Doğal olarak Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Contents1 Doğal olarak ne demek TDK?2 Doğal ile doğal olarak arasındaki fark nedir?3 Doğal olarak tutulmak ne demek?4 Doğal olarak etmek nedir?5 Doğal hak ne demek?6 Doğal olarak olmak mı doğal olmak mı?7 Doğal bir şey ne demek?8 Oldukça doğal ne demek?9 Doğaya uygun olan doğal ne demek?10 Birisine tutulmak ne demek?11 Doğal olarak hale gelmek ne demek?12 Pek doğal ne demek TDK?13 Doğal olarak ne demek tarih?14 Olmaksızın ne demek TDK?15 Ben sana Tavım ne demek?
Doğal olarak ne demek TDK?
Doğal ifadesi ile ilgili olarak Türk Dil Kurumu sözlüğünde şu açıklamalara yer vermektedir: – Doğada bulunan, doğada olan. – Alışılmış, her zamanki şeklinde olan, olağan, beklenildiği şeklinde. – Sağduyuya, olağan düzene ve mantığa uygun olan.
Doğal ile doğal olarak arasındaki fark nedir?
doğal; naturel, olağan, alışılagelen ve elbet anlamlarını ihtiva eder. doğal olarak ise bağlı, bağımlı, ilişkili anlamına gelir. doğal kelimesinde “i” uzatılarak; doğal olarak kelimesinde de ise “a” uzatılarak seslendirilir.
Doğal olarak tutulmak ne demek?
Doğal olarak tutulmak kelimesi genel olarak bir iş ya da bir şeye bağlı olmak anlamına gelir.

Doğal olarak etmek nedir?
TDK bu kelimeyi “ doğal olarak olmak” deyimiyle ele alıyor ve anlamını şu şekilde açıklıyor: Birinin kontrolü altına girmek, bir şeye yada bir hiç kimseye bağlı olmak.
Doğal hak ne demek?
Gerçek eşitlik özgür ortamda anlam ifade eder. Bu durumuyla doğal haklar, devredilmesi ve vazgeçilmesi mümkün olmayan temel hak ve hürriyetler olarak belirir. Doğal haklar, hukuk teriminin etik özünden kendiliğinden çıkarılır. Doğal hukuk anlayışı, ferdin kendi iç dünyasından, şu demek oluyor ki yaradılışından gelmektedir.
Doğal olarak olmak mı doğal olmak mı?
Bu kelimenin doğal mi, doğal olarak mi olarak yazıldığı sorgulanır. Bu kelimenin doğru kullanımı doğal şeklinde olmalıdır.
You might be interested:  Histeri Ne Demek?(Muhteşem yanıt)Doğal bir şey ne demek?
– Yapmacık olmayan, naturel. – Katıksız, saf. – Normal olarak, naturel olarak, doğallıkla, işin gereği olarak.
Oldukça doğal ne demek?
kafi seviyede, kabul edilebilir kadar. (bkz: oldukça ciddiyim) bir de “gayettabii” var o databaseimize oldukça doğal olarak olarak geçmiş. geçmiş işte, yanlış doğru
Doğaya uygun olan doğal ne demek?
Doğada rastlandığı şeklinde, doğaya uygun olan, tabiat güçlerine, kurallarına uyan, doğal, natürel. Kendiliğinden olan, insan eliyle yapılmamış, suni karşıtı. Yapmacık olmayan. Olağan, alışılmış, her zamanki şeklinde olan, beklenildiği şeklinde.
Birisine tutulmak ne demek?
Birine tutkun olmak, sevmek. Bir işe yada birine canı sıkılmak.
Doğal olarak hale gelmek ne demek?
Birinin buyruğu altına girmek, bir şeye ya da bir hiç kimseye bağlı olmak.
Pek doğal ne demek TDK?
Katıksız, saf, naturel. Doğal olarak.
Doğal olarak ne demek tarih?
tarih -i doğal / tarih -i tabiî Doğal bir tarih; yaratılış, oluş zamanı.
Olmaksızın ne demek TDK?
Bir durumdan başka bir duruma geçmek. Herhangi bir durumda bulunmak. Uygun düşmek, yerinde görülmek.
Ben sana Tavım ne demek?
Kerh, bir şeyi zorla, istemeden ve iğrenerek yapmak anlamına gelirken tav, gönül hoşluğu, istenç ve arzu anlamına gelir. Bu kelimeden türetilmiş olan tav olmak ise hem inanmak hem de benimsemek manasına gelir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir