlar hastaneye başvuran hastanın tüm verilerinin içinde yer almış olduğu kayıtlardır. Bu özelliği sebebiyle tıbbi dokümanların bilimsel kurallara dayandırılarak oluşturulması ve saklanması gerekmektedir. Tıbbi raporlar ise, Sıhhat Uygulama Tebliğinde belirlenen kriterlere uygun olarak tutulmak zorundadır.
Doküman ve dokümantasyon nedir?
Doküman belge anlamına gelir. Dokümantasyon, fikir ürünü olan tüm detayları toplama, sınıflama ve kolayca yararlanmaya sunulacak şekilde gizleme işlemi; bilimsel haberleşmenin en büyük hız ve doğrulukla gerçekleşebilmesi için meydana getirilen işlemlerin tümü. Dokümantasyon merkezi. Dokümanter, belgeli, belgeye dayalı, belgesel.
Belge Türkçe bir kelime midir?
Moğolca belge “işaret, alamet, resmi belge, buyrultu, berat” sözcüğünden alıntıdır. Moğolca sözcük Eski Türkçe belgü “işaret, alamet, nişan” sözcüğü ile eş kökenlidir. Bu sözcük Ana Türkçe yazılı örneği bulunmayan *bel- “işaretlemek, damgalamak” fiilinden +gU sonekiyle türetilmiştir. belir- maddesine bakınız.
Versiyon mu versiyon mu?
“Sürüm mü?” yoksa “ Versiyon mu?” {Nasıl} Yazılır? işte probleminin cevabı alttadır. Bu kelime çoğu zaman Versiyon şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Sürüm şeklinde olmalıdır.
Reset ne demek TDK?
Reset ne demek TDK? -i Bir ölçünün doğruluğunu belli bir örneğe bakılırsa düzeltmek, doğrulamak”Saati radyoya bakılırsa ayarlamak.”


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir