Deployment Ne Demek?(Muhteşem yanıt)

Contents1 Deployment ne deme?2 Yazılımda deploy Nedir?3 Java Deployment nedir?4 Instal ne demek?5 Deploy çıkmak nedir?6 Web deploy ne demek?7 Heroku CLI nedir?8 Install Windows ne demek?9 Status ingilizce ne demek?10 Restore ne anlamına gelir?
Deployment ne deme?
ing. harp düzeni alma, yayılma, açılma, mevzilenme, konuşlanma, intikal.
Yazılımda deploy Nedir?
İngilizce “ deploy ” kelimesinin Türkçe karşılığı “harekete geçirmek, konuşlandırmak” anlamına gelir. Bilgisayar bilimlerinde bu anlam “yazılımı dağıtmak, yaymak, sahaya yerleştirmek” benzer biçimde anlamlara gelir.

Java Deployment nedir?
Java Deployment Toolkit’in (DT) işlevi nedir? Java DT, Java uygulamaları ve appletleri tarafınca kullanıcının sistemine en uygun Java sürümünün alınmasını sağlamak amacıyla kullanılan son aşama kuvvetli bir araçtır. Ek olarak yazılım geliştiriciler için bir JavaScript arabirimi de sağlar.
Instal ne demek?
Ingilizce-Türkçe Tercüme Geçişli Eylem tesis etmek, döşem yapmak, oluşturmak. Geçişli Eylem (resmen bir işe/memuriyete/makama) yerleştirmek/oturtmak/atamak. to instal = install a new assistant. to instal = install a new judge.
Deploy çıkmak nedir?
yazılım dünyasında, yazılan kod ile bir ürün çıkarma anlamına gelen sözcüktür.
Web deploy ne demek?
Nedir? Web Deployment Tool basitçe web sitesnizi IIS üstünde yüklemenizi, paketlemenizi ve yönetmenizi elde eden IIS extension’ıdır. ViSorusunun cevabı Studio 2010’un one-click Publish özelliği ile entegre çalışabilir ve web uygulamalarınızı tek harekette uzak sunucuya gönderip yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.
Heroku CLI nedir?
Heroku, bir bulut bilişim (cloud computing) uygulama altyapısı servis sağlayıcısıdır. Platform as a Service (PaaS) olarak ifade edebileceğimiz Heroku, JavaScript, Ruby, Java, PHP, Python, Golang, Scala ve Clojure ile geliştirdiğimiz web tabanlı uygulamalarımızı internete taşımamızı (deploy, manage ve scale) sağlar.
Install Windows ne demek?
İngizilce’de “Yüklemek” anlamına gelir. Yazılım yayımcıları windows Installer ‘ı, yükleme yada kaldırma işleminin programlar içinde daha tutarlı olmasını sağlamak için kullanabilir.
You might be interested:  Iskan Ne Demek?(Çözünme)Status ingilizce ne demek?
Ingilizce -Türkçe Tercüme İsim durum, hal, konum, mevki, unvan. high status: yüksek mevki. durum.
Restore ne anlamına gelir?
Restore etmek kelimesinin lügat anlamı yenilemek, düzeltmek ve bir yapıyı eski şekline getirmek anlamına gelir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir