Bertaraf Etmek Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

ѻ Bertaraf etmek: Bir yana itip saf dışı bırakmak, ortadan kaldırmak: Nihat tehlike-i sevdâyı bertaraf etmiş olmak için…
Contents1 Bertaraf etmek ne demek türkçe?2 Bertaraf olmak ne demek?3 Bertaraf etmek ne demek tarih?4 Nihai olarak ne demek?5 Bertaraf eş anlamlısı nedir?6 Bertaraf ne demek Osmanlıca?7 Beri taraf ne demek?8 Soyutlama altında ne demek?9 Dengi olarak ne demek?10 Ikame ne demek?11 Ikame etmek ne demek?12 Ihracat kelimesinin lügat anlamı nedir?13 Nihai karar nedir ne demek?14 Nihai kararlar nedir?15 Nihai ne demek hukuk?
Bertaraf etmek ne demek türkçe?
Bertaraf Etmek Ne Anlama gelir? Cümle içinde kullanımında ortadan kaldırmak, problemi gidermek anlamlarına gelmektedir. Bu bağlamda bertaraf ne demek sorusuna verilecek en özet yanıt ortadan kaldırmak olacaktır.
Bertaraf olmak ne demek?
tarafın dışına çıkmak,doğrusu etkisiz hale gelmek.ek olarak ortadan kaldırılmak,giderilmek.

Bertaraf etmek ne demek tarih?
tarafın dışına çıkarmak,doğrusu etkisiz hale getirmek.ek olarak ortadan kaldırmak,gidermek.
Nihai olarak ne demek?
Nihai kelimesi herhangi bir durum için ‘son’ anlamı taşımaktadır. Değişik bir durum ya da olgu adına sona yaklaşılan tabirini ortaya çıkardığını söylemek mümkündür.
Bertaraf eş anlamlısı nedir?
Bertaraf etmek kelimesinin eş anlamlısı nedir 1 tane karşılığı bulunmaktadır. Bertaraf etmek ile aynı anlama gelen eş anlamlı kelimeler aşağıdaki gibidir; Bertaraf etmek sözcüğünün eş anlamlı kelimesi ortadan kaldırmak sözcüğüdür. Bu iki kelime birbiri yerine kullanılabilir.
Bertaraf ne demek Osmanlıca?
bertaraf / برطرف / بَرْطَرَفْ Bir tarafa atma, bırakma.
Beri taraf ne demek?
Beri kelimesi Türkçe’de “bu taraf, bura” anlamına gelir. Eski Türkçe ber “bu taraf, bura” sözcüğünden +gArU sonekiyle türetilmiştir.
Soyutlama altında ne demek?
Soyutlama, yalıtım yada hiçleşme, bir insanoğlunun dış dünyadan koparılarak kendi hâline bırakılması vakasıdır. İlişkide bulunmuş olduğu topluluktan çıkarmak, toplumsal ekonomik ve kültürel olarak yalnızlığa terk etme halidir. Kişinin bunu kendi kendine yapması ise inziva olarak nitelenir.
You might be interested:  Loş Ne Demek? (Question)Dengi olarak ne demek?
Eşit, eşdeğer, denk. Bu memurlardan her birinin memuriyetleri denk olduğundan eşit maaş verilmesine karar verildi. Dengi olmak: Bir şeyin istenilen en mühim hususi durumunu barındıran sadece bazı özellikleri değişik olabilen, neredeyse aynısı olan şey.
Ikame ne demek?
Benzer amaçlar için kullanılabilen, birbirinin yerine geçebilen şeylere ikame denir.
Ikame etmek ne demek?
ikame; yerine koymak, yerine kullanma anlamına gelir.
Ihracat kelimesinin lügat anlamı nedir?
İhracat ya da dışsatım, bir malın yada hizmetin yabancı ülkelere döviz karşılığında satılmasıdır. Çoğu zaman bir ülke yada şirket tarafınca gerçekleştirilir. İthalat ile beraber bir ülkenin dış tecim dengesini oluşturur. Bir malın internasyonal pazarda rekabet gücü döviz kuruyla da direkt ilgilidir.
Nihai karar nedir ne demek?
Nihai karar verilmesi, artık davanın kati olarak sonuçlandığını gösterir. Dava dosyasına bir karar verildiğini ve bu kararın asla bir halde değiştirilemeyeceğini bildirir. Bu kararın kaydedilme durumu ise, verilen kararın kaydedildiğini gösterir.
Nihai kararlar nedir?
Nihai karar, hukuk yargılama süreçlerinde çoğunlukla karşılaşabilecek olduğunuz ifadelerden olup; mahkeme tarafınca iddia ve savunmaların dinlenmiş olduğu, lüzumlu araştırmaların tamamlandığı ve akabinde karar verilmiş bulunduğunu ifade edilmektedir.
Nihai ne demek hukuk?
Herhangi bir dava sonunda mahkeme tarafınca verilen son karar nihai karardır. Bu alınan son karar kesinleşmiş nihai karar olarak adlandırılır. Mahkeme, usüle yada esasa ilişkin nihai kararla davaya son verir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir