Benamus Ne Demek?

Contents1 Benamus kurtce ne demek?2 Kürtçe Çıtki ne anlama gelir?3 Kürtçe Kajmer ne demek?4 Bey Namus ne demek?5 Kürtçe Sen ne yapıyorsun ne demek?6 Kürtçe nasılsın iyi misin ne demek?7 Dekoti Cikoti ne demek?8 Kaşmer sövgü mü?9 Biji kürtçe ne demek?10 Iyi sabahlar kürtçe ne demek?
Benamus kurtce ne demek?
namussuz manasına gelen bir kürtçe kelime.
Kürtçe Çıtki ne anlama gelir?
Kürtçe çıtki yada tu çi dıkî kelimesi Türkçe ne yapıyorsun? anlamına gelmektedir.
Kürtçe Kajmer ne demek?
Midyat Cumhuriyet Başsavcılığı, Kürtçe “qeşmer” diye yazılan “kaşmer” kelimesinin halk içinde hangi anlamda kullanıldığının araştırılması için Güvenlik Müdürlüğü’ne yazı gönderdi. Kürtçe olan “qeşmer”, Türkçe, “dalkavuk, komik, madara, maskara, palyaço, soytarı” anlamlarına geliyor.

Bey Namus ne demek?
namazsız, namaz kılmayan anlamlarına gelir. namaz kılmamanıñ -bazı dini akımlara göre- sövgü fiili olmasından dolayı kafir anlamında da kullanılır. adamın kıldığı namaza denir.
Kürtçe Sen ne yapıyorsun ne demek?
Türkçe ne yapıyorsun? kelimesi Kürtçe çıtki yada tu çi dıkî anlamına gelmektedir.
Kürtçe nasılsın iyi misin ne demek?
Kürtçe “Çawa yi” Türkçe’de ” nasılsın ” anlama gelir. Kürtçe “Çawa yi, başi” Türkçe’de ” nasılsın, iyi misin ” anlama gelir.
Dekoti Cikoti ne demek?
ibrahim tatlıses in dilinden düşürmediği kürtçe söz. oldukca gülünç geliyor. ha ayrıca tam doğru yazamamış olabilirim, kulağımda kalmış olduğu hali bu. bir kürt dostum ‘ne dedin, ne diyorsun?’ şeklinde bir manaya geldiğini söylemişti. şu demek oluyor ki azca ilkin ne dedin şimdi ne diyosun manasında.
Kaşmer sövgü mü?
Çoğu zaman üslubu bozuk ve ciddi ortamlarda hareketli tavırlarıyla dikkat çeken insanlara söylenir. Kaşmer kelimesi, soytarı anlamına gelen ve ciddi olmayan kişilere söylenen bir kelimedir.
You might be interested:  Potpori Ne Demek?(Muhteşem yanıt)Biji kürtçe ne demek?
yaşasın anlamına gelen kürtçe ünlem.
Iyi sabahlar kürtçe ne demek?
Rojbaş ve Roja we bı xer bı olarak söylenebilir. Iyi sabahlar için Kürtçe ‘de en sık kullanılan ifade Rojbaş ve Sıba we bı xer bı’dır.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir