Budala Ne Demek? (Question)

Contents1 Budala kime denir?2 Budala ne demek TDK?3 Budala Türkçe mi?4 Manyak ne anlama gelir?5 Budala da ne anlatır?6 Saf demek ne anlama gelir?7 Nasip etsin ne demek?8 Gaddar sözcüğünün anlamı nedir?9 Embesil yavrusu ne demek?10 Manyak argo mu?11 Serser nedir?
Budala kime denir?
Budala sözcüğü TDK’ya nazaran, ahmak anlamına haiz bir sözcük çeşididir. Budala Kime Denir? Budala, zeka seviyesi geri olan ve ahmak olan kişilere söylenen sözcük çeşitleri içinde içeriyor.
Budala ne demek TDK?
Budala, zekâca geri olan, alık, ahmak, bön; ya da “bir şeye aşırı düşkün” anlamında kullanılan Arapça kökenli sözcük ( TDK ).
Budala Türkçe mi?
Budala Türkçe mi? Budala kelimesi günlük hayatta çoğunlukla kullanılan kelimelerden bir tanesidir. Budala, Arapça dilinden Türkçe ‘mize geçmiştir.

Manyak ne anlama gelir?
Manyak kelimesi Türkçe’de “saplantılı, deli” anlamına gelir. Fransızca maniaque “saplantılı, deli” sözcüğünden alıntıdır.
Budala da ne anlatır?
Mevzusu. Dostoyevski bu eserinde, sara hastası bir genç insanın merkezine yerleştirdiği bir dünyada dürüst ve açık bir insan olarak hayata devam etmenin zorluklarına değinmekte ve toplumun ne kadar da iki yüzlü bir sistem üstüne dayanarak ayakta durduğunu gözler önüne sermektedir. Bu şekilde bir dünyada dürüst olmak ” budala ” olmaktır.
Saf demek ne anlama gelir?
Katıksız, arı, katışıksız, halis, özgü. Kurnazlığa aklıermeyen, kolaylıkla aldatılabilen. İyi niyetli, art niyetsiz.
Nasip etsin ne demek?
Birinin payına düşen şey. Bir kimsenin elde edebildiği, haiz olabildiği şey. Kısmet, şans, baht.
Gaddar sözcüğünün anlamı nedir?
Kısaca acımasız ve merhametsiz olan kişiye gaddar denir. Arapça kökenli olan bu kelime, sert yapılı ve başkalarına diktatörlük yapmaktan çekinmeyen kişileri ifade eder.
You might be interested:  Pesimistik Ne Demek?(En iyi çözüm)Embesil yavrusu ne demek?
Embesil ne anlama gelir TDK? Zeka geriliğinin bir türüdür. Budala, aptal ve ahmak sözcükleri halk arasındaki kullanımıdır. Argo bir kullanıma da haizdir.
Manyak argo mu?
tüne’ şeklinde asla telafuz edilmemesi ihtiyaç duyulan çirkin ifadelerin biplenmeden verildiği ve bunun yanı sıra devamlı olarak, ‘salak, manyak, ulan’ şeklinde argo kelimelerin kullanıldığı belirlendi.
Serser nedir?
serseri / serserî / سرسری Başıboş, işi olmayan kuvvetsiz, söz dinlemez, düzene uymaz.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir