Bergüzar Ne Demek? (Question)

Contents1 Bergüzar ne anlama gelir?2 Bergüzar yollamak ne demek?3 Belgizar ne demek?4 Feride adı ne anlama gelir?5 Bergüzar Korel’in annesinin adı nedir?6 Bergüzar hangi dilde?7 Feride Kuran’da geçiyor mu?8 Sedat ne anlama gelmektedir?
Bergüzar ne anlama gelir?
Bu ismin ilk anlamı, birisine yadigar olarak bırakılan kıymetli şeydir. Bergüzar hem de armağan ve armağan anlamına gelir.
Bergüzar yollamak ne demek?
Hatırlanmak için armağan verme.
Belgizar ne demek?
sanırım nüfus müdürlüklerinde çalışan kişilerin bizlere armağan ettikleri, doğrusu (bkz: bergüzar) olan kız adı. lügat anlamı ise armağan, hatıra, anmalık.

Feride adı ne anlama gelir?
Feride, Eşi benzeri olmayan, tek, benzeri olmayan, üstün anlamlarına gelen Arapça kökenli kız adı (TDK sözlüğü).
Bergüzar Korel’in annesinin adı nedir?
Leyla adı, geceyi ve gece ile ilgili bazı kavramları temsil etmektedir. Arabi ayların son gecesi anlamında da kullanılır. Arapçadan gelen Leyla, “gece” anlamında kullanılmaktadır. İsim, siyah saçlı güzel hanım anlamını da taşımaktadır.
Bergüzar hangi dilde?
Bergüzar kelimesi Farsça kökenlidir.
Feride Kuran’da geçiyor mu?
Feride İsmi Kur’an’da Geçiyor mu? Anne ve babalar çocuklarına isim koyarken pek oldukca şeye dikkat eder. İsmin anlamına dikkat edilmiş olduğu benzer biçimde Kur’an ‘da geçip geçmediğine de bakılır. Feride adı Kur’an ‘da geçmez.
Sedat ne anlama gelmektedir?
Türkçede en oldukca kullanılan adlardan biri Sedat adıdır. Arapça kökenli bir isim olarak öne çıkan Sedat, Türkçede en oldukca kullanılan adam adlardan biridir. Aynı şekilde Türkçedeki anlamına bakılmış olduğu süre genel olarak, ‘Doğruluk, haklılık’ şekilde ifade ediliyor.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir