Balenli Sütyen Ne Demek?(Çözünme)

Contents1 Sütyende balenli Balensiz ne demek?2 Balenli kaplı sütyen ne demek?3 Push up sütyen ne demek?4 Sütyende desteksiz ne demek?5 Sütyende C ne demek?6 Emzirme sütyeni balenli mi Balensiz mi?7 Lotus sütyen ne demek?8 Bralet sütyen ne demek?9 Full Cup ne demek?10 Balkon sütyen ne demek?11 Push up sütyen hangi gövde alınmalı?12 Hangi sütyen minik gösterir?13 Desteksiz sütyen niçin kullanılır?14 Dolgusuz sütyen ne işe yarar?15 Desteksiz sütyen sarkma yapar mı?
Sütyende balenli Balensiz ne demek?
Sütyenlerin alt kısmında bulunan kumaşın iç kısmına gizlenen demir ya da sert plastikten üretilmiş olan yay şeklinde tellere balen adı verilmektedir. Sütyenin iç kısmında bu tellerden ( balen ) olmayan sütyenlere balensiz sütyen adı verilemtektedir.
Balenli kaplı sütyen ne demek?
Balenli sütyen dediğimiz aslen sütyenin alt tarafına dikilerek tutturulmuş olan ve nispeten sert sayılan bir teldir. Balenli sütyenlerin en büyük pozitif yanları göğüsü toparlayıp desteklemesidir. Bu yüzden bilhassa büyük göğüslüyseniz balenli sütyenle daha rahat edebilirsiniz.
Push up sütyen ne demek?
Göğüsleri büyük göstermek için minimum maliyetli ve en ergonomik yöntemlerden biri Push Up sütyen kullanmaktır. Sütyenin alt ve yan kısımlarında bulunan dolgu, göğsü sıkıştırarak yukarı doğru kaldırır. Kaldırma özelliği sebebiyle dolgulu, destekli yada push up sütyen olarak da bilinir.

Sütyende desteksiz ne demek?
Destekli ve desteksiz sütyenler içinde en büyük fark, sütyen dizaynı olarak ifade edilmektedir. Desteksiz sütyenler, hiçbir özelliğe haiz olmayan ve boş cup olarak vasıflandırılan sütyen çeşididir. Destekli sütyenlerde ise cup kısmında hususi süngerler kullanılmakta ve alt kısmında bir kabarıklık oluşturulmaktadır.
Sütyende C ne demek?
Sütyen Ölçüsünde C Cup ne demek? Göğüs çevrenizi ve bedeninizi ölçtükten sonrasında, göğüs çevrenizin karşılığına gelen santimetre cinsinden rakamı bulun. Mesela sütyen bedeniniz 85 ve göğüs ölçünüz 100 ise, cup bedeniniz C ‘dir.
You might be interested:  Sünni Ne Demek? (Question)Emzirme sütyeni balenli mi Balensiz mi?
Emzirme sütyenleri balensiz olduğundan son aşama rahattır. Göğüslerinizi balen olmadan destek sunar. Emzirme sürecinde göğsünüzün en ağrılı ve yıpranan bölgesi meme ucudur. Emzirme sütyenlerinin içinde bu bölgeyi rahat tutmak sütyenin iç kısmı yada tamamı pamuklu kumaş ile kaplıdır.
Lotus sütyen ne demek?
Penti Lotus Premium Sütyen rahatlığı ve şıklığı bir arada sunan benzeri olmayan bir iç çamaşırıdır. Dolgusuz olmasına karşın lifting tesiri ile göğüslerinizi dik meblağ. Göğüslerinizi muhteşem şekilde toparlar ve hafifliğiyle üstün rahatlık sağlar. Siyah rengi öteki iç çamaşırlarınızla kombinlemeye olanak sunar.
Bralet sütyen ne demek?
Bralet sütyen, teni rahatsız etmeyen yumuşak kumaş yada dantelden üretilen bir iç giyimdir. Sünger ve sütyen demiri kullanılmadığı için batmaz, terletmez, alerji yapmaz ve koku yapmaz. Arzu ettiğiniz renk, model ve kumaş türünde üretilmekte ve geniş bir fiyat yelpazesi ile satışa sunulur.
Full Cup ne demek?
Full cup sütyen Göğüslerin tamamını kaplayarak fazladan kayış desteği de sunuyor. Eğer büyük göğüslere sahipsen tercih edebileceğin en uygun modellerden biri.
Balkon sütyen ne demek?
Yarım cup sütyenlerin kesimiyle aynı olan balkonet sütyen modelleri, göğsün yarısını ortaya çıkaracak şekilde tasarlanmıştır. Alt bölümde göğüsleri merkeze doğru değil de yukarı doğru iten bir yapısı vardır. Bilhassa orta boy göğüslü hanımefendiler için destekleyici ve ideal bir seçenektir.
Push up sütyen hangi gövde alınmalı?
Destekli Sütyen Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Her sütyen modelinde olduğu şeklinde, destekli sütyenlerde de doğru bedeni tercih etmek önemlidir. Bu sütyenlerde doğru gövde; düzgüsel sütyen bedeninizden 1 gövde daha büyük olarak kabul edilir.
Hangi sütyen minik gösterir?
Göğüsleri minik gösteren sütyende olması ihtiyaç duyulan en temel özellik minimizer etkili olmasıdır. Adı üstünde minimizer sütyenler, göğüslerin bir bedene kadar daha minik görünmesine destek verir. Minimizer modeller haricinde toparlayıcı etkili sütyenler de göğüslerin minik görünmesinde tesiri olan modellerdendir.
You might be interested:  Feat Ne Demek?(Çözülmüş)Desteksiz sütyen niçin kullanılır?
Memelerinin arası geniş olan hanımefendiler destekli, normalden daha dar olan hanımefendiler ise desteksiz sütyen tercih ettiklerinde göğüs bölgesinin daha zarif durduğu bilinmektedir. Destekli sütyenler, meme araları geniş olan hanımefendiler için o genişliği birazcık da olsa kapatmak amacıyla da kullanılmaktadır.
Dolgusuz sütyen ne işe yarar?
Sutyende desteği dolgu değil, askılar ve balen sağlar. Yumuşak dolgulular da destek olma işini kolaylıkla görür şu demek oluyor ki devasa destekleri göğüslerinizde taşımak zorunda değilsiniz.
Desteksiz sütyen sarkma yapar mı?
Destekli sütyenler sizi rahatsız ediyor bu sebeple de rahatlığı yüzünden desteksiz sütyenler tercih ediyorsanız bu durum da göğüslerinizin hızla sarkmasına sebep oluyor. Bu yüzden desteksiz sütyen kullanma alışkanlığınız var ise derhal terketmeniz gerekiyor.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir