Bebekamin Ne Demek?

Contents1 Evindaramın ne demek?2 Dilemin ne demek?3 Delalamin kürtçe ne demek?4 Çitki ne demek?5 Evindarım kürtçe ne demek?6 JINA te kürtçe ne demek?7 Delale ne anlama gelir?8 Evinamın türkçesi ne demek?9 Evdila ne demek Kürtçe?10 Zazaca Delal ne demek?11 Migo kürtçe ne demek?12 Kürtçe Delalo ne demek?13 Çavani bre mın ne demek?14 Kürtçe O ne demek?15 Kuro kürtçe ne demek?
Evindaramın ne demek?
Türkçe’de aşkım, sevgilim kelimeleri Kürtçe’de “evinamın, eşkamın, evindaramın ” anlama gelir.
Dilemin ne demek?
Kürtçe dilemîn kelimesi Türkçe gönlüm anlamına gelmektedir.
Delalamin kürtçe ne demek?
Delalamın = Değerlim Çavreşamın = Kara Gözlüm Şerinamın = Tatlım Xezalamın = Ceylanım Dilemın = Kalbim, Gönlüm Kaderamın = Kaderim Rehinya Çavemin = Gözümün Nuru Hasrateamın= Hasretim Hebunamın = Varlığım Behna dilemin = Nefesim Şahiya dilemin = Kalbimin dermanı Birinamın = Yaram Birina dilemın = Kalp yaram Jinamın =

Çitki ne demek?
Türk Dil Kurumuna bakılırsa çıtki kelimesinin anlamı ölen kişilerin çene kısımlarının bağlanmasında kullanılan bağa verilen isimdir.
Evindarım kürtçe ne demek?
kürtçe de sevgili, aşık.
JINA te kürtçe ne demek?
e: -jinamın (hayatım).
Delale ne anlama gelir?
Delal yabancı kökenli bir kelime olup, Türkçedeki karşılığı kıymetli, sevgili, hoş ve aziz anlamlarına gelmektedir.
Evinamın türkçesi ne demek?
Evinamın; aşkım, sevgilim anlamlarına gelmektedir. Yabancı kökenli bir kelimedir.
Evdila ne demek Kürtçe?
kürtçe bir adam adı. şimdi bu bir yana da kelimeleri ayırdığımızda kürtçede “ev dila” kısaca “bu kalp” anlamına gelir. bu anlamda ise “e” harfi gırtlaktan okunmaz ve anlamı güzel bir isim olur. evdil olarak da kısaltılabilir. türkçe okunuşu evdıla şeklindedir.
Zazaca Delal ne demek?
Zazaca Lügat » delal. delal is. d.nfsaygıdeğer; kıymetli; sevgiliDostê mın’ê delali, şıma xeyr amey! “Sevgili dostlarım, hoş geldiniz! “
You might be interested:  Konut Ne Demek? (Question)Migo kürtçe ne demek?
kürtçede “min got” kelimelerinin kısaltılıp ” migo ” şeklinde teleffuz edilmesi, sonrasında da “mugo” halinde yanlış olarak yazılmasıdır. anlamı ise “dedim ki” anlama gelir.
Kürtçe Delalo ne demek?
Türkçe sözcük, Ad halinde (halk ağzı) tellal anlamına gelir. Kürtçe sözcük, Ön ad halinde güzel anlamına gelir. Kürtçe dilinden alınan delal kelimesi delalî anlamındadır.
Çavani bre mın ne demek?
Kürtçe Çavani / Çawa yî ifadesinin Türkçe Karşılığı Nasılsın anlama gelir. Sevdiklerimizi gördüğümüzde onların durumları sorarız. Onun Kürtçe hal ve hatrını, durumunu sormak istiyoruz. Türkçe nasılsın, iyi misin, ne yapıyorsun şeklinde soruların Kürtçe çevirisi
Kürtçe O ne demek?
“ Tu ” sen anlama gelir ve “Çû” ile birleşince “Gittin mi?” anlamını taşır fakat öznesiz değil, öznesiyle… Dolayısıyla anadili Kürtçe olan insanoğlu Türkçe Sorusunun cevabı cümlesi kurduklarında gerekmeyen özneyi de kullanır, Sorusunun cevabı eki “mı-mi” leri aslına bakarsan asla hatırlamazlar. Sorusunun cevabı işareti Sorusunun cevabı eki yerine geçer Kürtçede.
Kuro kürtçe ne demek?
Kürtçe (Kurmanci) kuro “adam çocuk, delikanlı” sözcüğünden alıntıdır.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir