Diagonal Ne Demek?(Çözünme)

, , . : $d=sqrt{a^2+b^2}$, b – .
Contents1 Diagonal kelime ne demek?2 Diyagonal çizgi ne demek?3 Diagonal çizgi ne demek?4 Diyagonal eleman nedir?5 Diagonal desen ne demek?6 Fotoğrafta diagonal ne demek?7 Diyagonal Prizma Nedir?8 Diyagonal köşegen ne demek?9 Çizgi ve çeşitleri nedir?
Diagonal kelime ne demek?
1. anlamı (s)., (i). köşegen, diyagonal. diagonally (z). diyagonal olarak. diagonally opposite karşılıklı iki köşede bulunan.,köşegen,çapraz. 2. anlamı köşegen. çapraz.
Diyagonal çizgi ne demek?
Dikdörtgenin bir köşesiyle çarprazında bulunan köşesi içinde çizilen çizgi anlamına gelen diyagonal kalınca numara iplikten yapılmış bir kumaş türüdür. Diyagonal dimiler büyük örgülü kolay dimilerdir. Doğrusu çözgü diyagonalleri kumaş yüzeyinde, yatayla 44°-45° açı yapar.

Diagonal çizgi ne demek?
Bir çokgende ardışık olmayan yada birçok yüzlüde aynı düzlem üstünde bulunmayan iki köşe arasına çekilen çizgi, kutur, diyagonal. Bir çokgende ardışık olmayan iki köşeyi birleştiren çizgi.
Diyagonal eleman nedir?
Sözlükteki anlamı: bir çokgende ardışık olmayan ya da bir çokyüzlüde aynı düzlem üstünde bulunmayan iki köşe arasına çekilen çizgi, kutur, diyagonal.
Diagonal desen ne demek?
[l ince] i. (Fr. diagonal < Yun.) 1. Dokunuşundan dolayı kenarlarına gore yol yol eğik çizgiler şeklindeki desen ve bu şekilde bir deseni olan kumaş. Fotoğrafta diagonal ne demek? Diagonal Çizgiler: Çapraz diyebiliriz aslına bakarsak, dikey ve yatay arasındaki geçişleri sağlarlar, bu sebeple hareketi belirtirler. Daha dinamik fotoğraflar için tercih edilir. Bu fotoğrafta ağaçlar dikey çizgileri, tepeler yatay çizgileri, dere de çapraz çizgileri oluşturuyor. Diyagonal Prizma Nedir? Yıldız köşegen,Yıldız diyagonal, dikme merceği, prizma diyagonal, diyagonal ayna yada çapraz ayna teleskoplarda kullanılan ve düzgüsel mercek eksenine dik bir yönden görüntülemeye müsaade eden açılı bir ayna yada prizmadır. You might be interested:  Araz Ne Demek?(Çözünme)Diyagonal köşegen ne demek? Köşegen ya da diyagonal bir çokgenin ardışık olmayan köşeleri ya da bir çokyüzlü’nün aynı düzlem üstünde olmayan iki köşesi içinde çekilen doğruya denir. Çizgi ve çeşitleri nedir? Resimde çizgiler genel olarak 2’ye ayrılır: 1)Doğru Çizgiler. 2)Eğri Çizgiler. 1)Doğru çizgiler; sakinliği, sağlamlığı ve devamlılığı ifade eder. a)Dikey Doğru Çizgiler; göz seviyesinin üstüne çıktıkça yaşam ve canlılık hissi uyandırır; topraktan yükselen nebat sapları, ağaç gövdeleri benzer biçimde.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir