Böbürlenmek Ne Demek?

Contents1 Böbürün anlamı nedir?2 Yitirmek kelimesinin lügat anlamı nedir?3 Böbürlenmek ne demek 2 derslik?4 Kurumlanmak Nedir anlamı?5 Yitirmek kelimesinin kökü nedir?6 Niteliğini yitirmek ne demek?7 Cazibesini yitirmek ne anlamına gelir?8 Kibir nedir kısa data?9 Kutlama etmek ne anlama gelir?10 Endamı güzel ne demek?
Böbürün anlamı nedir?
Memelilerden, sıcak ülkelerde yaşayan, derisi benekli, yırtıcı hayvan (Hyrax syriensis). Böbürlenme, kibir.
Yitirmek kelimesinin lügat anlamı nedir?
Yitirmemek ne demek? Ne işe yaradığını, nerede bulunduğunu bilememek, yitirmek. Bazı kalite yada özelliklerin yok olması durumuna uğramak, yitirmek.
Böbürlenmek ne demek 2 derslik?
Böbürlenmek, kişinin öteki insanlara karşı üstün saydığı özelliklerinden dolayı kendi kendisiyle övünmesi anlamına gelir.

Kurumlanmak Nedir anlamı?
dönüşlü f. (< kurum+lan-mak) Büyüklük taslamak, gururlanmak, kurum satmak. Yitirmek kelimesinin kökü nedir? Conversation. Yitirmek; sâhip olunan bir şeyi yitirmek, ondan yoksun kalmak, zâyi etmek demek. Eski Türkçe yit- “yitmek” kökünden gelen sözcük yitmek “yitmek” ve yitik “yitik” kelimeleriyle akraba. Niteliğini yitirmek ne demek? Bazı kalite yada özelliklerin yok olması durumuna uğramak, yitirmek. Cazibesini yitirmek ne anlamına gelir? karşı tarafın heyecanını kaybettiğini görünce şüphelenilmeye başlanılması ihtiyaç duyulan durum.. bir birlikteliğin ilk başladığı günden 2-3 hafta sonrasinda kizin adama karşi olan tutumu ve adamın gözünün devamlı dişarda yeni avlar ardında olması durumu karşisinde, birlikteliğin durumu hakkında söylenebilecek söz. Kibir nedir kısa data? Kibir, kendini başkalarından üstün görmektir. Başkalarını beğenmeme ve kendini diğerlerinin üstünde görme davranışıdır. Bir davranış olarak dışarıya yansımayabilir. İnsan kendi içinde gizli saklı bir büyüklenme hissine haiz olabilir. Kutlama etmek ne anlama gelir? 1. Uğurlu ve hayırlı olmasını dileme, duyulan memnûniyeti ve takdiri yazı yada sözle bildirme, kutlama: “Bayram tebrîki.” “Doğum tebrîki.” Beyler anda el öpüp kutlama ettiler (Kâtip Çelebi’den Seç.). Tv idâresini bu teşebbüsünden dolayı kutlama ederim (Burhan Felek). You might be interested:  Hot Ne Demek?Endamı güzel ne demek? Muntazam endamlı ifadesi orantılı görünüme haiz erkekler ve bayanlar için kullanılan bir sıfattır. Vücudun görünüşü ya da vücudun tenasübü, letafet ve üslup karşılığını da taşımaktadır.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir